Буде створено робочу групу для врегулювання ситуації на туристичному ринку

4 липня під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва відбулась нарада щодо врегулювання ситуації на ринку туристичних послуг.

Як відомо, через комерційні непорозуміння між туроператорами та авіаперевізниками, українські громадяни отримують неналежну якість туристичних послуг. Водночас, Мінекономрозвитку в рамках чинного законодавства позбавлене дієвих інструментів впливу на гравців туристичного ринку.

Відтак, Степан Кубів доручив створити робочу групу, яка напрацює пропозиції змін до чинного законодавства, зокрема в напрямах:

  • посилення ліцензійних вимог до провадження туроператорської діяльності;
  • створення дієвого механізму реалізації цивільної відповідальності туроператора перед туристами;
  • підвищення розміру фінансового забезпечення туроператорів;
  • встановлення адміністративної відповідальності суб’єктів туристичної діяльності за порушення законодавства у сфері туризму та іншого.

Наразі для оперативного реагування на випадки недобросовісної роботи туроператорів та відшкодування понесених внаслідок цього витрат, Мінекономрозвитку радить звертатися з заявами до Держпродспоживслужби: 01001, м. Київ, вул. Б.Грінченка, 1, (044) 279 12 70,  278 84 60, 278 41 70, head@consumer.gov.ua. До заяви додавайте: фото- та відео-матеріали, копію договору на туристичне обслуговування; розрахункові квитанції понесених витрат тощо.

Джерело

Автор