Робоча поїздка Президента до Волинської області (фото, відео)

Хтось шукає в Томосі відсутність автокефалії і те, що митрополія не є самостійністю. Не знайдете – Президент під час подячного молебню на Волині

Подячний молебень за отримання Томосу про автокефалію та утворення Православної Церкви України у Кафедральному соборі Святої Трійці у Луцьку

Gepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 15. Januar 2019

 

Під час робочої поїздки до Волинської області Президент Петро Порошенко взяв участь в подячному молебні за отримання Томосу про автокефалію та утворення Православної Церкви України в Кафедральному соборі Святої Трійці у Луцьку.

Перед святковою літургією, яку відправив Святіший Філарет, відбулося урочисте внесення Томосу про автокефалію Православної Церкви України до собору.

Президент привітав усіх вірян Православної Церкви України зі святами та з отриманням Томосу про автокефалію. «333 роки українська церква була під московським ярмом. І Божою волею і благословенням зараз це московське ярмо з українського народу, православних і церкви знято. І про це засвідчує цей історичний документ», – наголосив Глава держави, додавши, що сьогодні віряни мають можливість побачити Томос на Волині. «У світі зараз є п’ятнадцять зірок як п’ятнадцять помісних церков. І серед цих зірок дуже яскрава зірка нашої церкви. Нарешті», – наголосив Петро Порошенко.

333 роки українська церква була під московським ярмом. І Божим благословенням це ярмо з українських православних знято. Це засвідчує історичний документ – Томос, який сьогодні перебуває у Кафедральному соборі Святої Трійці у Луцьку.Дякую Вселенському Патріарху за віру в Україну, сміливість та мужність. Дякую предстоятелям церков, Патріарху Філарету, предстоятелю ПЦУ Епіфанію та всім вірянам. Без вашої молитви Православна Церква України не змогла би отримати автокефалію.

Gepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 15. Januar 2019

 

Глава держави подякував Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію, предстоятелям і владикам українських церков, усім вірянам, хто молився і вірив в Україну.

«Зараз когось «корчить», хтось дуже не задоволений тим, що ми маємо Томос. Комусь не подобаються наші подячні молитви, коли ми дякуємо Господу за це. Хтось шукає в цьому Томосі відсутність автокефалії. Не знайдете! І не слухайте ваших інструкцій з Москви, вони точно до добра не доведуть. І шукають, що митрополія це не є самостійність. Не правда. Моя порада – сходіть до Православної Церкви України, покайтеся, сходіть на сповідь, причастіться. Воно точно попустить. І буде легше вам», – наголосив Президент.

Сходіть до Православної Церкви України

Зараз хтось дуже незадоволений тим, що ми маємо Томос. Комусь не подобаються наші подячні молитви, коли ми дякуємо Господу за це. Хтось шукає у цьому Томосі відсутність автокефалії – не знайдете! Інструкції з Москви точно до добра не доведуть! Моя порада таким людям: сходіть до Православної Церкви України. Покайтеся. Сходіть на сповідь. Причастіться. Воно точно попустить:)

Gepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 15. Januar 2019

 

«Якщо вам дійсно щось не так, коли ви ходите до церкви, де службу Божу починають з молитви за Кирила і вам важко, то не ходіть туди. Якщо в цій церкві моляться за російську владу і військо, які вбивають українців, то прийміть для себе рішення», – додав Глава держави. Водночас він наголосив, що в Україні має бути відокремлена церква від держави, особливо від іноземної країни, «коли з-за кордону церква отримує інструкції і створює п’яту колону».

Президент наголосив, що нині відбувається процес державотворення і Церква є духовним фундаментом незалежності Української держави. За його словами, на Волині вже 8 парафій Московського патріархату оголосили своє рішення про перехід до Православної Церкви України. «Після Томосу процес створення церкви лише починається, це лише можливості, і попереду ще багато роботи, як сказав Його Святість, щоб ми в Україні мали єдину православну церкву. І щоб українець, коли заходить до храму Божого не питав, який це Патріархат, щоб ніхто не мав права «указуючим перстом» закривати двері храму перед українцем, який йде до Бога. І саме в цьому головна наша перемога. І саме тому так непокоїться Москва, бо відроджується наша з вами нація», – наголосив Петро Порошенко.

У свою чергу, Святійший Філарет подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за рішення про Томос про автокефалію, а також за зусилля Президента України на цьому шляху. «Багато було моментів, коли ми ніби заходили в глухий кут, але завдяки мудрості і наполегливості Президента ми вийшли з «кризи», – розповів він.

«Ми обов’язково об’єднаємось. Іншого шляху в українців нема. Сьогодні йде війна на сході, і тому ті брати наші, які не хочуть поки що об’єднуватись з нами, сподіваються на силу Москви, але Москва втратить свою силу і перемога буде наша українська разом з усім цивілізованим світом… а головне, з нами Бог», – підкреслив Святійший Філарет.

Джерело

 

Не можемо дозволити, щоб результати виборів знецінили досягнуте і звели Україну з обраного шляху – Президент

Зустріч з представниками бізнесу та громадськості

Коли ми єдині, для нас немає нічого неможливого. Ми йдемо своїм шляхом. Наш шлях до Євросоюзу, до НАТО, до миру і добробуту, до зміцнення держави і гідності українських громадян. Це ми з вами разом зупинили російську агресію і відродили українське військо у небачений в історії строк. Це ми з вами зуміли вивести з піке економіку. Кремль напрацював цілий арсенал засобів втручання у вибори. Нам доведеться прийняти цей виклик у непростих умовах. Переконаний, що спільно ми не допустимо, щоб нас повернули назад з обраного шляху. Робота буде продовжена і дасть переконливий для кожного громадянина України результат.

Gepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 15. Januar 2019

 

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками бізнесу та громадськості Ківерцівського району Волинської області наголосив, що Україна має чіткі завдання.

«Досягнення миру, економічне зростання і підвищення соціальних стандартів уже в найближчий час – це є абсолютно реально. Вступ до ЄС і НАТО в осяжній перспективі – це теж реально. Таким я бачу майбутнє України, таким його бачить абсолютна більшість українців», – зауважив Глава держави.

«Але цю більшість треба об’єднати. До цієї більшості обов’язково треба донести правду крізь щільну завісу російських фейків, російської інформаційної війни і демагогії деяких доморощених популістів. Ми з вами не можемо дозволити, щоб результат виборів повернув нас назад із обраного шляху, знецінив усе, що зроблено ціною таких великих зусиль і жертв нашого народу», – додав він.

Президент підкреслив, що Кремль напрацював величезний арсенал засобів втручання у вибори. «Від його втручання не захищені навіть зрілі і досвідчені демократії – США, країни ЄС. А нам з вами доведеться прийняти цей виклик у непростих умовах. Але якщо ми змогли в умовах війни провести визнані всім світом президентські вибори у 2014 році, всі їх пам’ятають і дуже дякую вам за них, то я переконаний, що в нас вийде і провести їх у 2019-му», – наголосив Петро Порошенко.

«Переконаний, що спільно ми точно не допустимо, щоб нас повернули назад з обраного шляху. Робота наша з вами спільна буде продовжена і дасть переконливий для кожного громадянина України результат», – додав Президент.

Джерело

 

Президент на Волині: Вступ до ЄС і НАТО – це високий рівень безпеки та високі соціальні стандарти життя українців

Президент Петро Порошенко наголошує на важливості закріплення у Конституції стратегічного курсу України на вступ до Європейського Союзу і НАТО та очікує остаточного рішення Парламенту з цього питання вже в лютому. Про це Глава держави сказав на зустрічі з представниками бізнесу та громадськості Ківерцівського району Волинської області.

«Я дуже дякую, що і Верховна Рада підтримала звернення українського Президента щодо змін до Конституції і закріплення в українській Конституції вимоги, зобов’язання для всіх гілок влади – для українського Президента, для українського Прем’єра, для українського Уряду, для українського Парламенту робити все можливе, для забезпечення вступу України в ЄС і НАТО», – сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив важливість закріплення цього курсу як незворотного. «І ніхто більше не має можливості затягнути нас в Російську імперію чи щось подібне нове на кшталт Радянського союзу», – сказав він.

Глава держави подякував Верховній Раді за підтримку двічі конституційною більшістю рішень про спрямування до Конституційного Суду законопроекту змін до Конституції та прийняття у першому читанні відповідного законопроекту.

«І дуже сподіваюсь, що на початку лютого Парламент продовжить цю надзвичайно важливу місію і ці зміни до Конституції будуть остаточно прийняті», – сказав він.

«Я хотів би підкреслити, що це не є декларацією, як дехто каже про Томос, і зараз зміни до Конституції. Це не є піар. Це дуже важливе політичне рішення – української влади і українського народу», – наголосив Президент.

За словами Петра Порошенка, це демонстрація нашої єдності і незмінності політики всередині і назовні країни. «І ми знаємо, що треба робити – досягнення миру, економічне зростання і підвищення соціальних стандартів уже в найближчий час це є абсолютна реальність», – сказав він.

Президент зазначив: «НАТО – це про безпеку кожного громадянина. Не лише захист суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, не лише захист кожного клаптика української землі на фронті, а й безпека всередині держави. Щоб кожна людина, коли виходить на вулицю відчувала себе безпечно. Бо реформа сектору оборони і безпеки включає в себе все це».

«І Європейський Союз. А про що Європейський Союз? Про рівень життя, про те, щоб зростали до рівня європейських країн стандарти життя українців», – додав він.

«І проведені реформи і зростання економіки дає всі підстави для того, щоб ми рішуче рухались вперед і захистили рівень життя українців», – зауважив Президент.

Джерело

 

Глава держави: Маємо зробити Україну енергонезалежною за наступні п’ять років

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками бізнесу та громадськості Ківерцівського району Волинської області звернув увагу на програму, спрямовану на підвищення енергоефективності.

Глава держави зауважив, що в 2017 році Україна спожила 14 млрд м3 імпортного газу. За його словами, до цього показники споживання газу досягали позначок і 22 млрд м3, і 30 млрд м3. «14 млрд м3 – це реальна робота, яка була проведена. В 2018 році знаєте скільки ми спожили? 10 млрд м3», – розповів він.

«Моя мета за наступні п’ять років Україну зробити енергонезалежною. Ми маємо свої потреби задовольняти своїм газом. Треба припинити, щоб хтось крав цей газ, а потім списував це на державний борг», – підкреслив Президент.

Джерело

Автор