Україна та Молдова – “аналітика” за півпельменя

Mason Lemberg
Mason Lemberg

Яка примітивна маніпуляція:

 1. По-перше, варто було б розібратися з цифрами, які змінилися, та причинами їх зміни. Бо, наприклад, ось тут, МВФ прогнозує показники, які зараз відображені в 2017 році тільки у 2018 році.
  Дані Світового Банку теж кажуть, що ви помиляєтеся.
  Ці ж дані відображені на офіційному сайті статистики Молдови.
  ВВП Молдови за 2017 рік в леях становить 150 мільярдів. В той час, коли в таблиці МВФ за 2017 рік він становить 177 мільярдів леїв.
  Я думаю, цих даних мало б бути достатньо, щоб не бути настільки однозначним у висновках, яким є автор. Бо дуже ймовірно, що показника 9,7 мільярдів доларів ВВП Молдови досягне тільки в 2018 році, а не в 2017, як зазначено в тій таблиці (ймовірно, помилково)
 2. По відношенню до Україні автор “аналітики” або не знає, або маніпулятивно замовчує, що розрахунок показника ВВП на душу населення здійснюється з врахуванням населення окупованої частини Донбасу, а це як мінімум 4,5 мільйони громадян. Вже не кажучи за заробітчан і т.д.
  Тобто що ми маємо: автор “аналітики” зрівнює невідомий показник ВВП/душу населення Молдови (який розходиться з усіма іншими цифрами та ймовірно є прогнозним показником 2018 року) з показником ВВП/душу населення України за 2017 рік, який є заниженим мінімум на 15% за рахунок населення окупованої частини Донбасу, вже не кажучи за заробітчан.
  Нормально так: Зрівнювати ПРОГНОЗНИЙ показник Молдови за 2018 та занижений мінімум на 15% показник України за 2017, без врахування 3,5% росту економіки в 2018 році?
 3. А з чого автор зробив такий прекрасний висновок, що Україна є найбіднішою країною Європи? І чому основою висновку послужив показник значно заниженого ВВП на душу населення України?
  Ок, навіть якщо відштовхуватися від ВВП, навіть якщо брати ВВП на душу населення, то чому не брати цей же показник, скорегований по паритету споживчої вартості? Бо саме цей показник більш точно розкриває поняття “бідність”, показуючи наскільки багато жителі країни можуть собі дозволити купити товарів/послуг.
  Ось, навіть в цих таблицях, де показник Молдови ймовірно за 2018 рік, а України значно занижений, показники по паритету споживчої вартості становлять 6,7 тис доларів для Молдови і 8,8 тис доларів для України. Нагадую, показник Молдови, ймовірно, ПРОГНОЗНИЙ за 2018 рік, показник України за 2017 рік, без росту в 2018 році, та й ще занижений мінімум на 15% за рахунок того, що враховано населення окупованої частини Донбасу.
 4. І вишенька на торті – це ота прекрасна карта, де Україна виділена одним кольором разом з Африкою і Південно-Східною Азією, а та ж сама Молдова, маніпулятивний показник якої відрізняється від України на 1%, виділена зеленим кольором.
 5. ВВП на душу населення Венесуели за 2017 рік становить 6 890 дол США, що в 3 рази більше ніж в Україні. А чи відповідає це дійсності і чи говорить це про бідність вирішувати тим, хто думає.

Поділитися:
Share
Усі відео