Припинено Договір про дружбу між Україною і Російською Федерацією

Прийнято Закон “Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією”.

Зважаючи на збройну агресію Російської Федерації проти України, що становить істотне порушення Російською Федерацією Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, учиненого 31 травня 1997 року в м. Києві та ратифікованого Верховною Радою України 14 січня 1998 року, яке має істотне значення для здійснення об’єкта і цілей цього Договору,

виходячи з положень статті 60 Віденської конвенції про право міжнародних договорів, статті 24 Закону України “Про міжнародні договори України” та відповідно до статті 40 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією,Верховна Рада України постановила припинити з 1 квітня 2019 року дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, учиненого 31 травня 1997 року в м. Києві та ратифікованого Верховною Радою України 14 січня 1998 року.

Згідно Закону, припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією звільняє Україну від будь-якого зобов’язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов’язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Проект Закону зареєстровано за №0206.

Поіменне голосування про проект Закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (№0206) – за основу та в цілому

За-277, Проти-20, Утрималось-0, Не голосувало-34,
Рішення прийняте

Ті, хто голосував ЗА “дружбу”:

Позафракційні:
1. Безбах Я.Я.
2. Бойко Ю.А.
3. Іоффе Ю.Я.

Фракція Політичної партії “Опозиційний блок”:
4. Бахтеєва Т.Д.
5. Білий О.П.
6. Вілкул О.Ю.
7. Воропаєв Ю.М.
8. Гальченко А.В.
9. Гусак В.Г.
10. Долженков О.В.
11. Колєсніков Д.В.
12. Ларін С.М.
13. Мартовицький А.В.
14. Матвієнков С.А.
15. Мірошниченко Ю.Р.
16. Новинський В.В.
17. Павлов К.Ю.
18. Сажко С.М.
19. Шпенов Д.Ю.
20. Шурма І.М.

Джерело

 

 

Поділитися:
Share

Share