Полковник не зробив – полковник ще раз сказав

Дмитро Вовнянко

От все таки умиляє словесна еквілібристика пана полковника Гриценка. Вражає те, як зморозивши якусь чергову дурню, пан-полковник невдовзі не змигнувши оком говорить прямо протилежне, про попередні свої фрази не згадуючи ніяк.

Приклад? Та будь ласка. Щойно пан-полковник заявив, що у 2014 р. він не пішов на фронт, бо, бачте, не знайшлося у ЗСУ військової спеціальності, яку він міг би обійняти. Бачте – не потребувала тоді армія офіцерів з обслуговування літаків, а його спеціальність саме така. І це – не перша подібна заява.

Квітень 2014 р. Пан-полковник заявляє, що його син, як істинний патріот, пішов до військкомату, аби добровільно піти до ЗСУ. Коли у травні того ж року військкомат задовольняє прохання молодого патріота Гриценка-молодшого, пан-полковник здіймає галас, ніби відправка його сина до війська – то підступна помста Кривавого пастора Турчинова, за громадську позицію обох Гриценків – старшого і молодшого. Тоді він вимагає відставки Кривавого пастора.

Стрєлков у Слов’янську… ЗСУ виставляє блок-пости на Донбасі… В Донецьку, Луганську і Маріуполі сепари беруть владу в свої руки… Формується перший добробат – «Дніпро»… Мобілізація в розпалі… Як раз час для відставки головнокомандувача, правда?

Проте. Всі ці деталі НЕ завадили пану-полковнику Гриценку знову, вже зараз, заявити, що його син – доброволець і до армії пішов виключно за власним бажанням. І навіть додав фото, де Гриценко-молодший, службовець частини, розташованої у Бродах (Львівщина), охороняє аеропорт, щоправда не Луганський і не Донецький – Дніпропетровський.

За логікою – перед Турчиновим пан-полковник мусив би вибачитися. Але де там? Про Турчинова нині – ані мур-мур. Як кажуть в моєму рідному місті Запоріжжі, «пацан сказав – пацан зробив, пацан не зробив – пацан ще раз сказав».

Тепер пан-полковник заявляє, що на фронт у 14-му він не пішов, бо, бачте, не потребував фронт інженерів з обслуговування літаків. Потребував чи ні, насправді – варто спитати у полковника Мимрикова, командира 25-ї бригади транспортної авіації, чиї пілоти перекидали вантажі і особовий склад у Донецький та Луганський аеропорти і який САМ пілотував ІЛ-76 в аеропорт Луганська – міг бути збитий замість загиблого ІЛа, а потім увів свій борт з ЛАП під носом у терористів. Хай він скаже – потребувала його бригада у 2014-му фахівців аеродромного обслуговування чи ні?

Пояснення пана-полковника жалюгідне і смішне. Він закінчив військовий виш. Він керував всіма збройними силами країни. У 2014 р. тисячі людей опановували військові професії на пустому місці, або йшли на посади значно нижчі за ті, що відповідають їхнім погонам. Я знав очкарика-ботаніка програміста, який програмував електронні блоки на «Піони», та журналістку, яка опанувала професію мінометника. Було й ще не таке.

Фронт у 14-му людей потребував шалено – і я знаю, про що пишу. Я пам’ятаю, з якою радістю у липні 14-го на україно-російському кордоні біля Новоазовська прийняли наш добровольчий загін. Хлопці справді зашивалися, рук бракувало шалено – а з того боку вже ревіла двигунами російська техніка. Моїм побратимам на фронті місце знайшлося, а пану-полковнику – ні. А було ж іще до бісової мами роботи у тилу…

Але Бог з ним – з військовим фахом. Але. Дещо раніше пан-полковник заявляв цілковито протилежне сказаному нині. Він заявляв, ніби на фронт він всією душею хотів, але його не пустив туди той-таки Кривавий пастор Турчинов. Заборонив ніби Пастор полковнику Гриценку виїздити на фронт. От тисячам волонтерів, добровольців, журналістів і навіть народним депутатам – не забороняв, а пану-полковнику – заборонив. Олександр Турчинов ще тоді посміявся з цих заяв.

Тепер пан-полковник заявляє ущент протилежне попередньому – каже, що рішення не їхати на фронт він прийняв особисто, і це з його боку було відповідально. Виходить, раніше про заборону Кривавого пастора він просто збрехав? Виховані люди в таких випадках просять вибачення.

Але це – не про пана полковника. Полковник не зробив…

Цікаво, наскільки можна вірити усім іншим його заявам?

Автор