Петро Порошенко взяв участь у нараді керівників закордонних дипломатичних установ України (фото, відео)

Зустріч з керівниками закордонних дипломатичних установ УкраїниGepostet von Петро Порошенко am Dienstag, 28. August 2018

 

Восени Канцлер Німеччини планує відвідати Україну для обговорення мирного процесу та двосторонньої співпраці – Президент

 

Президент Петро Порошенко під час 13-ї наради керівників закордонних дипломатичних установ України розповів, що робота із запровадження сталого мирного процесу в Україні не припиняється і восени Федеральний Канцлер Німеччини Ангела Меркель планує відвідати Україну.

«Думаю, що в цьому колі можу сказати – цієї осені, на початку листопада Канцлер Німеччини Ангела Меркель здійснить візит в Україну. Це є дуже яскраве свідчення особливої уваги наших німецьких партнерів, Берліну до розвитку взаємовигідного партнерства з Києвом», – повідомив Глава держави.

Він наголосив, що робота на мирному треку ніколи не припиняється, зокрема нещодавно відбулися дві телефонні розмови з Федеральним канцлером Ангелою Меркель. «Безумовно, ми обговорили подальші кроки щодо активізації мирного процесу з імплементації Мінських домовленостей, включно у Нормандському форматі. Та перспективи розгортання – це наше ключове завдання – миротворчої місії з мандатом Радбезу ООН на окупованому Донбасі. Це поки що єдиний шлях для створення безпекової складової Мінських домовленостей», – зауважив Петро Порошенко.

У свою чергу, присутній на заході Посол України в ФРН Андрій Мельник наголосив, що візит Федерального канцлера стане найкращим виявом не лише солідарності, але і практичної підтримки. «Німеччина є найбільшим двостороннім донором України в плані технічної допомоги – понад 0,5 млрд євро. Більше частка цих коштів поступила саме після Майдану, починаючи з 2014 року. Таким чином, економічна складова теж матиме важливе значення. Інвестиції з Німеччини зростають. Товарообіг складає понад 8 млрд доларів станом на сьогодні», – сказав він, додавши, що цей показник подолав докризовий рівень. Андрій Мельник підкреслив, що німецькі інвестиції йдуть у виробництво і створення робочих місць.

«Візит справді знаковий. Символічний і не лише в контексті Мінського процесу, не лише в контексті пошуку миру на Донбасі, але так само в контексті двосторонньому. Щоб Канцлер побачила, що країна, яка за чотири роки справді піднялася з колін, економіка зростає, і від цього зростання так само виграють і німецькі товаровиробники. І це теж певний важливий елемент того, що ті дії і солідарність, яка відчувається в Берліні та Європі, у західному світі, вони не даремні і допомагають справді стати міцнішими», – сказав Посол.

Джерело

 

Я не збираюся миритися з неприйнятною ситуацією, що склалася в Азовському морі – Президент

Президент Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України підготувати пропозиції щодо забезпечення інтересів нашої держави у акваторії Азовського моря.

«Я не збираюся з цим миритися. І твердо переконаний – ситуація, яка складається зараз є категорично неприйнятною», – сказав Президент та повідомив, що вже доручив підготувати засідання Ради Національної безпеки і оборони з цього питання.

«Протиправні та підступні дії Москви в цьому регіоні не повинні і не будуть залишатися безкарними і тим більше, без адекватної міжнародної реакції. І тут мені потрібна ваша допомога», – сказав Президент на зустрічі з українськими послами.

Джерело

 

Президент: Ми готові до припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією

 

Президент Петро Порошенко заявляє, що Україна готова до припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією.

«Сьогодні ми підійшли достатньо підготовленими і юридично захищеними до наступного кроку – припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ, який з вини Москви вже давно став анахронізмом», – сказав Президент під час наради з українськими послами.

Він повідомив, що уже найближчим часом очікує від МЗС України необхідний пакет документів для початку реалізації цього процесу.

Джерело

 

Президент наполягає на створенні координаційного органу з притягнення Росії до відповідальності за агресію проти України

Під час зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ Президент Петро Порошенко наголосив на тому, що українські дипломати за останні роки досягли відчутних результатів і у справі притягнення Росії до міжнародно-правової відповідальності.

«Завдяки вивіреним заходам практично всі впливові міжнародні організації і альянси зафіксували акт агресії Росії проти України», – сказав Президент. «Статус держави-агресора за Росією закріплено і в українському законодавстві», – зазначив Петро Порошенко.

«Я наполягаю на якнайскорішому створенні координаційного органу з формування консолідованої претензії України до Росії для відшкодування завданих збитків, як це передбачено у моєму Законі (Закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» – ред.), який Верховна Рада прийняла», – сказав Президент.

Глава держави підкреслив, що конкретні практичні результати реалізації цього Закону дипломати вже мали можливість побачити під час їх нещодавнього відвідування Донбасу.

Джерело

 

Нам з вами разом вдалося створити нове дипломатичне військо – Президент на нараді з українськими дипломатами

На 13-й нараді керівників закордонних дипломатичних установ України Президент Петро Порошенко привітав присутніх з 27-ю річницею Незалежності нашої держави та відзначив, що Українська держава змогла створити нову українську армію та нове дипломатичне військо, які боронять країну.

За словами Глави держави, для тих, хто мав можливість на Хрещатику на власні очі побачити нове українське військо під час воєнного параду – це було щось дуже особливе.

«Перший раз бачив, коли багато людей плакали. Це були сльози гордості. Гордості за українське військо, гордості за українського воїна. Гордості за те, що нам вдалося разом з вами створити нове українське військо, нову українську армію. Так само, як і нам з вами разом вдалося створити нове дипломатичне військо», – сказав Петро Порошенко.

Президент зауважив, що напередодні нинішньої наради разом з українськими дипломатами був на Донбасі, в Авдіївці і це стало одним із найяскравіших моментів з усіх тринадцяти нарад керівників закордонних дипломатичних установ.

«Це правда – для нас було великою гордістю, коли мужні українські воїни крокували Хрещатиком. Я впевнено можу сказати, що надійною опорою для них є ви, є наше дипломатичне представництво. Так само, як українська армія захищає на східному фронті цінності євроатлантичної інтеграції, євроатлантичної спільності. Вони абсолютно впевнені, що українські дипломати відстоюють справедливість, відстоюють свободу, відстоюють правду у боротьбі на фронті міжнародному», – наголосив він.

За словами Президента, вже абсолютно для всіх дуже звичним став термін гібридна війна. «Я думаю, що нам потрібно казати більш переконливо про те, що це є гуманітарна агресія зі спробою підірвати країну зсередини. Це є економічна агресія. І впевнений в тому, що і реакція країни, і реакція світу має бути відповідною», – зауважив Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, що саме тому таким важливим був візит керівників закордонних дипломатичних установ України на передову. Він зауважив, що, коли його питали скільки від Авдіївки до фронту, щоб нікого не налякати він говорив: ну, десь кілометрів десять, двадцять, тридцять. «Хоча потім кожен з вас зрозумів, що звідти буквально лічені кілометри до авдіївської промзони, яка увійшла у всі військові зведення, і де були найгарячіші бої 2017-2018 років. І за право контролювати висоти віддали свої життя велика кількість українських воїнів – героїв», – додав Президент.

«Саме тому вашу появу там, українські військові сприйняли як вияв солідарності і, якщо хочете, бойового побратимства», – наголосив Петро Порошенко.

За його словами, не менш важливим було те, що українськи дипломати мали можливість з перших вуст почути і від генералів, і від простих командирів, солдат яке життя на Донбасі. «Побачити власними очима, як живуть наші співгромадяни у фронтовій зоні. Бо ви приїхали на короткий термін, а уявіть собі, що українці в умовах війни там живуть чотири з половиною роки», – зауважив Глава держави.

Він також зауважив, що українські посли мали можливість пройтися вулицями, поспілкуватися з мешканцями і переконатися, які це фантастичні люди.

Джерело

 

Українські підприємці потребують розширення зон вільної торгівлі з іншими країнами – Президент дипломатам України

Президент Петро Порошенко під час 13-ї наради керівників закордонних дипломатичних установ України наголосив на важливості економічної дипломатії.

Глава держави розповів, що вчора в Миколаєві був присутній на запуску виробництва з переробки сільськогосподарської продукції, 60% з якої будуть спрямовані на експорт у 38 країн – від Коста-Ріки до Японії. Власник підприємства Сергій Сипко, який раніше створив компанію Sandora, яку пізніше продав Pepsi co, і ці гроші знову вкладає в створення нових робочих місць і нового виробництва в Україні. «Він попросив: Петро Олексійович, наполегливо працюйте над створенням зон вільної торгівлі, мені вони потрібні з Великою Британією, Японією та іншими країнами. Так само як і безвіз, який мені потрібен з Кореєю… Слухайте, абсолютно чіткі завдання ставить інвестор з далекого села в Миколаївській області. Це приємно», – зауважив Петро Порошенко. За його словами, зростання інтересу до створення зон вільної торгівлі з Україною сигналізує – все більш комфортно бізнес почуває себе в нашій країні, бо він має полегшений доступ на ринки.

Президент відзначив суттєве пожвавлення за зростання торгівлі з ЄС – з 32% до 43%. «Про США я вже не говорю, бо ми маємо понад 60% зростання. Це лише підтверджує правильність визначеної нами стратегії модернізації української економіки», – додав Глава держави.

Президент наголосив, що в умовах дії режиму вільної торгівлі з ЄС та здійснюваних нами реформ, в Україні відкриваються зараз принципово нові можливості для інвесторів, країна піднімається сходинка за сходинкою в рейтингу Doing business щодо інвестиційного клімату, робить вагомі кроки в боротьбі з корупцією та дерегуляцією. «Децентралізація відкриває абсолютно нові можливості для інвесторів – нічого більше не треба погоджувати в Києві», – додав він.

Глава держави наголосив: «Ми маємо продовжувати роботу з максимальної диверсифікації наших економічних зв’язків. Адже, розв’язавши проти України торговельну війну, економічну війну Росія була твердо переконана, що вона зможе задушити нашу економіку, бо розраховувала на нашу критичну залежність від свого ринку».

Президент навів приклад держпідприємства «Зоря-Машпроект», більше 90% збуту продукції якого раніше відбувалося в Російську Федерацію і основним покупцем був «Газпром» та Рособоронекспорт. «В один день були скасовані існуючі контракти. І 12 тис. працівників в Миколаєві за розрахунками країни-агресора мали бути негайно звільнені. Що зробили ми? Знайшли виходи на ринки Південно-східної Азії, переорієнтували український паливно-енергетичний комплекс на купівлю продукції вітчизняного виробництва. І на сьогоднішній день ми маємо працююче підприємство із завантаженням більше як 85%. Це було непросто, але вихід на ринок кожної країни супроводжувався державною підтримкою», – розповів Президент.

«Ми вистояли. І сьогодні, як ніколи раніше, ми з вами є незалежними – як політично, так і економічно від впливу і тиску Росії», – наголосив Глава держави.

Джерело

 

Глава держави: Перемоги на дипломатичному фронті в кожній країні і в міжнародних організаціях – це щит, що захищає наших героїв від російських куль на Донбасі

«Впевнений, що кожна окрема перемога на дипломатичному фронті, в кожній окремій країні перебування і в міжнародних організаціях – це той щит, який захищає зараз наших героїв від російських куль на Донбасі», – звернувся Президент Петро Порошенко до учасників 13-ї наради керівників закордонних дипломатичних установ України.

«Наша з вами поїздка на Донбас – це також чіткий сигнал для українців на окупованих територіях, що ми не припинемо за них боротьбу, що їх пам’ятають», – також зазначив Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив: «З особистого досвіду скажу, використовую будь-яку нагоду для поїздки на Донбас, аби надихнутися силами для відсічі агресора. І тому вважаю, що вам ця поїздка була також необхідна як кисень. І не маю сумніву, що тепер ви будете повертатися до країн перебування достатньо озброєні аргументами для боротьби за мир на українській землі».

«Бо наголошую, і наголошував, ніхто більше ніж Президент України, ніж вся наша команда, мешканці, весь український народ, ніхто не хоче цього миру більше, ніж ми», – підкреслив він.

Він висловив переконання, що ні в кого вже не залишилося сумнівів, що професійна і ефективна дипломатична служба – це абсолютно не розкіш, а життєва необхідність та невід’ємна передумова успішного розвитку держави, відновлення миру і безпеки.

«За ці чотири з половиною роки ми з вами зробили практично неможливе: нам вдалося не просто створити і зберегти потужну трансатлантичну коаліцію на підтримку України, а й значно розширити і зміцнити її. Це завдання, до речі, залишається надзвичайно актуальним і зараз, сьогодні, і має бути пріоритетним у вашій роботі»,- наголосив Президент.

За словами Петра Порошенка, той, хто думає, що кожна країна, яка стала об’єктом агресії, має автоматичну підтримку всього світу, глибоко помиляється. «За міжнародну підтримку та солідарність треба боротися. Боротися в кожній окремій країні»,- підкреслив він.

«Дехто наполегливо радив нам в ті часи, для того, щоб отримати підтримку, що нам з вами треба забути про Крим, поступитися в питаннях Донбасу. Можливо відмовитися від європейського вибору. Для чого? Щоб не дратувати, не дай Боже, агресора. Відмовитись від нашого євроатлантичного напрямку і негайно повернутися у московське стійло – от повернетесь і все буде добре. Чому таке радили? Бо Києву нібито не по силах і тим паче не по чину тягатися з Москвою. Бо ніколи за сотні і сотні років, і історія це підтверджує, Київ не міг собі дозволити проводити самостійну політику», – заявив Глава держави.

Він зауважив, що мало хто знає всі деталі сотень його зустрічей і ще більшої кількості телефонних розмов, результатом яких, так само як і результатом нашої спільної роботи, є нинішня надпотужна міжнародна підтримка. «Як кажуть, нестримні води правди завжди прорвуть, здавалося б, навіть найміцніші стіни брехні і маніпуляцій», – сказав Президент.

Петро Порошенко зауважив, що брутально порушивши Будапештський меморандум, Росія своїми діями не лише розтоптала фундаментальні принципи міжнародного права, а й підірвала основи режиму нерозповсюдження. «Сьогодні всі вимушені визнати неефективність Будапештського меморандуму, але ми маємо боротися за відновлення міжнародного права», – сказав Президент.

«Ми вкотре переконалися, що реальною гарантією нашої незалежності, гарантією української державності є повноцінна реалізація нашого європейського та євроатлантичного вибору. Я пишаюся, що всі ми не змарнували цей час, ці останні чотири роки і досягли істотного прогресу на шляху повернення до спільного європейського дому – туди, куди ми історично, ментально і цивілізаційно по праву належимо», – наголосив він.

Петро Порошенко особливо підкреслив, що доля політичних бранців, які досі утримуються у російських тюрмах, так само як і заручники, які утримуються на окупованих територіях, так само як політичні в’язні в Криму, є болісним нагадуванням того, наскільки глибоке провалля між «русскім міром» та тією Європою, до якої прагне Україна. «Саме життя підказує нам правильний шлях», – резюмував він.

Джерело

 

Військово-технічна сфера має стати одним із ваших головних пріоритетів – Петро Порошенко українським дипломатам

 

Президент Петро Порошенко акцентував українським дипломатам на важливості розвитку та підвищення ефективності співпраці України з міжнародними партнерами у військово-технічній сфері. Про це Глава держави сказав на 13-й нараді керівників закордонних дипломатичних установ України.

За його словами, символічно, що уже доброю традицією стало відзначення Дня незалежності у колі щирих друзів і надійних союзників України.

«Я не можу уявити кращого доказу солідарності з Україною, як присутність прапорів наших партнерів на параді в Києві з нагоди Дня незалежності. Адже Росія боїться сильної України, яку підтримують віддані союзники», – сказав Президент.

Петро Порошенко додав, що на російських каналах репетували про те, що натівський чобіт топче український Хрещатик, що американці нарешті пройшлися в парадному строю столицею України, і думали, що такі оцінки нас ображають. «Насправді реакція була абсолютно іншою. І коли вже традиційно наші партнери різним кроком, в різній формі, під різними прапорами, але під однією дуже важливою єдністю світу і солідарністю з Україною – це було продемонстровано», – зазначив він.

Президент також зазначив, що кілька днів назад в Києві з візитом був радник Президента США з питань національної безпеки Джон Болтон. «Без перебільшення – діалог між Києвом і Вашингтоном, хочу окремо наголосити на цьому, ніколи не був таким інтенсивним, таким плідним, як сьогодні. Чого варте лише рішення Президента США нарешті надати Україні оборонні летальні озброєння. Ви також мали можливість їх бачити на військовому параді. Це не лише результат неймовірного обсягу проведеної дипломатичної роботи, а й найкращий доказ того, що між Києвом і Вашингтоном існує надзвичайно високий рівень довіри», – зауважив Глава держави.

Президент звернувся до дипломатів: «Це має стати орієнтиром для подальшого розширення співробітництва з країнами, які можуть зробити важливий внесок у нашу безпеку. Саме військово-технічна сфера має стати одним з ваших головних пріоритетів».

Глава держави пояснив, що йдеться про отримання, в тому числі й придбання, оборонної зброї та тих її компонентів, які поки що не навчились виробляти в Україні.

«Але не менш важливо і те, що український військово-промисловий комплекс вже сьогодні може запропонувати нашим партнерам сучасні зразки високоточної зброї, повністю виробленої в Україні. Бо Росія ж не тільки перекрила для нас, через ембарго закрила для нас весь свій ринок, і з 33% до 9% впала частка Росії у нашій зовнішній торгівлі. Була повністю закрита вся співпраця з першого дня чи, навіть, ще до агресії. І для мене це надзвичайно важливо, що титанічними зусиллями наша промисловість, зробила ті зразки, частину з яких ви бачили на святковому Параді військ», – зазначив він.

За його словами, дуже важливо мати можливість отримувати комплектуючі з країн партнерів. «Наполегливо прошу вас надавати допомогу нашим спецекспортерам, надавати необхідне сприяння для освоєння нових ринків при постачанні української продукції оборонно промислового комплексу», – сказав Петро Порошенко.

 

«Хотів би відразу розвіяти російський міф. Ми не озброюємося для того, щоб воювати, але й топтати нашу землю ворогу ніколи не дозволимо. Будемо битися, будемо звільняти. В тому числі і політико-дипломатичних шляхом, де основне навантаження лягає на ваші плечі. Ми зміцнюємо наш військовий потенціал, оскільки поруч з нами країна-агресор, здатна на будь-який виклик системі європейської та світової безпеки», – також зазначив Президент.

Водночас він наголосив, що Крим і частину Донбасу ми прагнемо повернути політико-дипломатичним шляхом. «Адже Мінські домовленості вже принесли користь Україні – нам вдалося не лише зупинити активну фазу російського наступу, але й добитися санкційного тиску на Москву з огляду на їх систематичне невиконання – невиконання Мінських домовленостей. Крім того, нам вдалося виграти час для розбудови арміїю. Бачите яку ми пройшли відстань для зміцнення нашої обороноздатності», – додав Глава держави.

Джерело

 

Президент українським дипломатам: Маємо координувати зусилля з іноземними партнерами для вироблення надійного механізму попередження російського втручання у виборчий процес

 

Президент Петро Порошенко наголосив, що останні 4,5 роки були непростими, але нині настає один з найбільш критичних періодів – демократичний світ вступає у новий виборчий цикл. Вибори відбудуться в США в листопаді, оновлення Євроінституцій – в 2019 році, наближається виборча компанія і в Україні.

«Уже зараз провідні ІТ-компанії фіксують створення тисяч, десятки тисяч фейкових аккаунтів з російським корінням. Росія готується до нової потужної маніпулятивної кампанії – fake news, підрив стабільності», – наголосив Глава держави під час 13-ї наради керівників закордонних дипломатичних установ України.

Президент підкреслив: «І в мене немає сумніву, що Москва не втратить жодної можливості, щоб дискредитувати наші з вами здобутки, щоб посіяти зневіру серед громадян у завтрашньому дні та втому від європейського вибору. Маємо бути готові дати відсіч. Хоча це завдання і не просте. Маємо вивчити досвід в кожній країні перебування – досвід законодавчий, досвід виконавчий, кроки ефективності».

За словами Петра Порошенка, Росія вже добре набила собі руку на інших країнах, зокрема під час нідерландського референдуму щодо ратифікації угоди про асоціацію, референдуму Brexit.

«Щупальці Москви дуже міцно проникли в соціальні мережі, тримають окремі медіа, є у кіберпросторі. При цьому Кремль уміло прикриває свою підривну діяльність демократичними цінностями та принципами. Уже зараз мусимо шукати шляхи до співпраці з іншими державами та координувати зусилля для вироблення надійного механізму попередження стороннього втручання у виборчий процес та забезпечення вільного волевиявлення наших громадян», – наголосив Президент.

Глава держави закликав особливу увагу звернути на країни, які уже мають відповідні напрацювання. «Зокрема, дуже цікавим є досвід Парижа та Берліна. Прошу відпрацювати можливість залучення німецьких, французьких та американських експертів для підготовки аналогічної законодавчої ініціативи в Україні. Можу наголосити, міжнародна допомога буде нам не зайва. Питання надзвичайно чутливе, оскільки вимагає збереження балансу між вимогами національної безпеки та повагою до демократичних цінностей», – сказав Глава держави.

За його словами, найкращим антидотом проти російської отруйної пропаганди має стати орієнтованість на результат. «Вдячний тим політичним силам, які не дозволили вузькопартійним інтересам взяти гору над інтересами державницькими. Переконаний, новий політичний сезон, який стартує уже через лічені дні, позначиться не менш важливими рішеннями. Зокрема, у сфері боротьби з корупцією, економічних реформ, пожвавлення, і це дуже важливо, співпраці з МВФ, в просуванні мирного процесу на Донбасі та вдосконаленні політики, а вона потребує вдосконалення, деокупації Криму», – наголосив Петро Порошенко.

Президент також закликав українських дипломатів підтримувати дружні відносини з країнами перебування, водночас захищаючи і національні інтереси нашої дежрави.

Джерело

Поділитися:
Share

Share