Робоча поїздка Президента до Донецької області (фото, відео)

Глава держави: Є факти – до в’язниці. Немає фактів, тоді припиніть розгойдувати ситуацію

На ротно-опорному пункті 79-ї окремої десантно-штурмової бригади на Приазов’їЗараз на армію здійснюється атака. Я все зроблю, щоб захистити армію! Сьогодні, як коршуни, злетілися політикани, в тому числі і ті політикани, які безпосередньо причетні до розкрадання і розпродажу та знищення армії. Або ще корупціонери, які вже задовбали. Вибачте на слові. Нехай вони подивляться і спитають у нас з вами в якому стані ми прийняли армію в 2014 році! Наша армія створена зусиллями українського народу, українських воїнів, волонтерів, добровольців.Я звертаюся до правоохоронних органів, до Генеральної прокуратури, НАБУ та САП, якщо є факти – ні прізвища, ні посада нікого не мають захистити.Закликаю правоохоронців забезпечити ефективне і прозоре розслідування, і негайно проінформувати суспільство про інформацію, яка була піднята в ЗМІ, зокрема щодо витоку інформації з правоохоронних органів, оскільки справа розслідувалася декілька років. Це найкращий час проінформувати суспільство. Є факти – до в’язниці. Немає фактів – припиніть розкачувати ситуацію і в армії, і в державі. Про це сказав, перебуваючи на ротно-опорному пункті 79-ї окремої десантно-штурмової бригади на Приазов’ї, яка займає позиції за 1800 метрів від ворожих окопів.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 1. März 2019

 

Президент Петро Порошенко на передовій заявив, що не дозволить нападати на Збройні Сили України.

«Атака, яка зараз здійснюється на армію – я точно зроблю все можливе, щоб її не допустити. Армія створена зусиллями українського народу, українських воїнів, волонтерів, добровольців», – наголосив Петро Порошенко під час перебування на ротно-опорному пункті 79-ї окремої десантно-штурмової бригади на Приазов’ї, яка займає позиції за 1800 метрів від ворожих окопів.

«Сьогодні, як коршуни, політикани злетілися, в тому числі і ті політикани, які безпосередньо причетні до розкрадання і розпродажу та знищення армії. Або ще корупціонери, які вже задовбали. Вибачте на слові», – зауважив Президент.

 

«Нехай подивляться і спитають у нас з вами в якому стані ми прийняли арімю в 2014 році, а точніше її відсутність», додав він.

Петро Порошенко також підкреслив: «Моя принципова позиція як Президента – я хочу звернуться до правоохоронних органів, до Генеральної прокуратури, НАБУ та САП, якщо є факти – ні прізвища, ні посада нікого не мають захистити».

Президент закликав правоохоронців забезпечити ефективне і прозоре розслідування, і негайно проінформувати суспільство про інформацію, яка була піднята в ЗМІ, зокрема щодо витоку інформації з правоохоронних органів, оскільки справа розслідувалася декілька років. «Це найкращий час проінформувати суспільство», – зауважив він.

«Є факти – до в’язниці. Немає фактів – припиніть розкачувати ситуацію і в армії, і в державі», – підкреслив Петро Порошенко.

Джерело

 

Грошове забезпечення воїнів на передовій буде підвищено – Президент

Робоча поїздка Президента до Донецької області (фото, відео)

Президент Петро Порошенко під час перебування на опорному пункті українських десантників в районі проведення операції Об’єднаних сил, повідомив про рішення підвищити грошове забезпечення військовослужбовців, які знаходяться на передовій.

«Я прийняв рішення і доручаю міністру підвищити рівень грошового забезпечення тих бійців, які знаходяться на передовій. Починаючи з першого квітня, я наказую, щоб грошове забезпечення – доплату на першій лінії підняти на 2000 грн. Мінімальна доплата має складати 12000 грн. для кожного військовослужбовця», – повідомив Глава держави.

При цьому він підкреслив, що на тисячу гривень має бути підвищена доплата на другий лінії і її рівень має бути доведено до 5500 грн.

«Ми маємо підтвердити, що це мій першій пріоритет як Президента та Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України», – додав Петро Порошенко.

Президент також наголосив на важливості забезпечення українських військових моряків, які боронять азовське узбережжя. «Під час виходу в море на бойові операції. Їм потрібно забезпечити таку саму доплату, як бійцям на першій лінії», – сказав Петро Порошенко.

Під час спілкування з військовими Президент акцентував на тому, що держава робить все, щоб модернізувати українську армію, починаючи від захищеного зв’язку, до забезпечення сучасними дронами, іншими засобами та озброєнням тощо.

Джерело

 

Зараз значна увага іноземних дипломатів і єврокомісарів приділяється Маріуполю. ЄС розглядає варіанти конкретних заходів підтримки – Президент

Саме тут, у Маріуполі, де ми сьогодні говоримо про перспективи Сходу України, мужні люди вперто і наполегливо день за днем будують майбутнє України. Тут для тих, хто вимушений проживати на окупованих територіях, складається картина єдності і здатності долати найбільші перешкоди. Це картина великих можливостей, які ми можемо і повинні реалізувати. І я вдячний усім, хто допомагає нам у цьому.Одне ж з надважливих завдань місцевої влади Донеччини – створити умови, щоб у людей була можливість самореалізуватись саме тут. Умови для нових підприємців, які своїм розумом, працею і наполегливістю зможуть змінити архаїчну структуру економіки, що десятиріччями консервувалась на Донеччині.Варто також уважно придивлятися до молодих лідерів ОТГ. Вони постали і зросли на хвилі децентралізації. Є багато активних волонтерів, які максимально доклалися до формування і затвердження планів розвитку. Впевнений, за 2-3 роки цей кадровий резерв проявиться на загальнонаціональному рівні.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 1. März 2019

 

Президент Петро Порошенко під час Ради регіонального розвиту Донецької області наголосив, що російська агресія, анексія Криму, поширення «русського міра» і економічна блокада завдали значної шкоди Україні, особливо Донбасу.

«Самі донеччани почали найгостріше відчувати наслідки. Під час цієї війни область втратила величезну частину свого промислового потенціалу. Вам же не треба розповідати як там зараз функціонує промисловість? Варвари – вирізали все на металолом, що могли – розмонтували і перевезли обладнання в Росію, захопили їх, віджавши від реальних власників. Окупанти зруйнували тисячу житлових будинків, зруйнували дороги, водо- і газогони, припинили свою діяльність десятки промислових підприємств, зруйновано логістику, яка розвивалася довгі і довгі роки, куди вкладалися величезні гроші», – підкреслив Глава держави.

Президент наголосив, що Донецьк і Донецька область була повністю зруйновані, і це був план Путіна, від якого постраждали, в першу чергу, російськомовні українці. Глава держави підкреслив, що українці вистояли, влада вивела економіку з піке, компенсувала значну частину втрат, було наповнено золотовалютні резерви, в тому числі за рахунок коштів МВФ, і спрямовані на підтримку стабільності курсу національної валюти та фінансового сектору. Вагомий внесок у економічне зростання України зробили підписання і реалізація Угоди про асоціацію з ЄС та про зону вільної торгівлі. Зокрема, в Донецькій області частка ЄС в експорті складає 51%. «Ми стали важливим партнером і союзником ЄС. І це надійний ринок», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави зауважив, що після агресії РФ в Керченській протоці проти українських кораблів, які в рамках звичайної ротації спрямовувалися з Одеси в Маріуполь, Україна звернулася до ЄС з проханням запровадити «азовський пакет санкцій» і допомогти Азово-Чорноморському узбережжю України, в тому числі портам Маріуполя і Бердянська. «Стільки іноземних гостей як зараз, у вас точно ніколи не було. Бо кожного міністра, кожного єврокомісара ми просимо – приїжджайте і подивіться, що Маріуполь потребує особливої уваги Президента України, і він демонструє цю увагу, і ЄС», – зауважив Петро Порошенко.

«Євросоюз за результатами візиту оціночної місії зараз розглядає варіанти конкретних заходів підтримки – не те, що вони хочуть нам дати. Ми розробили програму підтримки Маріуполя. Це така реакція наших партнерів на агресивні дії Росії», – наголосив Президент. Крім того, за його словами, дуже важливо, що буде моніторинг щодо перекриття доступу до портів комерційних кораблів. «Ми ставимо питання про розгортання постійної місії СММ ОБСЄ в Керченській протоці, бо це зупинка і окупація Азовського моря завдає страшенних збитків економіці приморських областей і України в цілому», – підкреслив Петро Порошенко.

«Програма ЄС для сходу України – програма відновлення і зміцнення миру та урядування – вартістю 25 млн євро. Ще 10 млн на підтримку нашої країни після акту агресії», – розповів Глава держави. За його словами, це проект Європейського інвестиційного банку, який називається «надзвичайна кредитна програма відновлення сходу України» і вартує 200 млн євро, з яких вже затверджені проекти Донецької області.

За його словами, мільйони євро і доларів спрямовуються від урядів Німеччини, Японії, Канади, Швейцарії, Польщі, Литви, Естонії інших. Глава держави наголосив, що на кожній зустрічі з керівництвом іноземних країн піднімає питання допомоги Маріуполю і Донбасу.

Президент привітав присутність на зустрічі представників агенції Організації Об’єднаних Націй, зауваживши, що на переговорах з Генсеком ООН Антоніу Гутеррішем обговорював можливість збільшення допомоги, в тому числі і гуманітарної. Глава держави відзначив обсяги допомоги представників МКЧХ, країн ЄС, USAID: «Тих, хто разом з нами створює справжню вітрину вільної України тут, на сході»

Джерело

 

Президент про пріоритети в розвитку транспортної інфраструктури Донеччини: дороги, залізничне сполучення і запуск аеропорту Маріуполя

Робоча поїздка Президента до Донецької області (фото, відео)

Президент Петро Порошенко під час участі у Раді регіонального розвитку Донецької області наголосив, що розвиток транспортної інфраструктури Донеччини є пріоритетом.

«Сьогодні доручаю начальнику Генерального штабу, Міністру оборони, Міністру інфраструктури і Голові обласної державної адміністрації опрацювати питання запуску аеропорту міста Маріуполь. Безумовно, ми маємо забезпечити безпеку. Безумовно, ми маємо захистити від диверсійно-розвідувальних груп. Безумовно, ми маємо захистити і забезпечити від засобів від протиповітряного нападу противника. Але я вважаю, що сьогодні гарний час для цього»

Президент також відзначив важливість оновлення і електризації залізничної смуги області, і по цьому питанню проводяться переговори з ЄС. «Після завершення ми наблизимо до Маріуполя і «Інтерсіті». Для мене це принципова річ і виклик, що ми маємо скоротити відстань», – зазначив Петро Порошенко. За його словами, це покращить контакти мж людьми і поліпшить можливості для розвитку туризму.

Також, за словами Президента, ведуться роботи і передбачено кошти на дорожнє будівництво області. «Пан Голова адміністрації може підтвердити, що ми цього року поставили пріоритетом і дороги на Маріуполь, які будуть зв’язувати з Запоріжжям, Бердянськом», – зауважив він.

«Це правильні пріоритети», – наголосив Президент.

Джерело

 

Прикладом якісних змін країни ми сьогодні можемо просувати українську ідею на окуповані території – Президент

Робоча поїздка Президента до Донецької області (фото, відео)

Президент Петро Порошенко переконаний, що саме якісними змінами, економічним зростанням нашої держави ми зможемо завоювати і повернути людей, що нині вимушені проживати на окупованих територіях.

Під час виступу на Раді регіонального розвитку Донецької області Глава держави розповів, що перед засіданням відвідав передову, де мав змогу поспілкуватися з бійцями 72-ї бригади. «Коли я зараз приїхав на передок хлопці, наші бійці сказали, що ставлення до нашого війська, до наших воїнів з боку місцевих кожен раз стає кращим. А друге – кажуть, до нас приїжджають з окупованої території і ми мали можливість постійно з ними спілкуватися».

Петро Порошенко зазначив, що поцікавився тим, що розповідають люди, які приїжджають на підконтрольну Україні територію з тимчасово окупованої, адже там вони перебувають під впливом пропаганди 24 години на добу. Відбовідь бійців була наступною: «Вони вже точно розчаровані в «русском мире». А в якості однієї з основних причин кажуть: «Так ми їздимо до Маріуполя і на власні очі бачимо як змінився Маріуполь – нові дороги, нове освітлення, нові школи, нові лікарні, відремонтовані, нові дитячі садки. Це важливо. Але уявіть собі – там солдати ходять по вулицях без автоматів і вони поголені, а не з бородами. І вони не хапають людей і не везуть «на підвал», і немає комендантської години, і не вимикають світло… І у магазини вони заходять не для того, щоб набрати бухла, як вони кажуть, а купити звичайні товари», – розповів Президент.

«Отак поглядами, розповідями звичайної людини ти розумієш яка величезна прірва відділяє життя на окупованій території і життя на звільненій території, життя у Маріуполі», – зазначив він.

«І це те, що таким прикладом ми сьогодні можемо просувати українську ідею на окуповані території – я хочу покувати всім, хто працює у Маріуполі на реалізацію цього сценарію. Велика вам подяка», – підкреслив Глава держави.

Він висловив переконання, що саме у Маріуполі «мужні люди вперто і наполегливо день за днем будують майбутнє не тільки Маріуполя, будують майбутнє всієї України».

«Із багатьох змін складається для сотень тисяч, якщо не мільйонів, вимушених проживати на окупованій території, абсолютно інша картинка – картинка єдності, картинка здатності долати найбільші перешкоди. Це картинка великих можливостей, які ми можемо, повинні реалізувати і точно реалізуємо, якщо будемо разом», – наголосив Петро Порошенко.

«Перебуваючи серед вас я знову і знову переконуюсь у нашій спільній силі. І силу дає нам те, що ми об’єдналися. А це об’єднання багатьом ще п’ять років тому здавалося недосяжним», – додав Президент.

На думку Глави держави нині в нас є всі підстави ставити абсолютно амбітну мету. «Мету, якою ми хочемо і точно будемо мати державу Україна: державою-лідером, державою – країною вільних. І подивіться наскільки багато значить воля в порівнянні з тим, що кажуть з-за «передка». Державою вільних, заможних і щасливих людей. Це моя мрія і вона точно може бути реалізована», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент особливо підкреслив, що Маріуполь є тим містом, де протистояння – не образ чи символ, а щоденна реальність.

«Місця розташування 79 бригади розташовано менше, ніж у двох кілометрах від розташування російських окупаційних військ. І сьогодні можна на власні очі переконатися, що на Сході України йде справжня війна. У двох кілометрах від місця нашого перебування на південь зараз був обстріл з протитанкової зброї. І так п’ять років Україна, вся Україна протистоїть російській агресії», – констатував він.

Глава держави нагадав, що кожен його приїзд до Маріуполя є особливим. Зокрема, влітку 2014-го Петро Порошенко відвідував його одразу ж після звільнення. А 25 січня 2015 року через сумні події – після обстрілу мікрорайону Східний, коли загинув 31 маріуполець, у тому числі жінки і діти, і 117 були поранені.

«Але це лише об’єднало Маріуполь і всю Україну і буквально за декілька днів після приїзду у Маріуполь був Краматорськ, а після цього одразу ж я вирушив до Мінська, де ми робили все для того, щоб принести мир. Мир, якого так прагне кожен українець, мир, якого так прагне український Президент, мир на умовах національних інтересів України, які дозволять нам просто звільнити нашу землю від окупаційних військ. І ви в Маріуполі робите для цього надзвичайно багато», – підкреслив Петро Порошенко.

Джерело

 

Президент: Сьогоднішні інвестиції – це інвестиції в економічну потужність України

Під час відкриття комплексу безперервного лиття заготівок №4 Маріупольського металургійного комбінату радий був почути, що на підприємстві різко зросла зарплатня, і середня складає 18 тисяч грн. Переконаний, що металургія – одна з ключових галузей, де ми можемо бути лідерами.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 1. März 2019

 

Під час робочої поїздки до Донецької області Президент Петро Порошенко взяв участь в запуску машини безперервного лиття заготівок № 4 Маріупольського металургійного комбінату.

Глава держави наголосив, що зараз, окрім захисту території України, важливим є фронт боротьби з бідністю. «Мені приємно було сьогодні почути, що на підприємстві в другій половині 2018 року різко зросла заробітна плата. І середня зарплата на підприємстві складає 18 тис. грн. Що українці повертаються з металургійних заводів Словаччини і сьогодні працюють тут»,- зауважив Петро Порошенко.

Президент впевнений, що серед ключових, пріоритетних напрямків, де Україна може бути лідером, зокрема є металургія, агрокомплекс, туризм.

«Сьогодні я радий бачити, що Україна піднімається в рейтингу країн-виробників сталі. За останній рік ми піднялися з 14 на 12 місце. Я мрію бачити Україну – лідером. Лідером регіональним, лідером промисловим, лідером металургії, лідером машинобудування через інвестиції. Вірю в те, що це цілком можливо. І сьогодні на виробництві в цих цехах я мав можливість неодноразово в цьому переконатися», – наголосив Глава держави.

Він зазначив, що сьогодні його місія не тільки взяти участь у запуску промислової лінії: «Сьогодні моя місія подякувати кожному з вас за те, що пліч-о-пліч тоді ми відстояли українську землю».

«Сьогоднішня інвестиція – це інвестиція в економічну потужність України. Економічна потужність України – це є рівень безпеки України, сильна армія. А рівень безпеки і сильна армія – це точно новий і важливий крок до миру», – підкреслив Президент.

Сьогодні на Маріупольському металургійному комбінаті запустили новий комплекс безперервного лиття заготівок.Україна нині піднімається в рейтингу країн-виробників сталі. За останній рік ми піднялися з 14 на 12 місце і виконуємо завдання з перетворення України на регіонального промислового лідера.Знову і знову хочу подякувати сильним людям Донеччини, які творять майбутнє України. Велика подяка усім, хто працював над реалізацією нового проекту. Хто проектував та будував, хто здійснював стратегічне та тактичне планування. Ви зробили важливий крок у відновленні Донбасу.

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 1. März 2019

 

«Знову і знову хочу подякувати сильним людям Донбасу, які зараз, на наших очах разом з нами творять майбутнє України. Велика подяка всім, хто працював над реалізацією проекту. Саме завдяки таким проектам ми перетворимо нашу Україну на країну вільних, щасливих і заможних людей», – резюмував Глава держави і повідомив, що за представленням Голови Донецької обласної державної адміністрації вирішив представити до нагороди керівника будівельних проектів Ігоря Семенова.

ПрАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» – одне з найбільших підприємств України з повним металургійним циклом. Комбінат спеціалізується на виробництві агломерату, чавуну, сталевих злитків, катаної і литої заготівки, високоякісного сталевого листа, нафтопровідних, газо- і водопровідних труб тощо.

Продукція комбінату експортується у понад 80 країн світу.

Джерело

 

Вечірній Маріуполь

Мешканці Маріуполя – надзвичайно працьовиті, мають сталевий характер та сильний дух. Вірю, разом – переможемо!

Gepostet von Петро Порошенко am Freitag, 1. März 2019

 

Поділитися:
Share

Усі відео