Світ 19 липня. Результати дня

Розгортання контингенту Африканського Союзу у Південному Судані, напад у Малі, вбивство у Колумбії, національний з’їзд республіканців у США, арешти та звільнення у Туреччині, доповідь ВАДА по Росії, повітряні удари сил коаліції у Сирії та багато іншого.

Африка:

– Африканський Союз ухвалив рішення про розгортання свого військового контингенту на території Південного Судану. Вони виконуватимуть роль сил із підтримки миру для збереження стабільності та недопущення нових спалахів насилля. У країні вже перебувають 12 тисяч миротворців ООН, однак, як зазначають експерти, мандат Африканського Союзу буде сильнішим. Військові контингенту набиратимуться з Ефіопії, Уганди, Руанди, Кенії і Судану.

– Бойовики у Центральноафриканській республіці звільнили з полону 11 громадян Камеруну, включаючи мера міста Ладго. Вони провели у заручниках бойовиків майже рік.

– За оцінками ЮНІСЕФ, майже 250 тисяч дітей у Нігерії перебувають на межі голодної смерті.

– За даними представників Програми ООН з боротьби з ВІЛ\СНІДом, лише половина всіх мешканців Африки проходять належну вакцинацію від хвороби.

– На півночі Малі неподалік міста Нампала озброєні люди захопили військову базу. Є загиблі. Відповідальність за напад взяли на себе бойовики з числа племені фюльче.

Америка:

– «Зробіть Америку знову безпечною!» – під таким гаслом пройшов перший день Національного з’їзду Республіканської партії США у Клівленді. Спікери розпочали захід масштабною критикою на адресу кандидата у президенти від Демократичної партії Хіларі Клінтон. Також вперше виступила із промовою дружина мільярдера Дональда Трампа Меланія. Одразу по завершенню, її звинуватили у плагіаті, позаяк чимало пунктів у її промові були ідентичні промовам Мішель Обами.

– Президент Мексики Енріке Пенья Ньєто публічно вибачився за свою дружину, яка у 2014 році купила маєток за понад 4 млн. доларів, тим самим спричинивши скандал.

– У Колумбії невідомі застрелили Мігеля Сегундо Мазу – сина генерала у відставці Мігеля Маза Маркеса, який перебуває під слідством у справі про вбивство впливового журналіста та кандидата у президенти Колумбії Карлоса Луїса Галана у 1989 році. Тоді, ліберальний політик та громадський активіст Карлос Галан оголосив війну всім наркокартелям і був фаворитом президентських перегонів. Був убитий під час свого виступу перед виборцями у місті Соача. Генерала Мазу підозрюють у тому, що він, перебуваючи на посаді глави спецслужб, замовив вбивство, бо був пов’язаний із наркокартелями.

Азія:

– 26 людей загинули внаслідок спалаху пожежі у туристичному автобусі на Тайвані. Всі загиблі – мешканці Китаю.

– В Індонезії військові провели спецоперацію у джунглях Сулавесі проти терористів «Ісламської держави». У боях їм вдалося ліквідувати одного з головних командирів ісламістів – лідера «Моджахедів Східної Індонезії» Сантосо.

– Сінгапур та Малайзія підписали угоду про встановлення залізничного сполучення між своїми столицями.

– Туреччина направила офіційний запит США на екстрадицію впливового проповідника та лідера опозиційного руху «Хизмет» Фетхулли Гюлена. Саме його турецька влада звинувачує в організації невдалого військового перевороту.

– Турецька влада повідомила, що пілоти, які у 2015 році збили російський Су-24 на кордоні із Сирією, брали участь у спробі перевороту та були затримані.

– Турецька Верховна рада з питань ТБ та радіомовлення анулювала ліцензії всім ЗМІ, які пов’язані із опозиційним рухом «Хизмет» та його лідером Фетхюллою Гюленом.

– У Туреччині 15 тисяч співробітників систем освіти і науки відсторонені від посад через зв’язки із спробою військового перевороту, за повідомленням влади. Також відсторонені 257 співробітників канцелярії прем’єр-міністра та 492 співробітника Управління у справах релігії.

– Прем’єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим заявив, що країна готується «до повного викорінення всіх прихильників опозиційного проповідника Фетхюлли Гюлена».

– За повідомленням низки турецьких ЗМІ, турецька розвідка знала про підготовку військового перевороту. У п’ятницю вдень начальник розвідки, генерал Хаккан Фідан передав цю інформацію заступнику командувача ЗС Туреччини Яшару Гюлеру, а той ввів у курс справи начальника Генштабу Хулусі Аккара. Останній одразу ж ввів заборону на переміщення бронетехніки та військових у Стамбулі та Анкарі, а також на польоти авіації. За повідомленням журналу «Nokta», саме тому переворот почався вже у п’ятницю вночі, а не у суботу, як планувалося.

– Двоє поліцейських загинули та шестеро поранені в результаті нападу невідомих на армійський блокпост на півночі Туреччини.

Європа:

– У Німеччині 17-річний афганський підліток із числа мігрантів напав на пасажирів потяга із ножем і сокирою. Четверо людей тяжко поранені. Нападника застрелила поліція. Відповідальність за це взяла на себе «Ісламська держава».

– Велика Британія не буде запускати процедуру виходу країни з ЄС у цьому році. Про це заявив юрист британського уряду Джейсон Коппел.

– Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) опублікувало доповідь про застосування допінгу російськими спортсменами. У ній йде мова про те, що російська влада знала та сприяла фактам порушення антидопінгового законодавства спортсменами. У доповіді вказується, що Міністерство спорту РФ маніпулювало результатами аналізів за допомогою ФСБ та Центру спортивної підготовки збірних команд Росії у Сочі. Президент РФ Володимир Путін у своєму виступі пообіцяв відсторони від посад всіх фігурантів у доповіді. Вже відсторонені заступник міністра спорту Юрій Нагорних, радник міністра Наталія Желанова, заступник директора департаменту науки Міністерства спорту РФ Абак Абалян та заступник директора Центру спортивної підготовки Ірина Родіонова. Щоправда, головний фігурант у справі – міністра спорту Віталій Мутко й досі займає свою посаду.

– Комісія з питань етики ФІФА розпочала перевірку відносно члена виконавчого комітету організації та міністра спорту РФ Віталія Мутка через звинувачення, які проти нього висунула ВАДА під керівництвом канадського юриста Річарда Макларена.

– Міжнародний олімпійський комітет розпочав розгляд юридичних аспектів можливості дискваліфікації Росії з Олімпійських та Палаімпійських ігор у Бразилії.

Близький Схід:

– 77 мирних жителів загинули внаслідок повітряних ударів сил Міжнародної антитерористичної коаліції на чолі із США біля міста Манбідж в провінції Алеппо у Сирії.

– Десятеро єменських військових загинули в результаті нападу терористів «Аль-Каїди» на блокпост біля міста Аль-Мукалла.

– Арабсько-курдські збройні формування «Сирійські Демократичні Сили» захопили штаб-квартиру терористів «Ісламської держави» у стратегічному місті Манбідж в провінції Алеппо.

Автор