Брюссельські зустрічі Петра Порошенка на вищому рівні (фото, відео)

Президент України зустрівся з Президентом Європейської Ради

Президент України Петро Порошенко у Брюсселі зустрівся з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском.Глава держави поінформував Дональда Туска про наслідки акту відкритої агресії Росії у Керченській протоці та існуючі загрози для регіональної безпеки.

Петро Порошенко наголосив на необхідності надання потужної та адекватної відповіді з боку ЄС на акт агресії Росії проти України 25 листопада для протидії стратегії «повзучої окупації» Кремлем Азовського моря та Керченської протоки. Президент України закликав лідерів ЄС засудити агресивні дії Росії, вимагати забезпечення відновлення свободи судноплавства, негайного та безумовного звільнення 24 захоплених моряків та 3 кораблів. Президентові Європейської Ради були передані списки осіб та кораблів Росії, причетних до акту агресії.

Глава держави наголосив на важливості посилення допомоги з боку Європейського Союзу соціально-економічному розвитку українського Приазов’я, яке потерпає від цілеспрямованої блокади з боку Російської Федерації. З цією метою Президент передав на розгляд інституцій та держав-членів ЄС перелік гуманітарних та інфраструктурних проектів, які могли б підтримати європейські партнери.

Лідери відзначили відсутність прогресу з боку Росії в імплементації Мінських домовленостей, що обумовлює необхідність схвалення Європейською Радою політичного рішення про подальше продовження ЄС економічних та секторальних санкцій проти Росії після 31 січня 2019 року. У цьому контексті Президент України подякував за нещодавнє рішення Ради ЄС щодо запровадження санкцій ЄС стосовно 9 осіб, відповідальних за організацію та проведення незаконних виборів на Донбасі 11 листопада 2018 року.

Президенти домовились посилити взаємодію для протидії зовнішньому втручанню у виборчі процеси в Україні та Європейському Союзі у 2019 році.

Співрозмовники обмінялися думками щодо шляхів реалізації домовленостей за підсумками Двадцятого Саміту Україна – ЄС, зокрема в частині поглиблення секторальної інтеграції в енергетичній сфері, цифровому ринку, юстиції та внутрішніх справах, митниці. У цьому контексті лідери домовились приділити особливу увагу обговоренню цих питань на наступному засіданні Ради асоціації Україна-ЄС 17 грудня 2018 року.

Джерело

 

Президент України в Брюсселі провів зустріч з Президентом ЄНП

Президент України Петро Порошенко під час робочого візиту до інституцій Європейського Союзу та НАТО провів зустріч з Президентом Європейської Народної партії Жозефом Долем. Зустріч відбулася в штаб-квартирі ЄНП в Брюсселі.

Глава держави поінформував Жозефа Доля про наслідки ескалації Росією ситуації в Чорному морі і Керченській протоці та існуючі загрози для регіональної безпеки.

Петро Порошенко наголосив на необхідності потужної та адекватної відповіді з боку Європейського Союзу на акт агресії Росії проти України 25 листопада в Азовському морі.

Президент України закликав Європейську народну парію засудити агресивні дії Росії та усіма доступними способами вимагати забезпечення відновлення свободи судноплавства, негайного та безумовного звільнення 24 захоплених моряків та 3 кораблів.

Сторони також обговорили майбутні президентські та парламентські вибори в Україні та шляхи поглиблення міжпартійного співробітництва.

Джерело

 

Президент в Брюсселі: Ми впевнені, що санкції проти Росії за агресію проти України, невиконання Мінських угод та повне ігнорування міжнародного права будуть продовжені

Спільна з Генсеком НАТО зустріч з представниками ЗМІ

Вдячний Генсеку НАТО Jens Stoltenberg за сьогоднішню зустріч і конструктивний діалог. У центрі нашої дискусії – погіршення ситуації в галузі безпеки у Чорному морі. У нас є дуже чітке спільне бачення того, що сталося: РФ відкрито здійснила акт агресії проти України.Відкривши вогонь проти українських суден, Росія перейшла червону лінію. Ми не можемо і не будемо залишати ці дії без чіткої і сильної відповіді. Сьогодні абсолютним пріоритетом є звільнення українських військовослужбовців!

Gepostet von Петро Порошенко am Donnerstag, 13. Dezember 2018

 

Президент Петро Порошенко переконаний, що Європейський Союз продовжить санкції проти Російської Федерації у зв’язку із актом агресії, який відбувся в нейтральних водах Чорного моря та через продовження невиконання нею Мінських угод, проведення незаконних виборів на окупованій частині території України, за повне ігнорування міжнародного права і за агресію проти нашої держави. Про це Петро Порошенко сказав в Брюсселі під час спільної прес-конференції з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Глава Української держави нагадав, що вже передав Президенту Європейської Ради Дональду Туску списки осіб та кораблів Росії, причетних до акту агресії. «Щодо конкретних санкцій, які ми почали обговорювати – вчора ми передали Президенту Туску в Європейську Раду, в Європейську комісію, а сьогодні я передав ці дані Генеральному секретарю про конкретні прізвища російських військових, працівників ФСБ, які були задіяні у піратській акції, в агресії проти українських кораблів в Чорному морі», – повідомив він. «Це були і офіцери-фсбшники, і прокурори, і слідчі, і судді, які намагалися продемонструвати і запроторити українських воїнів за грати», – додав Президент.

«Ще раз наголошую, що це є військовополонені. Росія немає жодної юрисдикції над 24-ма українськими воїнами. Це підтверджено Женевською конвенцією», – підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, Росія продовжує не помічати, що вона є агресором по відношенню України і у зв’язку із незаконною анексією Криму, і у зв’язку із незаконною агресією проти нашої держави на сході, і у зв’язку із актом агресії, який відбувся в нейтральних водах Чорного моря.

Президент підкреслив, що у європейських інституціях зараз ведуться конкретні дискусії з питання санкцій проти Росії: «І ми сподіваємось, що буде сформований, так само як був сформований пакет санкцій проти (Росії у зв’язку із незаконним будівництвом – ред.) Керченського мосту…»

«Ми вчора провели дуже вдалі переговори з представниками Європейської Ради на чолі з Дональдом Туском і висловлюємо тверду впевненість в тому, що санкції проти Російської Федерації будуть сьогодні продовжені», – підкреслив Петро Порошенко.

Він зауважив, що Генеральний секретар НАТО наголосив, що санкції проти Росії запроваджують саме за невиконання Мінських угод, за проведення незаконних виборів, за повне ігнорування міжнародного права і за агресію проти Української держави.

Президент також висловив впевненість, що переговори в Брюсселі і з Європейською Радою, і з НАТО, і з лідерами держав-членів НАТО і Євросоюзу будуть надзвичайно успішними.

Глава держави також акцентував на резолюції Конгресу Сполучених Штатів Америки, де, зокрема є вимога щодо надання допомоги Україні у зв’язку з російською агресією у Чорному і Азовському морях.

Також Петро Порошенко відзначив прийняття резолюції Європейським Парламентом, де також є абсолютно чітка вимога щодо початку обговорення, в тому числі і санкцій проти Російської Федерації за відкритий акт агресії в Чорному і Азовському морях.

«Крім того, там були рішення по санкціям по «Північному потоку-2», як абсолютно політично вмотивованому проекту, який має на меті лише понизити енергетичну безпеку Європейського Союзу і забезпечити економічний тиск на Україну і сусідні держави, що є абсолютно неприйнятним», – зазначив Президент.

Джерело

 

Посилення присутності НАТО у Чорному морі дозволить запобігти подальшому загостренню напруженості і забезпечити безпеку в регіоні – зустріч Президента України та Генсека Альянсу

Cьогодні передав Генсеку НАТО Jens Stoltenberg список прізвищ російських військових, які були задіяні в агресії проти українських кораблів у Чорному морі. Росія не має жодної юрисдикції над 24 українськими воїнами, і це підтверджено Женевською конвенцією. Вважаю, що НАТО має посилити постійну присутність у Чорному морі, щоб запобігти подальшому загостренню та забезпечити безпеку у регіоні. Ми підтримуємо запуск моніторингу повітряного та морського простору місією НАТО. Вдячний НАТО за солідарність з Україною і за те, що союзники закликали РФ негайно звільнити українських моряків і кораблі, а також забезпечити безперешкодний доступ до українських портів у Азовському морі та відновлення свободи судноплавства.

Gepostet von Петро Порошенко am Donnerstag, 13. Dezember 2018

 

Президент Петро Порошенко наголосив, що під час переговорів з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом що відбувся конструктивний діалог, було обговорено багато проблем порядку денного, а в центрі переговорів – ситуація в Азовському морі.

«Ми мали чітке спільне бачення того, що відбувається. РФ відкрито здійснила акт агресії проти України в нейтральних водах Чорного моря. Дуже вдячний, що НАТО підтримує Україну», – зазначив Глава держави. Він нагадав про термінову телефонну розмову з Єнсом Столтенбергом через декілька годин після подій у Азовському морі. Президент подякував за солідарність союзників України.

«Вітаю заклик союзників до РФ негайно звільнити без жодних умов українських моряків та кораблі, так само як і гарантувати безперешкодний доступ до українських портів в Азовському морі та відновити свободу навігації», – наголосив Петро Порошенко.

«Використовуючи відкритий вогонь проти українських суден, Росія перетнула «червону лінію». Ми не можемо і не будемо залишати це без чіткої і сильної відповіді», – підкреслив Президент. Він наголосив, що сьогодні абсолютним пріоритетом є повернення українських військовослужбовців.

«Україна та члени Альянсу мають спільну оцінку агресивних дій Росії. Ми спостерігаємо зростаючу загрозу Росії в Чорноморському регіоні, в Азовському морі та Керченській протоці», – зауважив Глава держави.

«Росія не просто напала на Україну, її навмисний військовий напад перевірив рішучість всієї євроатлантичної спільноти. Росія втратила авторитет та впевненість у якості партнера для діалогу. Наші дії у відповідь на російську агресію в Чорному морі повинні бути достатньо потужними», – наголосив Президент. За його словами, Україна запросила членів Альянсу виробити всебічні жорсткі заходи у відповідь на дії Росії.

«Посилення НАТО, як ми погодились, постійної присутності у Чорному морі необхідне, щоб запобігти подальшому загостренню напруженості і забезпечити безпеку в регіоні. Це те, що нам зараз потрібно. І ми були би вдячні, якби було започатковано місію НАТО з моніторингу за повітрям та морем», – наголосив Президент.

За словами Глави держави, Україна також буде вдячна за встановлення регулярних обмінів інформацією з НАТО, щоб забезпечити кращу спільну ситуаційну обізнаність у Чорному морі та у всьому регіоні. За його словами, важливо, щоб Україна також взяла участь у регіональній програмі безпеки повітряного простору (RASP).

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, в свою чергу наголосив, що під час переговорів з Президентом України відбулась ґрунтовна дискусія з приводу допомоги Україні та агресивних дій Росії на Чорному морі. «Ми дуже занепокоєні підвищеною напругою в Азовському морі та прилеглих водах. Російській атаці на українські кораблі та моряків немає виправдання», – зазначив він.

«Ми закликаємо Росію негайно звільнити всіх моряків та кораблі, а також забезпечити свободу навігації, в тому числі вільний доступ до українських портів в Азовському морі. Ми суворо засуджуємо незаконну анексію Криму, Росією. Ми її не визнаємо і не будемо визнавати. Побудова Керченського мосту – ще одне порушення суверенітету та територіальної цілісності України», – заявив Єнс Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО додав: «Це ще один приклад російської дестабілізаційної поведінки».

«Ми також надаємо підтримку Україні в питаннях покращення спроможностей ВМС України, логістики та кібербезпеки. У відповідь на агресивні дії Росії, НАТО посилило свою присутність в Чорному морі за останні декілька років. І ми продовжимо оцінку наших позицій в цьому регіоні», – також зазначив Єнс Столтенберг.

Генеральний секретар Альянсу подякував Президенту України за позицію України та дії українських військових в рамках міжнародного права під час нападу російських військових на українські кораблі в Керченській протоці. «Пане Порошенко, я дуже ціную силу та витримку, які продемонструвала Україна під час подій в Азовському морі. Ескалація не є в інтересах будь-якої зі сторін», – зауважив він.

Джерело

 

Практична співпраця України з НАТО поглиблюється в різних сферах – зустріч Президента України та Генсека Альянсу

«Радий, що ми маємо значний прогрес у нашій практичній співпраці з НАТО, яка поглиблюється в різних сферах. Ми високо цінуємо зобов’язання країн-союзників щодо посилення співпраці з Україною», – зауважив Президент Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

За його словами, українська сторона вітає заплановану більш активну співпрацю з НАТО у рамках спільних військових навчань та навчальних програм для української армії, а також очікує посилення подальшої співпраці з НАТО в рамках проектів, що здійснюються в рамках Цільових фондів Альянсу для України.

Президент зазначив, що Україна вдячна за допомогу НАТО у створенні безпечних засобів супутникового зв’язку. «За підтримки НАТО ми досягли значного прогресу у розвитку українського потенціалу кібербезпеки. Що також у пріоритеті нашої співпраці. Очікуємо, започаткування нового проекту, спрямованого на посилення кіберзахисту виборчої інфраструктури України. Мова йде про інформаційну систему», – розповів він.

Глава держав також подякував союзникам за підтримку в реалізації української програми реформ, яка допомагає Україні зміцнювати власні оборонні можливості. «Досягнення стандартів НАТО та повна взаємосумісність з Альянсом є основними завданнями реформування галузі безпеки та оборони України», – зауважив Президент.

Він нагадав, що Україна має намір закріпити у Конституції стратегічний курс на повноцінне членство в НАТО та ЄС. Глава держави відзначив, що Україна цінує позицію партнерів по Альянсу про відкриті двері. «Це має гарантувати незворотність нашого євроатлантичного курсу та надасть союзникам більше довіри до України», – зазначив Петро Порошенко.

За його словами, незважаючи на триваючу російську агресію, в цьому році Україні вдалося збільшити свою участь у операції з «рішучої підтримки» (Resolute Support Mission). «Участь України в місіях та операціях під проводом НАТО демонструє нашу рішучість та здатність сприяти євроатлантичній безпеці», – сказав він.

«Сьогодні саме в Україні вирішується майбутнє трансатлантичної безпеки та стабільності. Підтримка України, у тому числі у боротьбі з триваючою агресією Росії, є найкращою інвестицією в безпеку Вільного Світу», – наголосив Президент.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслив: «НАТО надає потужну політичну та практичну підтримку Україні, що включає близько 40 млн євро, виділених союзниками на трастові фонди Україна – НАТО. Один з таких фондів допомагає Україні покращити командно-штабні можливості та комунікацію. Сьогодні я сказав Президенту, що ми надамо засоби захищеної комунікації для ЗСУ до кінця року».

«Ми бачимо, що на сході України щоденно порушується режим припинення вогню, в тому числі з використанням зброї, що заборонена Мінськими домовленостями. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ досі обмежена в своїй роботі. Їм регулярно перешкоджають в вільному пересуванні. А дрони, що спостерігають за ситуацією, регулярно блокують та збивають», – зазначив він.

«Так звані вибори на Донбасі, що відбулись минулого місяця, суперечать букві та духу Мінських домовленостей. Вони підривають зусилля з мирного врегулювання конфлікту», – також підкреслив Єнс Столтенберг.

Генеральний секретар Альянсу відзначив, відданість демократичним цінностям: «Правильне управління та реформи наблизять Україну до євроатлантичної сім’ї. Важливий прогрес вже був досягнутий і ми закликаємо Україну продовжувати шлях реформ. В тому числі, забезпечити кращий цивільний контроль за службами безпеки та розвідки, боротьбу з корупцією та права меншин».

«Союзники визнають бажання України приєднатись до Союзу. Ми хочемо бачити успіх вашої країни і ми готові допомагати вам в цьому», – зазначив він.

Джерело

 

Україна повністю виконує вимоги із впровадження реформ – Президент України зустрівся із Віце-президентом Єврокомісії

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з Віце-президентом Європейської Комісії з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом обговорим проведення реформ в Україні та підтримку Євросоюзом євроатлантичного напрямку розвитку нашої країни.

Під час спільної прес-конференції із Віце-президентом Європейської Комісії, Глава держави зазначив, що Росія боїться єдності та солідарності світу з Україною у протидії російській агресії та боротьбі із захисту нашої незалежності, територіальної цілісності.

«Для Путіна є нестерпним європейський успіх України. Це додаткова мотивація для нас бути більш рішучими в реформах, поверненні України в сім’ю європейських народів. Ми дуже цінуємо позицію Європейської комісії, Віце-президента про те, що двері для України мають залишатись відкритими», – наголосив Петро Порошенко.

Президент подякував за рішення про надання чергового траншу макрофінансової допомоги Україні. «Це символізує підтримку України у важкі часи і сприятиме фінансовій стабільності. Це, а також майбутнє рішення МВФ, забезпечить додаткову впевненість інвесторам, які планують прийти в Україну», – сказав він.

«Це є визнанням прогресу України на шляху європейських трансформацій. Хочу підтвердити, що ми важко працюємо, щоб це відбулось. Ми виконали всі 6 умов з реформ для виділення першого траншу. Після оціночної місії, ЄС прийняв це рішення. Сьогодні ми обговорили наступні кроки, необхідні для другого траншу», – також наголосив Петро Порошенко.

Глава держави повідомив, що під час переговорів обговорювалось питання імплементації Угоди про Асоціацію, що є потужним стимулом реформ. «Україна рішуче налаштована просуватись далі в контексті порядку денного реформ. Як Глава держави, я повністю відданий цій програмі реформ. Я пишаюсь бути лідером реформ і ми робимо все можливе, щоб впровадити їх якнайкраще», – сказав Президент.

Петро Порошенко також зазначив, що настав час встановити нові прагматичні цілі в стосунках між ЄС та Україною. «За останній місяць, Україна висунула конкретні пропозиції щодо поглиблення секторальної співпраці в сферах цифрового ринку, енергетичного ринку, юстиції, свободи та безпеки. Ми віримо, що це можливо і розраховуємо на підтримку наших партнерів, бо успіх України – це успіх всього ЄС, всієї європейської родини», – додав Президент.

Віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс, в свою чергу зауважив, що з часу Революції Гідності в Україні багато чого змінилося, але багато прагнень досі ще треба досягнути. «За останні роки багато реформ, яких вимагали українці, почали впроваджуватись і ми хочемо, щоб Україна досягла успіху в цьому, незважаючи на труднощі та перешкоди», – додав він.

Віце-президент Єврокомісії зазначив, що ЄС виділив 500 млн євро макрофінансової допомоги цього тижня. «Це не тільки жест солідарності, а й знак того, що Україна повністю виконує вимоги по реформам», – підкреслив Валдіс Домбровскіс.

Він також сказав: «Імплементація цих реформ направлена на боротьбу з корупцією, реформування корпоративного управління, краще управління державними фінансами. Ми сподіваємось, що ця підтримка допоможе українській владі стабілізувати економічну та фінансову ситуацію, а також впроваджувати подальші реформи. Це також надасть впевненості інвесторам щодо майбутнього України».

«Хочу подякувати Вам особисто, пане Президенте, за Вашу відданість реформам. Бажаю Вам та українському народу миру та процвітання в 2019 році», – зазначив Віце-президент Єврокомісії.

Джерело

 

Глава держави: Настав час ЄС визнати відкритим актом агресії те, що відбулося в Керченській протоці

Спільна з Віце-президентом Європейської Комісії Valdis Dombrovskis зустріч з представниками ЗМІ

Gepostet von Петро Порошенко am Donnerstag, 13. Dezember 2018

 

Президент Петро Порошенко під час зустрічі зі ЗМІ назвав конструктивними та ефективними сьогоднішні переговори з Віце-президентом Європейської Комісії з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом.

Глава держави вкотре наголосив, що Україна знову зазнала нападу з боку російського агресора, коли два тижні тому українські кораблі були атаковані російським флотом.

«Я дуже вдячний за Вашу заяву та за позицію ЄС на підтримку моєї країни. Вчора в нас була можливість почути заяву Європейського парламенту, що була підтримана 433 членами ЄП і продемонструвала, що це був акт агресії проти України. Це не провокація, це не криза. Це акт агресії, що повністю підпадає під Резолюцію 3314 Генеральної Асамблеї ООН, прийняту в 1974 році», – наголосив Президент.

«В цій ситуації, нам потрібна адекватна реакція всього світу: G7, НАТО, ЄС, ЄП. Підтримка ЄП додаткових санкцій проти Росії за агресію на Азовському та Чорному морях допомагає нам розпочати переговори в цій сфері», – додав Петро Порошенко. Він також відзначив резолюцію Конгресу США.

«Дуже важливим є також рішення Ради ЄС про продовження санкцій ЄС проти Росії за невиконання Мінських домовленостей і незаконне будівництво Керченського мосту, і проведення незаконних так званих виборів на окупованих територіях Донбасу. Це неприпустимо і ми дуже цінуємо потужну та єдину позицію ЄС. Якщо раніше були сумніви, вчора, після нашої зустрічі, ми почули сильну позицію всього ЄС», – сказав він.

Президент наголосив, що необхідно посилити міжнародний тиск на Росію. «Ми повинні називати речі своїми іменами, більше не можна ховати голову в пісок. Те, що відбулося в Керченській протоці, було відкритим актом агресії. Настав час, щоб ЄС це визнав. І я дуже ціную слова, використані в заяві ЄП. Ми домовились, що ті ж слова будуть використані в заяві Європейської Ради», – зазначив Глава держави.

Петро Порошенко подякував Валдісу Домбровскісу за вимогу негайного та безумовного звільнення 24 українських моряків, 3 українських кораблів та забезпечення свободи мореплавства в Керченській протоці.

Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс наголосив, що ЄС залишається солідарним з Україною і продовжить стояти на стороні України для того, щоб зупинити конфлікт на сході та незаконну анексію Криму.

«ЄС суворо засуджує агресивні дії Росії в Азовському морі проти українських кораблів та моряків. Ми закликаємо Росію відпустити моряків та кораблі негайно. ЄС закликає Росію забезпечити вільний прохід через Керченську протоку для всіх кораблів, в тому числі і кораблів ЄС, згідно з міжнародним правом», – зазначив він.

Віце-президент Єврокомісії зауважив, що вчорашнє нагородження Олега Сєнцова премією ім. Сахарова є ще одним виявом солідарності ЄС з Україною. Церемонія в Європейському парламенті в Страсбурзі показала, що ЄС підтримує свободу висловлювань і свободу думки.

Джерело

 

Президент України зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини

Напередодні проведення засідання Європейської Ради Президент України Петро Порошенко зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Глава держави висловив вдячність за зусилля, які докладаються Німеччиною з метою припинення блокади Росією акваторії Азовського моря і Керченської протоки, а також за особливу увагу, яку Федеральний канцлер приділяє питанню звільнення українських моряків та гарантуванню свободи судноплавства в регіоні.

Глава держави закликав країни ЄС також належним чином відреагувати на акт російської агресії в акваторії Азовського моря і Керченської протоки та цілеспрямоване перешкоджання свободі судноплавства шляхом запровадження так званого «Азовського пакету санкцій».

Джерело

 

© Фото Михайла Палінчака

Поділитися:
Share

Share