Петро Порошенко взяв участь у волонтерському та ветеранському Форумі «Там, де ми – там Україна» (фото, відео)

Для мене як Верховного Головнокомандувача велика честь відкривати форум «Там, де ми – там Україна». Завдяки 344 тисячам учасників бойових дій на Сході України вдалося зупинити агресора. Завдяки вам чобіт російських окупантів не оскверняє бруківку Києва та інших українських міст.Всі ми знаємо, що теперішня російсько-українська війна – це війна за Незалежність України. І розпочала її Росія. У цій війні ми відстоюємо свої цінності, свободу та європейський вибір. І ключ від миру знаходиться в Кремлі. Мир на російських кабальних умовах для нас неприйнятний.

Gepostet von Петро Порошенко am Mittwoch, 22. August 2018

 

Кремль нав’язує нам інформаційну війну, яка має на меті поневолити наш розум – Президент

 

«Хочу наголосити, що сучасна війна ведеться не лише на лінії фронту. Зараз всі вивчили дуже добре термін «гібридна війна». Кремль нав’язує нам інформаційну війну, яка має на меті поневолити наш розум», – заявив Президент Петро Порошенко на Міжнародному волонтерському та ветеранському форумі «Там, де ми – там Україна».

«Коли з хворої голови на здорову валить Путін, це ще можна зрозуміти. Але мене, як Президента, шокує інше: як же до біса у нього адвокатів в нашому політикумі. Як вони намагаються зняти з нього відповідальність за війну і перекласти цю відповідальність на Україну. Дехто з політиків настільки засліплені внутрішньою боротьбою, що бездумно, а інколи навіть і свідомо, тиражують заяложені і небезпечні штампи російської пропаганди», – зазначив Петро Порошенко.

Глава держави додав: «Можливо, вони думають, що то так боряться за владу. Насправді ж, ні. Я твердо разом з вами переконаний – вони працюють на агресора, вони намагаються підірвати моральний дух українців, вони намагаються послабити волю до спротиву, а головне – б’ють у тил, у спину Збройним Силам, знецінюють подвиг українських воїнів в ім’я України».

За його словами, безумовно, серед трьохсот п’ятдесяти тисяч учасників бойових дій є люди різних політичних поглядів і це об’єктивний зріз суспільства.

«Але я твердо переконаний, ми з вами єдині у головному. Всі ми, від солдата до Верховного Головнокомандувача, знаємо, що теперішня російсько-українська війна – це справжня війна за Незалежність нашої держави. Це російські війська знаходяться на нашій землі. Це від них ми маємо звільнити українську землю, звільнити українців на окупованих землях. Ні в кого з нас немає жодного сумніву, що розпочала цю війну Росія. І що у цій війні ми відстоюємо свої цінності, свою свободу, своє право вибирати подальший розвиток нашої держави. І ми вибрали цей напрямок і це є європейський напрямок, європейський вибір», – підкреслив Петро Порошенко.

За словами Президента, і президентські вибори, і парламентські вибори, і місцеві є запорукою того, що у нас не буде реваншу, і не буде повернення до російської імперії.

«Наша з вами єдність у цьому питанні надзвичайно важлива, адже вам повірять більше ніж політиканам. Бо ви захищали країну потом і кров’ю в окопах, а не язиком і слиною на телеекранах. І поважаючи індивідуальні політичні погляди кожного з вас, закликаю, тим не менш, до позапартійності ветеранського руху», – звернувся до учасників форуму Глава держави.

Джерело

 

Мир на російських кабальних умовах для нас неприйнятний – Глава держави

 

Президент Петро Порошенко заявляє, що Україна не прийматиме кабальні російські умови для досягнення миру та припинення військових дій на окупованих проросійськими бойовиками територіях нашої держави. Про це він заявив на Міжнародному волонтерському та ветеранському форумі «Там, де ми – там Україна».

Глава держави особливо наголосив, що дуже важливо розуміти, що ключ від миру знаходиться не в Києві, не у Вашингтоні і не в Брюсселі.

«Ключ від миру знаходиться в Кремлі. І якщо хтось буде нав’язувати нам російські кабальні умови… Я хочу наголосити, що не лише для Президента, а для всієї української нації цей шлях категорично неприйнятний. Бо це шлях не до миру», – підкреслив Петро Порошенко.

«Подивіться на Абхазію, Осетію. Подивіться на всі окуповані землі. Подивіться, як там живуть люди. І це те, що пропонує Росія мешканцям окупованих земель. Українці ніколи це не приймуть», – додав він.

Джерело

 

Вашими зусиллями було зупинено агресора і чобіт російських окупантів не оскверняє бруківку Хрещатика та інших українських міст – Президент ветеранам та волонтерам

 

Президент Петро Порошенко взяв участь у Міжнародному волонтерському та ветеранському форумі «Там, де ми – там Україна», який сьогодні розпочав свою роботу в Києві в Мистецькому арсеналі.

«Велика честь для мене як Верховного Головнокомандувача бути сьогодні серед вас і відкривати ветеранський форум. Приємно бачити стільки знайомих облич, тиснути руки справжнім героям, патріотам, захисникам нашої держави», – сказав Президент.

«Післязавтра країна відзначить 27 років відновлення нашої незалежності. Цей хронометр, я вже колись говорив, тоді в 2014-му міг зупинитися на цифрі 23. Міг, якби не ви. У вашій особі від імені усієї країни дякую і вітаю зі святом захисників і гарантів нашої свободи», – сказав Президент та наголосив, що гарантом незалежності України є Збройні Сили України.

«Гарантом нашої свободи, нашої державності, нашої самостійності є триста сорок чотири тисячі учасників бойових дій на Сході нашої держави», – додав Глава держави.

«Це вашими зусиллями було зупинено агресора. Це завдяки вам чобіт російських окупантів не оскверняє бруківку на Хрещатику та інших українських міст», – сказав Президент. «Дуже шкода, що ми з вами зустрічаємось поки що не у Донецьку чи Луганську. Але я твердо переконаний – на все свій час», – додав він.

Президент нагадав, що у 2014 році волонтери та добровольці звільнили більшу частину Донбасу. «Хочу нагадати, що в чотирнадцятому році саме вашими зусиллями було звільнено дві третини окупованого Донбасу, звільнено від бойовиків, терористів та російських військ. За чотири з половиною роки ми вистояли у боротьбі із жорстоким, сильним і віроломним агресором», – сказав Президент.

«І ще одне величезне досягнення – за ці чотири роки ми з вами зміцнили державу. За ці чотири роки українці остаточно сформувалися як нація. За ці чотири роки ми чітко зрозуміли, що таке справжня державна незалежність. І хочу окремо наголосити, що ваш ветеранський внесок в ці процеси є вирішальний», – додав Президент.

Президент наголосив, що Україна заплатила за це високу ціну – тисячі загиблих українських воїнів, добровольців, волонтерів, десятки тисяч поранених.

Присутні вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання.

«До того, як на нашу землю напала російська армія, Збройні Сили України пережили вже руйнівну атаку з боку деяких колишніх президентів, прем’єрів, міністрів оборони. Це завдяки їм в тому числі, країна зустріла ворога практично обеззброєною, з голими руками, з розпроданою зброєю, розкраденим військовим майном, без шпиталів, без військових містечок, без танків, без бронетехніки, без систем ПВО», – зазначив Президент.

«І тим вагоміша є наша з вами перемога. Ви пішли в 2014-му, як в рукопашну. Ви зупинили тоді ворога на східних рубежах фактично силою свого духа», – сказав Петро Порошенко, додавши, що майже сто шістдесят тисяч учасників бойових дій числяться в оперативному резерві першої черги.

«Що це таке? Це готовність номер один знову за потреби взяти зброю до рук, причому вправно, професійно, з найвищим ступенем вишколу. І я ні на йоту не сумніваюся в тому, що кожен із вас готовий зараз знову стати до строю. Але я не хочу, щоби у ваше життя, у життя країни знову колись повернулася війна. Дорогі друзі, ми будемо боротися за українську землю і боротися за мир», – наголосив Президент.

Президент оглянув експозиції «Піски. Підірваний мир» та «Розрахунок відстані», які демонструються під час форуму та поспілкувався з ветеранами та волонтерами.

Джерело

 

Президент: Міністерство у справах ветеранів має не лише забезпечувати соціальний захист, а й бути міністерством можливостей для наших героїв

«Волонтери і ветерани, продемонструвавши свою державницьку позицію на передовій чи у прифронтовій зоні, стають новим кадровим резервом держави. Я думаю, що це нечесно, неправильно і несправедливо, коли ветерани знаходяться в оперативному резерві лише у військкоматах. Вони мають бути в кадровому резерві кожного органу місцевого самоврядування, кожного міністерства, кожного комітету», – переконаний Президент Петро Порошенко. Про це Глава держави сказав на Міжнародному волонтерському та ветеранському форумі «Там, де ми – там Україна».

«Це правда, що політики, влада багато в чому завинили перед вами. І треба негайно виправляти цю ситуацію. Я думаю, що під час наших з вами розмов, в тому числі на цьому форумі будуть також вироблені конкретні кроки, які допоможуть відновити справедливість», – звернувся Петро Порошенко до учасників форуму.

«Я твердо переконаний і заявляв про це не один раз, що допоможе в цьому створення Міністерства у справах ветеранів. В моєму глибокому розумінні воно не має бути лише відомством для соціального захисту ветеранів, як це дехто намагається представити суспільству. Це має бути міністерство можливостей. Більшу частину працівників Міністерства мають складати учасники бойових дій», – наголосив Президент.

Глава держави додав: «Це ви пройшли вогонь, смерть, пізнали біль втрат і несправедливість. І головне – навчились боротись з несправедливістю. Завдяки вашій нульовій толерантності до корупції і популізму, загостреному почуттю справедливості – ви здатні реально змінити правила гри у нашій державі».

Президент підкреслив, що на виборах ветерани та волонтери мають першочергове право кандидувати і вливатися у владу, як державну центральну, так і у органи місцевого самоврядування, виходячи із їхніх поглядів, зусиль, особистих заслуг, патріотизму, досвіду, активної життєвої позиції, яку зараз мають ветерани. «Це – питання особливого і особистого вибору кожного. Але ветеранський рух в цілому надзвичайно важливий в першу чергу для вирішення загальнонаціональних питань, для захисту наших спільних інтересів, для виховання молодого покоління», – зазначив він.

За його словами, завдання держави надати належну підтримку усім, хто боронив і продовжує захищати країну від російського агресора. «Ви, ветерани, волонтери, громадські активісти – у більшості своїй достатньо молоді, ініціативні, прогресивні люди. Ви максимально вмотивовані для ефективних змін. Ми з вами разом маємо знаходити спільні механізми для якісного вирішення питання для самореалізації кожного з вас. Незалежно від того – у громадській діяльності, у бізнесі, політиці», – зазначив Президент.

Він висловив впевненість, що, завдяки учасникам цього форуму буде сформовано ефективну українську державну політику щодо соціальної адаптації ветеранів з урахуванням і найкращого іноземного досвіду.

За словами Глави держави, українські експерти ретельно вивчають американський досвід у цьому питанні. Він зазначив, що сьогодні у роботі форуму бере участь делегація ветеранів армії США, в тому числі й українського походження. «Вони не лише діляться з нами досвідом соціалізації ветеранів. Ще є дуже важлива роль і місія, яку вони мають почути від вас. Бо вони є адвокатами України на різних рівнях влади в США та інших країнах – наших партнерах», – зауважив він.

Петро Порошенко також зазначив, що зокрема, завдяки їм проходили медичну реабілітацію чимало українських поранених військовослужбовців і не лише у США.

Джерело

 

Якщо б у 2014 році ми мали таку ступінь бойової готовності як сьогодні, Росія б не пішла на нас війною – Президент підкреслив роль волонтерів у розбудові української армії

«Хто як не ви знаєте якою була Україна в 2014 році і наші Збройні Сили. Якщо б у 2014 році ми мали таку ступінь бойової готовності як сьогодні – все було б інакше. По-перше ми б не зазнали таких втрат. По-друге, я переконаний, ми не залишилися, поки що, без Криму. І взагалі б Збройні Сили були би потужною пересторогою проти того, щоб Росія взагалі пішла б на нас війною», – сказав Президент Петро Порошенко під час виступу на Міжнародному ветеранському і волонтерському форумі «Там, де ми – там Україна».

Президент наголосив на кардинальних змінах, які відбулися в українській армії і які відзначають усі міжнародні партнери нашої країни, «які просто не вірять, що це було можливим зробити за ці чотири роки».

«Як змінилася наша армія, змінилися наші Збройні Сили, ви знаєте краще за будь-кого, що мені вам тут розповідати. Адже це було зроблено нашими з вами спільними зусиллями. Але прошу – ви не мовчіть. Адже тільки ви знаєте, з чого ми починали. Допоможіть суспільству почути вас і зробити об’єктивні висновки», – звернувся до волонтерів та ветеранів Глава держави.

Президент подякував організаторам форуму – волонтерським організаціям та особливо наголосив на їх значному внеску у розбудову української армії . «І керівництво Міністерства оборони, і керівництво Збройних Сил кажуть, що допомога волонтерів залишається важливою для українського війська і тепер, коли уже армія нагодована, одягнена, озброєна… У волонтерської діяльності є нові пріоритети. І справжні волонтери були і залишаються надійними партнерами держави у зміцненні і відбудові Збройних Сил, усіх безпекових структур», – сказав Петро Порошенко.

За його словами, після прийняття Верховною Радою Закону «Про національну безпеку» відбуватимуться революційні зміни, бо буде повністю перебудовано весь сектор безпеки, включно зі Збройними Силами, під стандарти НАТО. Він наголосив, що цей Закон сприятиме просуванню України до НАТО. «Але він (Закон – ред.) свідчить ще про одне – друзі, попереду ще дуже багато роботи і точно легко не буде нікому», – зазначив Глава держави

«Наша армія буде однією із найсильніших у Європі, бо українці на сьогоднішній день твердо знають за що вони воюють, що вони захищають і куди вони рухаються», – наголосив Петро Порошенко.

Президент також додав, що Парламент має продовжити шлях реформ, яким рухалась наша держава останні чотири роки. «Це стосується і представників Уряду, включно з новоствореним Міністерством у справах ветеранів. Це стосується і самих ветеранів та волонтерів. Але те, що ми сьогодні разом у цій залі, обговорюємо такі важливі проблеми – дає мені тверде переконання, що ми з вами точно на правильному шляху», – сказав він.

Джерело

 

Автори