Про справжній та «настоящій» патріотизм

Олександр Костюк
Костюк Олександр

Ну, що ви там розказуєте?

Хлопці тримають фронт?
Джавеліни їм дали? Стугну? Стандарти НАТО?
Газпром нагнули в суді? Газову угоду анулювали «бєрі ілі платі»?
Безвіз? Асоціація?
ВВП росте? Зарплати і пенсії? Експорт в Європу?
З Трампом він зустрівся? Подумаєш, Трамп!
Хіба це патріотизм?
Та то фігня!

Справжні патріоти он зараз на бляхах Київ блокують. Перекрили виходи з ВР, поливають матюками всіх (навіть працівників та гардеробниць), хто звідти виходить.Ще інші патріоти касками стукають біля ВР під керівництвом Ківи. Бо Бєня їм не заплатив.

А інші, ще справжніші – Київраду штурмують. Бо тарифи на проїзд.

А ще інші, львівські, ці вже суперпупер патріоти, дуже боліють за нарід, за вставні щелепи пенсіонерів. Ці львівську міськраду штурмують, бо стоматологам зарплату не виплатили.

І все так одночасно і дуже скоординовано.
Оце от справжній, вірніше, настоящій патріотізьм!


Mason Lemberg
Mason Lemberg
 1. Я теж вважаю, що українці, зважаючи на загальний рівень доходів, мають мати можливість придбати нормальний, але відносно недорогий автомобіль, тому я вважаю, що потрібно знизити мита на б/в авто.
 2. Я теж вважаю, що автомобіль не розкіш, а засіб пересування. Тому я логічно зв’язую пункт 2 з пунктом 1, стверджуючи, що українці мають мати можливість ввозити недорогі б/в автомобілі з-за кордону.
  Тобто, коли українець ввозить старенькі б/в автомобілі Рено, Пежо, Фіат, Опель, інші моделі недорогих седанів – це нормально, це не розкіш, а засіб пересування.
  Але коли ох*євші тягають Рендж Ровери, Лексуси, Х5 на бляхах, то це зовсім не про “засіб пересування”, це про розкіш, за яку потрібно платити по повній.
  Тому, так. Українець повинен мати можливість подорожувати по Україні та світу, відтак має можливість придбати недорогий малолітражний седан. Все інше – досвіданія. Бо все інше, це не засіб пересування, а розкіш. Це перша умова.
  І друга умова: Українці так люблять розказувати про низькі податки на купівлю авта в ЄС і дешеві автомобілі там, але чомусь зовсім не люблять розказувати про те, що європейці платять немалі податки за утримання цього старого автомотлоху. Я не пропоную вводити податок на старі авто (як то є в ЄС, і про що так забувають всякі євросилісти з вибірковою сліпотою), я пропоную, щоб другою умовою придбання б/в авто в ЄС по знижених митних ставках була відсутність мотлоху. Тобто, якщо в тебе є копійка, і ти хочеш авто з ЄС, то будь добрий продай копійку комусь, здай її на металобрухт і не забруднюй нею повітря, зате можеш собі купити б/в авто закордоном.
 3. Я вважаю, що держава має стимулювати розвиток підприємництва, і тому потрібно суттєво знизити, а можливо й взагалі відмінити, митні ставки на б/в автомобілі типу VW Transporter (вантажний варіант). При цьому не змінювати мита на пасажирські авто такого типу і заборонити переробляти вантажні авто в пасажирські. Це дасть можливість малим підприємцям активізувати свій бізнес, дасть можливість новим власникам таких авто розпочати свою справу. І зрештою, дасть можливість трохи повиштовхувати з ринку російські газелі.
  Звісно, що такі речі треба робити, унеможлививши торгівлю такими авто (неможливість оформлення авто на 90-річну бабушку, неможливість його продавати одразу і т.д.). А для власного бізнесу – будь ласка.

АЛЕ все що описано вище стосується того, що БУДЕ, має стосуватися тих, хто виконує закони і придбає авто після введення подібних законодавчих змін.

А ті, хто порушує закони, роздає хабарі на митниці, кричачи про корупцію в Україні, мають заплатити серйозні штрафи за те, що порушили закон і ввезли бляхи, включно з конфіскацією дорогих авто на бляхах. Ось так буде справедливо.

Продовжуючи і закриваючи тему блях…

Ця тема – це маніпуляція по суті своїй.
Бо я теж підтримую ідею, щоб українці могли купити недорогий засіб пересування.

Але про можливість придбати дешевий б/в-шний засіб пересування можна було б говорити, якщо б євробляхери провели свої мітинги ДО купівлі авто, змусили би депутатів розробити адекватний закон (я вище описав своє бачення, яке я би підтримував разом з ними).

А зараз про це вже говорити пізно. Бо замість того, щоб лобіювати свої вимоги законним шляхом, вони порушили закон, вони пограбували державу, вони нароздавали хабарів митникам (кричачи про корупцію). Ті, хто кричить про зубожіння, поїхали купляти предмети першої необхідності – автомобілі. Під час війни. Роздаючи хабарі. З порушенням законів. Тобто вони вчинили злочин, а зараз вимагають окремих привілеїв.

Це те саме, що думати, що сусід тобі винен 500 гривень (бо взяв з тебе за роботу дорожче, ніж ти думав), сусіду про це нічого не сказати, але залізти до нього в хату та вкрасти 5 тисяч гривень, а потім розказувати, що “сусід, давай щось рєшати”.

Тому про “дешевші тарифи” іншого сусіда (аналог нижчих мит в ЄС) можна було би розказувати в момент, коли ти торгувався про вартість роботи, до моменту пограбування, а після того, як ти заліз до хати сусіда і вкрав в нього більше, ніж ти йому пред’являєш, – це вже немає ніякого значення, бо ти грабіжник.

Найогидніше те, що люди, які застрягли десь між УССР (государство должно дать, снизить, бесплатно), колоніальною Малоросією (“простой нарот” /влада) і Сомалі (роблю що хочу, закон мені не указ), намагаються маніпулювати українською та європейською символіками, розказувати про патріотизм, європейські цінності, ментально залишаючись десь там, разом з леніном на початку 20-го сторіччя.


Сергей Марченко
Сергей Марченко

Самое плохое в евробляхах – упоротость. Дискуссия с адептами практически невозможна. Ты или должен быть за бляхи, или ты нехороший человек/зажрался/продался/дебил. Вариант, что ты нормальный, просто имеешь другое мнение по этому вопросу, не рассматривается в принципе. В лучшем случае, снисходительно посмотрят, как на дурачка: ну, ты не понимаешь? Мы же за снижение налогов людям, это же хорошо!

А я действительно не понимаю, как можно просто так взять и снизить налоги. У государства есть расходы: оборона, медицина, образование, ЖКХ, инфраструктура и т.д. Это все стоит денег. Если бляхеры победят, и снизят налоги на ввоз старых машин, государство не сможет сказать: «Окей, чуваки! Мы тут снизили налоги на автомобили, поэтому с завтрашнего дня поликлиника будет работать только до обеда». Государство все равно получит деньги на поликлиники. Тыдыщь!!! Повышением других налогов!

Получается, вся борьба бляхеров не за реальное снижение налогов, а за то, чтобы эти налоги заплатил не импортер авто, а кто-то другой: ЧПшники, аграрии, ИТшники или еще кто-нибудь.

И да, этот пост я написал потому, что у меня Мерседес на украинских номерах 😆


Константин Нескоромный
Константин Нескоромный

Сьогодні у твіттері спілкувалися на тему пільгового кредитування переселенців для покупки недорого житла. Пільговий кредит у моєму розумінні – це знижена облікова ставка, наприклад, на рівні 10%, інші 10% за рахунок держави.
Основне питання було, чому за 4 роки цього ніхто не запропонував.

А тут я вирішив порахувати.
Дивіться: ми маємо десь 1,5 млн тимчасово переміщених осіб, можна в середньому взяти, що родина з трьох осіб, тобто потенційно 500 тисяч сімей.
Нехай 10% (50 тис) з них прагнуть та можуть взяти кредит під квартиру на 30 тис долларів.
Необхідна сума 50 тис * $30 тис = $1,5 млрд.
До цього, держава буде витрачати по 10% щороку, покриваючи різницю відсотків, тобто біля 150 млн долларів на рік, що, з одного боку, не так багато , але…

Але якщо навіть у якомусь держбанку було б 40 млрд грн – це заморожені гроші на 20 років. До цього майже 4 млрд на рік, або 80 млрд за всю программу або 3 млрд долларів.

Я вже не кажу про шалену інфляцію, якщо зараз на ринок вильють таку купу грошей, яку можна тільки надрукувати.

Як би не хотілося, але таки програми нам не покишенях. Тому тим, хто хоче звинувачувати державу, пропоную подивитися на тих же євробляховодів, котрі зі своїми оборутками не сплатили у держбюджет більше 1 млрд долларів.

Дякую за увагу!


Alexandr Noinets
Alex Noinets

Короче. Что сказал Гройсман по поводу евроблях.

Что он на стороне протестующих, и обязательно найдёт цивилизованное решение.

Цивилизованное решение будет такое.

Евробляхеры всех победят.

Под “всех” я имею в виду меня.

Потому что я машину покупал не на евробляхах и налоги с неё все заплатил в избытке. Но поскольку от поведения евробляхеров в стране образовалась бюджетная дыра, и нечем платить пенсию, то платить недостающие пенсии всем буду я и мой небольшой ресторанчик. Я думал, я делаю пенсионный план для родителей, и этот ресторанчик будет кормить мою семью – я ошибался. Этот ресторанчик будет кормить чью-то чужую семью.

Как и все малые и средние бизнесы в стране.

Мне нравится поведение евробляхеров, я преклоняюсь перед этими отважными людьми. Нагнули Владимира Борисовича только в путь. Всё сразу он забыл о том, что раньше нёс про задачу консолидации бюджета. А поскольку своих денег у него нет, он расплатится моими.

Тут есть чему поучиться.

Поділитися:
Share

Share