Петро Порошенко зустрівся з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу (фото, відео)

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу.

Глава держави зазначив, що цей законодавчий акт є довгоочікуваним, адже до цього часу діяльність товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю в Україні регулювалася законом про господарські товариства, прийнятим ще у 1991 році.

«І от, на сьогоднішній день Парламент проголосував. І вже припиняється така юридична форма, яка працювала в нас з 1991 року», – зауважив Петро Порошенко. За його словами, новий Закон стосується більшості суб’єктів малого та середнього бізнесу і дає можливість ефективно захистити учасників таких товариств.

За словами Президента, новим Законом запроваджуються сучасні принципи ефективного регулювання, створення і ведення бізнесу. «Ці процедури стануть простішими, зрозумілішими. Закон має забезпечити учасникам товариства комфортний правовий простір для врегулювання своїх відносин. Зменшити ризики захоплення контролю за товариством, фактично знищити ризики рейдерських атак. Знімаються обмеження щодо формування статутного капіталу, спрощується процедура реєстрації, успадкування частки в статутному капіталі товариства, право отримання кредиту чи фінансування під заставу частки товариства, що полегшить залучення додаткових коштів», – пояснив він.

«Стає неможливим виключення міноритарного учасника за так зване систематичне невиконання або неналежне виконання обов’язків, що було вивчено і «від зубів відскакувало» (використовувалось – ред.) певними рейдерами», – також додав Глава держави.

«На думку окремих експертів прийняття і підписання цього Закону дозволить нам значно підвищити позиції України в рейтингу Doing business. Я вже наголошую, що ми за ці три роки зробили надзвичайно великий прогрес в рейтингу, займаючи зараз 76 позицію. Але я наголошую, що ми не збираємося на цьому зупинятися», – підкреслив Президент.

«Багато з вас очікували цього. Нарешті це відбулося. Це – плід нашої з вами спільної праці. Президента, Прем’єр-міністра, парламентської коаліції і експертів, які доклали до цього величезну кількість зусиль», – додав Глава держави, вітаючи присутніх з ухваленням та підписанням Закону.

Очікується також, що Закон дозволить значно покращити бізнес-клімат, сприятиме залученню прямих іноземних інвестицій, створить передумови для створення нових та розвитку існуючих підприємств. Збільшиться надійність захисту прав власності та буде забезпечено учасників ефективними механізмами запобігання та вирішення корпоративних конфліктів.

Документ вдосконалює регулювання відносин, які пов’язані із створенням, діяльністю та припиненням товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю. Він також усуває значні вади, які існують у чинному законодавстві, та приведе його у відповідність із нормами та концептуальними підходами, характерними для законодавчих актів Європейського Союзу та країн-членів ЄС.

Джерело

 

Президент: Ми маємо наполегливо працювати для того, щоб Україна змінилася відповідно до стандартів НАТО

Президент Петро Порошенко на зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу зазначив, що Українська держава щоденно має позитивні зрушення та досягнення у впровадженні реформ як з точки зору економіки, або енергетики, так і з точки зору безпеки.

«На сайті НАТО Україна перейшла в іншу категорію – перейшла в перелік країн-аспірантів. Я прийняв рішення спрямувати листа до Генерального секретаря НАТО, базуючись на своїх домовленостях. І на сьогоднішній день Україна включена в перелік країн-аспірантів», – зазначив Президент.

«І далі ми маємо наполегливо працювати для того, щоб Україна змінилася відповідно до стандартів НАТО. Цьому значною мірою буде сприяти проект Закону про національну безпеку, зареєстрований в Парламенті, який був схвалений і розроблений у тісній співпраці із нашими партнерами по НАТО», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент наголосив, що це також має пряме і безпосереднє відношення до інвестиційного клімату. «Тому, що посилюється парламентський контроль за сектором оборони і безпеки, посилюється громадський контроль за сектором оборони і безпеки. І збільшується рівень довіри до України, як до надійного партнера НАТО», – зазначив він.

Джерело

 

Президент запросив представників бізнесу до обговорення питання про запровадження в Україні нової моделі оподаткування прибутку

«Я пишаюся тим, що в умовах російської військової агресії, кремлівської торговельної війни та московської транзитної блокади Україна уникла дефолту та банкрутства, знайшла чи розширила альтернативні ринки збуту і відновила економічне зростання», – заявив Президент Петро Порошенко на зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу.

Глава держави при цьому підкреслив, що і він, і Прем’єр-міністр, і Уряд розраховують на більші темпи цього зростання. «Ми будемо докладати максимум зусиль для того, щоб це зростання прискорити і саме цьому присвячена наша з вами зустріч», – сказав він.

За словами Президента, за результатами інтерактивного голосування, яке відбулося серед учасників – компаній членів Американської торговельної палати, минулого року у 64% компаній бізнес розширявся. А на зростання в цьому році розраховують вже 83% компаній.

«Це твердий оптимізм і віра в економічне майбутнє України. І головне – майже всі (компанії – ред.) хоча й на різний відсоток, рішуче підвищували платню персоналу. Ці кількісні показники краще за будь-які виступи чи емоції описують якість змін, що відбуваються в країні», – додав він.

Президент нагадав, що були проголосовані декілька важливих Законів, а також ініційовано ухвалення ще декількох законопроектів.

За його словами, одним із перших пріоритетів є боротьба з корупцією. «Можемо констатувати, що створено абсолютно незалежні антикорупційні інституції, антикорупційну інфраструктуру. Ні в кого немає жодного сумніву в тому, що і НАБУ, і САП є абсолютно незалежні від будь-яких політичних інституцій», – додав він.

Президент висловив впевненість в тому, що ці кроки демонструють кардинальні зміни, які відбуваються в суспільстві.

Він також нагадав, що Верховна Рада підтримала його законопроект про Антикорупційний суд та висловив впевненість, що Парламент не буде затягувати із розглядом цього документу у другому читанні. «Я обіцяю вам, що зроблю все залежне від мене, щоб цей законопроект був прийнятий найближчим часом», – сказав він.

Глава держави також зазначив, що на початку березня підписав надзвичайно важливий для покращення інвестиційного клімату Закон «Про приватизацію», яким створюються нові прозорі умови для приватизації, що сприятиме залученню інвесторів.

Крім того, Президент запросив представників бізнесу до обговорення питання про запровадження в Україні нової моделі оподаткування прибутку – оподаткування розподіленого прибутку підприємства. «Я до вас звертаюся, бо мені, як Президенту, і певен, що і Уряду, потрібна ваша допомога з аргументацією», – додав він.

«Я вважаю, що з цього приводу потрібна чесна дискусія з нашими іноземними партнерами і асоціаціями бізнесу. Йдеться не просто про податки. Йдеться про нову філософію. Ми захищаємо цим законопроектом малий та середній бізнес. Значно спрощується облік: що ти вивів – сплати податки. Що залишив – інвестуєш в бізнес», – зазначив він, висловивши думку, що прихильники такого законопроекта будуть.

Також Глава держави зазначив, що готовий до компромісів з цього питання: «Щодо того, щоб на першому етапі розповсюджувати це лише на малий та середній бізнес, знайти компроміси по іноземним інвесторам. Але 100% це на сьогоднішній день в багатьох країнах, включаючи Грузію, Естонію – спрацювало позитивно».

На переконання Президента, така нова податкова політика кардинально змінить інвестиційний клімат. «Кардинально стимулює інвестиції. Навіщо витягувати гроші? Вкладай в розвиток виробництва. Думаю, що тут на сьогоднішній день ми маємо діяти рішуче. Це є наша спільна зміна інвестиційного клімату в державі», – резюмував Петро Порошенко.

Проект Закону України Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал – pdf – 580.95 kb

Джерело

 

Президент не підтримує законопроект щодо скасування третьої групи спрощеної системи оподаткування

Президент Петро Порошенко на зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу наголосив, що не підтримує законопроект (№8089 – ред.) щодо скасування третьої групи для платників податків за спрощеною системою, запропонований окремими депутатами.

«Я не підтримую його. Впевнений в тому, що на сьогоднішній день сучасні технології дозволяють нам порахувати операції суб’єктів господарювання без дороговартісної купівлі РРО (Реєстратора розрахункових операцій – ред.). Можна використовувати смартфони, захищені програми, можна фіскалізувати фінансові потоки і захистити бізнес», – підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко висловив впевненість, що спільними зусиллями вдасться підвищити інвестиційний клімат в державі, покращити позиції України в рейтингу Doing business і забезпечити економічне зростання.

Джерело

Автор