Глава держави взяв участь у 15-й щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital (фото, відео)

У 2018 економіка України продемонструвала максимальне зростання за останні 7 років. Інфляція вперше за 5 років зменшилася до рівня 9%. Курс гривні протягом кількох років тримається відносно стабільним. Маємо найбільший обсяг міжнародних резервів за 5 років. Це майже $21 млрд. За останні 4 роки в Україні було відкрито 204 нових заводів та фабрик, будується ще 58. Після виборів Президента і ВР повернуся до законопроекту про податок на виведення капіталу як ключового джерела для внутрішніх інвестицій. Маємо дати чесну відповідь на питання цивілізованого ринку землі, відсутність якого є більшим гальмом для зростання економіки, ніж корупція. Дамо відповідь також на питання боротьби з корупцією і приватизації роздутого держсектора економіки. Силовики мають бути усунені від впливу на бізнес. Скористаюся першою нагодою, щоби законопроект про створення Національного бюро фінансових розслідувань був проголосований парламентом.Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 11. Februar 2019

 

Президент підпише зміни до Конституції щодо визначення стратегічного курсу України на членство в ЄС і НАТО

Глава держави взяв участь у 15-й щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital (фото, відео)

Президент Петро Порошенко підпише закон про внесення змін до Конституції України щодо визначення стратегічного курсу нашої держави на членство в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору. Про це Глава держави заявив під час виступу на 15-й щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital.

«П’ять років тому я брав участь у вашій щорічній конференції як тоді ще народний депутат України. В ці п’ять років вмістилася ціла епоха. Ми з вами, з нашими партнерами і колегами з усього світу, які є інвесторами в Україну, є учасникам вражаючого транзиту України від постколоніальної країни і частини так званого «русского мира» до держави й суспільства, які готуються, і я впевнений досягнуть критеріїв, які дозволять Україні подати заявку на вступ до Європейського Союзу і підписати План дій щодо членства в НАТО», сказав Президент.

Глава держави підкреслив, що про серйозність намірів України свідчать зміни до Конституції, які були проголосовані минулого тижня і надають силу Основного закону нашій європейській та євроатлантичній стратегії. «Верховна Рада вже підтримала цю ініціативу Президента і наступного тижня я зміни до Конституції підпишу», – наголосив Петро Порошенко та висловив надію, що це відбудеться публічно. «Це буде надзвичайно важливий етап і крок в історії нашої держави», – зазначив він.

Президент також наголосив, що взяв на себе публічне зобов’язання в 2023 році подати заявку на приєднання до Євросоюзу і отримати План дій щодо членства в НАТО.

Глава держави звернувся до інвесторів та закликав їх підтримати Україну в її євроатлантичних прагненнях. «Ви зараз маєте широкі зв’язки в європейських політичних та ділових колах. І я маю надію, що ви станете лобістами України в цьому важливому стратегічному процесі», – сказав Петро Порошенко.

«По-перше, кожен з інвесторів має прямий меркантильний інтерес: наше приєднання до цих двох міжнародних союзів однозначно покращить інвестиційний клімат в Україні. А, по-друге, ви всі люди, які стоять на європейських цивілізаційних цінностях. Ніхто з вас не хоче, щоб сюди знову прийшла Росія, або Україна повернулася під російське колоніальне ярмо», – також зазначив Президент.

Джерело

 

Президент назвав ключові напрямки для інвестицій: Сьогодні вже очевидно — не інвестувати в Україну неможливо

Глава держави взяв участь у 15-й щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital (фото, відео)

Президент Петро Порошенко назвав кілька ключових напрямків, в які варто інвестувати, під час виступу на 15-й щорічній конференції інвесторів Dragon Capital.

«Сьогодні вже очевидно — не інвестувати в Україну неможливо», — сказав Глава держави.

«Курс вже точно дає нам можливість на середньострокові і довгострокові інвестиційні прогнози. Ми впевнені в тому, що маємо найбільший обсяг міжнародних резервів – зараз наші резерви більші, ніж до війни. І я хочу наголосити – ми з впевненістю дивимося у наше майбутнє. Ніхто нас не зупинить», — заявив Петро Порошенко.

Президент нагадав про останні домовленості щодо інвестицій в Україну. Зокрема, про підписані під час останнього економічного форуму в Давосі угоди – на 200 мільйонів доларів для інвестицій в малий та середній бізнес в Україні та підписані документи щодо інвестицій у відновлювану енергетику на суму понад 450 мільйонів доларів. «Сума Чакрабарті, мій друг і великий друг України, назвав Україну майбутнім регіональним лідером в системі відновлюваної енергетики», — зауважив Глава держави.

Також серед привабливих для інвестицій галузей, на думку Петра Порошенка, є розвиток аграрного сектору. Він нагадав, що минулого року Україна зібрала рекордний у своїй історії урожай — 70 мільйонів тонн зерна. «Ніколи ми не мали таких кількостей. І сьогодні, коли ми увійшли в десятку найбільших виробників і в трійку найбільших експортерів – Україна стала потужним гравцем на цьому ринку. Але моє принципове завдання, і я впевнений в тому, що ми вийдемо на це – це є переробна промисловість. І аграрний сектор має експортувати продукцію з високою долею переробки. Для цього є всі, безумовно, умови», — переконаний Президент.

Наступним важливим напрямком Глава держави назвав інвестиції в IT-сектор. «Уже сьогодні Україна має 150 тисяч працівників IT-сектору з надзвичайно високою заробітною платою, з формуванням середнього класу. Але я наголошую на тому, що це буде зростати і вже через півтора роки ми очікуємо, що ця кількість зросте до 200 тисяч», — сказав він.

Також Петро Порошенко переконаний, що одним із напрямків розвитку України буде використання її вигідного географічного положення і розвиток української логістики. На його думку розвиток портів, української залізниці, створення унікальних можливостей для транзиту — точно виправдають інвестиції у цей напрямок. Так само, як і залучення новітніх технологій та інвестицій у розвиток машинобудування.

У цьому контексті Президент зазначив, що є питання забезпечення кількості і якості робочої сили в Україні, адже завдяки безвізовому режиму українські громадяни нині мають можливість «вільно подорожувати і знаходити собі роботу в ЄС». Вихід з такої ситуації, на переконання Петра Порошенка, полягає у підвищенні заробітної плати та боротьбі з бідністю. «Створення висококваліфікованих з високою продуктивністю робочих місць. І я дуже щасливий тому, що інвестиції, які заходять в Україну, сьогодні яскраво демонструють — ми 100% досягнемо поставленої мети», — сказав він.

«І ще дуже важливо розвиток туризму. В середньому в світі туризм складає 10% ВВП. У нас поки що 1,5%. Моя мета і моє завдання найближчі п’ять років кількість туристів, які відвідають Україну, довести до 30 мільйонів», — також заявив Президент зауваживши, що це має бути не лише коштом міст-мільйонників, які сьогодні вже стали дуже популярними у світі.

«Я хочу, щоб в Україні не було периферії й щоб іноземні туристи і українські туристи дізналися яка чарівна наша країна», — додав він.

«Наша стратегія диктує нам необхідність чітко визначити пріоритети і зробити акцент саме на цих секторах економіки, де ми можемо вийти на лідерські позиції. Вони стануть точками прориву, вони забезпечать і підштовхнуть нас вперед. Вони принесуть кошти для того, щоб забезпечити відчутне підвищення рівня життя людей», — резюмував Глава держави.

Джерело

 

Росія продовжує втручатись у виборчий процес, щоб зупинити рух України на Захід – Президент

Глава держави взяв участь у 15-й щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital (фото, відео)

Президент Петро Порошенко під час виступу на 15-й щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital підкреслив, що перед Україною стоїть низка викликів, зокрема загроза реваншизму та втручання РФ у виборчий процес, а також популізм.

«Початок виборчої кампанії аж ніяк не знімає з мене відповідальності за поточний стан справ. З виборами пов’язані не лише нові можливості для країни. З виборами пов’язані і виклики», – наголосив Президент.

«Перший виклик – це виклик реваншизму. Це втручання Росії у виборчий процес – частину інформації про безпосереднє втручання Росії я спробую оприлюднити під час Мюнхенського безпекового форуму. На жаль, цей процес продовжується Росією дуже активно. Справа зараз не в персональних симпатіях до когось чи антипатії Путіна до чинного українського Президента. Мета – це зупинити наш рух на Захід, повернути Україну в сферу російського впливу», – додав Глава держави.

За словами Президента, другим викликом є популізм. «Ми абсолютно не є унікальними і ця пошесть накрила зараз увесь світ. Однодумці Чавеса і Мадуро наперебій пропонують українцям дуже широкий асортимент зі страв венесуельської кухні», – сказав він. Президент підкреслив, що українські політикани і популісти забули, що їхні обіцянки знизити ціни на цукор завершилися його дефіцитом, після наміру зменшити вартість м’яса – воно зникло з полиць магазину, зник бензин із автозаправних станцій після спроби регулювати ціни.

«Тоді ці помилки вдалося швидко виправити. Цукрова, м’ясна, бензинова кризи залишилися в історії. Але, на жаль нічому не навчили «кризотворців», які і не змінилися, і знову намагаються потрапити до влади під популістськими гаслами», – наголосив Глава держави

«Я вбачаю свою місію в тому, щоб гарантувати не лише незмінність євроатлантичного і європейського курсу України, а також гарантувати продовження відповідної економічної політики, яка б дозволила нам подолати кризу, перейти до сталого економічного зростання», – додав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що після повернення депутатів з виборчих перегонів до зали Верховної Ради пропонуватиме повернутися до законопроекту про податок на виведений капітал як ключового джерела внутрішніх інвестицій. Окрім того, Глава держави наголосив на важливості побудови цивілізованого ринку землі, відсутність якого є ще більшим гальмом для зростання економіки ніж корупція, продовження антикорупційної боротьби, приватизація, остаточне усунення силовиків від впливу на бізнес та створення Національного бюро фінансових розслідувань.

«Популізм живиться бідністю і соціальною несправедливістю. І тому наголошую, що незворотність змін в Україні може забезпечити лише подолання бідності. І цей шлях починається з ваших інвестицій», – наголосив Петро Порошенко. За його словами, секторальні пріоритети дадуть потужний поштовх українській економіці, під які можна залучити мільярди доларів інвестицій і реалізація яких створить десятки тисяч малих підприємств, сотні тисяч робочих місць з достойною оплатою і знизить рівень робочої еміграції українців. Президент підкреслив, що ця програма наповнить державний та місцеві бюджети, дасть можливість продовжити підвищувати зарплати бюджетникам, пенсії, соціальні виплати, зміцнить середній клас, демократію і зробить Україну ще більш привабливою для інвесторів.

«Україна успішно подолає зону турбулентності, і за підсумками двох кампаній – мається на увазі президентської і парламентської – буде сформовано таку владу, яка збереже курс реформ, курс змін, курс України на Європейський Союз та НАТО», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави додав, що українці є відповідальними виборцями і чітко розуміють спільну відповідальність за долю України, адже українська держава платить високу ціну за можливість руху вперед.

Джерело

 

Зростання економіки, покращення інвестиційного клімату та розвиток інвестицій є рекордним за останні роки – Президент

«І зростання економіки, і покращення інвестиційного клімату, і подальший розвиток інвестицій є рекордним, як я вже наголошував, за останні роки», – сказав Президент Петро Порошенко під час виступу на 15-й щорічній конференції інвесторів Dragon Capital.

Глава держави взяв участь у 15-й щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital (фото, відео)Він зазначив, що сьогодні Україна має інфляцію «одного знаку», яка раніше здавалася недосяжною під час війни, а економіка держави демонструє зростання.

Петро Порошенко зазначив, що російську агресію українці відбили не лише завдяки армії, не лише завдяки волонтерам. «Кремль весь час намагався і продовжує намагатися задушити нас економічно, користуючись колишньою нашою залежністю від російського ринку. Ми точно не дамо їм цих можливостей. Кремль спровокував економічну кризу. Але українці вистояли, відновили зростання і зараз ми переходимо до сталого розвитку», – наголосив Президент.

Глава держави подякував всім, хто у 2014-му, 2015-му і 2016-му роках не втратив віру в Україну. «З усіх боків вам нашіптували – дефолт є невідворотним, курс падає у глибоке піке і ось-ось досягне 40 грн за долар, банківська система в колапсі, кількість прострочених кредитів становить 80%, ніхто і ніщо банківську систему не врятує. І це не лише через російську агресію. З 2008 року у нас проблеми банківської системи лише нарощувались. І в цей час ви продовжували інвестувати в Україну», – звернувся він до учасників конференції.

Справді, в наслідок російської агресії, в наслідок економічної блокади у 2014 році Україна втратила 16 % свого ВВП, констатував він. Уряди Арсенія Яценюка і Володимира Гройсмана змушені були прийняти чимало непопулярних заходів, так само, як і Президент, який «ніколи не ухилявся від відповідальності».

«Дванадцять кварталів поспіль зростає економіка. 3,4% ВВП – зростання за останній рік. І це є найбільше за останні 7 років економічне зростання. Банківська система стабільна і сьогодні показує рекордні прибутки. Гривня, при збереженні і нарощуванні золотовалютних резервів, укріплюється. Це спокійний процес, але ми точно можемо сказати, що іде таргетування інфляції», – наголосив Глава держави і додав: «Двадцять три роки про це говорили, а на сьогоднішній день ми переконливо демонструємо зазначені процеси».

Президент підкреслив, що у економічному зростанні нашої держави значну роль відіграла Угода про асоціацію з ЄС, ратифікацію якої так намагалася заблокувати Російська Федерація, та поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі. «Сьогодні, і я пишаюся цією цифрою, частка Євросоюзу в структурі українського експорту складає 42,6%, а частка експорту в РФ складає 7,7%. В 2018 році ми продали в Євросоюз товарів більше, ніж будь-якого іншого року в історії економічних відносин між Україною і ЄС. Обсяг нашої торгівлі з Євросоюзом за останні три роки зріс на 55%. І це вже якір, це вже там, де ніхто в один день, в одну мить не виключить, не закриє, не оголосить ембарго. Не буде використовувати взаємну торгівлю для зовнішньополітичного тиску на мою державу», – підкреслив Президент.

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео