Президент України вшанував пам’ять сенатора Джона Маккейна (фото, повне відео церемонії прощання)

Президент України попрощався із сенатором США Джоном Маккейном: Ви – справжній герой Америки, і ви – справжній герой України

 

Президент України Петро Порошенко у Вашингтоні взяв участь у жалобних заходах прощання із сенатором Сполучених Штатів Америки Джоном Маккейном.«Сенаторе, ми дуже вдячні вам. І саме тому зараз, доносячи думки і співчуття великої 45-мільйонної нації, сьогодні я тут», – сказав Глава держави після церемонії.

Петро Порошенко зазначив, що у цей сумний день він, як Президент України і як друг сенатора Маккейна, мав бути на церемонії «для того, щоб віддати шану і повагу моєму другові і великому другу України, справжньому американцю і справжньому борцю за ідеали демократії і свободи».

Президент особливо відзначив, що сенатор Маккейн був поруч з Україною та українцями в критичні моменти нашої історії. «Ми всі запам’ятали його на Майдані під час Революції Гідності, коли при температурі мінус 26 градусів він вийшов роздягнутий, звернувся до сотень тисяч людей, які стояли на Майдані для того, щоб висловити абсолютно необхідні тоді слова підтримки. Що весь світ і Сполучені Штати Америки разом з українцями. І коли треба було консолідувати світ під час Мюнхенського безпекового форуму – він був лідером і допомагав нам», – констатував Глава держави.

Петро Порошенко також пригадав одну із останніх своїх зустрічей з сенатором, коли вони разом із Джоном Маккейном вирішили відвідати українських морських піхотинців, які тримали оборону в районі Широкиного. «За 10 кілометрів до під’їзду Служба безпеки мені повідомила, що почався артилерійський обстріл місця, до якого ми їхали. І я сказав сенатору, що я, як Президент і Верховний Головнокомандувач, маю бути там, але безпека сенатора і американців – дуже турбуються і просять, щоб він не їхав. І я назавжди, на все життя запам’ятав його слова: «У найважчі і в найнебезпечніші часи вашої історії, пане Президент, я з вами».

«І ще раз дякую. Ви – справжній герой Америки, але ви і справжній герой України. Спасибі вам», – сказав Президент України, висловлюючи подяку і шану сенатору Джону Маккейну.

Джерело

 

Президент України Петро Порошенко взяв участь у жалобній церемоніі вшанування памяті сенатора США Джона Маккейна

Президент України вшанував пам’ять сенатора Джона Маккейна (фото, повне відео церемонії прощання)

У церемонії вшанування пам’яті Джона Маккейна взяли участь Міністр оборони Сполучених Штатів Америки Джеймс Меттіс, екс-президенти США Джордж Буш, Барак Обама, Радник Президента США Джон Болтон, радник Джеред Кушнер.

«Сенаторе, ми дуже вдячні вам. І саме тому зараз, доносячи думки і співчуття великої 45-мільйонної нації, сьогодні я тут. Ви – справжній герой Америки, але ви і справжній герой України. Спасибі вам», – сказав Глава держави, висловлюючи подяку і шану сенатору Джону Маккейну.

Петро Порошенко зазначив, що у цей сумний день він, як Президент України і як друг сенатора Маккейна, мав бути на церемонії. «Для того, щоб віддати шану і повагу моєму другові і великому другу України, справжньому американцю і справжньому борцю за ідеали демократії і свободи», – сказав він.

Президент особливо відзначив, що сенатор Маккейн був поруч з Україною та українцями в критичні моменти нашої історії. Зокрема, в час Революції Гідності Джон Маккейн висловлював підтримку українцям, які стояли на Майдані. «Що весь світ і Сполучені Штати Америки разом з українцями. І коли треба було консолідувати світ під час Мюнхенського безпекового форуму – він був лідером і допомагав нам», – констатував Глава держави.

Джерело

Прощання з Джоном Маккейном у Національному соборі у Вашингтоні:

З промовами Барака Обами та Джорджа Буша Молодшого

НАЖИВО. Прощання з Джоном Маккейном у Національному соборі у Вашингтоні

Gepostet von chastime am Samstag, 1. September 2018

Поділитися:
Share

Усі відео