Скеровано до суду справу щодо трьох жителів Києва, які видавали себе за службових осіб Адміністрації Президента

Прокуратура Івано-Франківської області скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 4 ст. 190 (шахрайство); ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 190 (замах на вчинення шахрайства) КК України, стосовно трьох жителів міста Києва.

Встановлено, що зазначені особи, будучи обізнаними у сфері державного управління, за попередньою змовою вирішили видавати себе за службових осіб Адміністрації Президента України й Міністерства аграрної політики та продовольства України, які нібито можуть посприяти зацікавленим посадовим особам підприємств та окремим підприємцям, що здійснюють свою господарську діяльність у галузі рослинництва та тваринництва на території України, в отриманні грантів іноземних інвесторів на розвиток господарської діяльності. Так, у період із липня по жовтень 2017 року зловмисники шахрайським способом заволоділи коштами прикарпатського підприємця у розмірі 436 тис грн. Крім цього, зазначені особи намагалися заволодіти коштами ще кількох підприємців на суму більше мільйона гривень, однак із причин, що не залежали від їх волі, не вчинили усіх дій, які вважали необхідними для доведення злочину до кінця.

Всіх трьох чоловіків 05.10.2017 затримано в місті Києві, у їх помешканнях проведено санкціоновані обшуки, під час яких вилучено телефони, банківські картки, комп’ютерну техніку та інше.

За вчинене їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело

Автори