Петро Порошенко відвідав презентацію проектів Меморіалу Героїв Небесної Сотні та Музею Революції Гідності (фото, відео)

Сподіваюсь, що міжнародний конкурс визначить гідний проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні, який відтворить сутність і душу тих подій  – Президент

Президент Петро Порошенко разом із дружиною Мариною Порошенко відвідав презентацію проектів Меморіалу Героїв Небесної Сотні та Музею Революції Гідності.

Президент наголосив, що тішиться тому, що «громадськість довго, аж до хрипу сперечалася, якими ж мають бути Меморіал та Музей». «Ніхто не робить це під ковдрою і особисті симпатії та антипатії не відіграють вирішального значення. На жаль, дискусії цій не було видно кінця і я, зі свого боку, зробив все можливе для того, щоб наше обговорення стало максимально предметним. Щоб з’явилися нові, дуже цікаві, європейські, небанальні проекти. Але одночасно щоб кожен міг ознайомитись з ними, дати оцінку і до розробки були залучені найкращі українські та іноземні фахівці», – зазначив він.

За його словами, саме тому народилася ідея провести міжнародний відкритий архітектурний конкурс, де за тендерною процедурою буде обрано найкращих з кращих. «Дуже важливо, що і за тендерною процедурою також ми визначили професійного організатора – всесвітньо відоме бюро з організації міжнародних архітектурних конкурсів. Ми його презентували під час нашої минулої зустрічі і зробили все, бо до складу журі увійшли провідні вітчизняні та іноземні архітектори, увійшли представники родин Героїв Небесної Сотні, представники громадськості», – додав Президент.

Глава держави повідомив, що 20 лютого 2018 року, на наступному тижні, це авторитетне журі визначить проект-переможець в номінації «Меморіал Героїв», в червні – оголосить результати конкурсу «Музей Революції Гідності».

Він зазначив, що на участь у конкурсі наразі надійшло понад шістдесят заявок із 12 країн світу та з України. Технічний комітет конкурсу, відповідно до міжнародної практики, з цих шестидесяти відібрав 28 робіт у двох номінаціях – і для Меморіалу, і для Музею.

Петро Порошенко також відзначив, що сьогодні публічно презентується міжнародний відкритий архітектурний конкурс на кращу пропозицію Меморіалу Героїв Небесної Сотні і до річниці подій тисячі киян, тисячі українців зможуть висловити свою думку щодо представлених проектів.

«Ця виставка зараз демонструє дев’ять високопрофесійних проектів, наголошую – представлених тут анонімно. Для того, щоб ви висловились і сказали: «Мені подобається більше цей символ нашої Революції і цей символ Меморіалу наших героїв». Громадськість, хто небайдужий, можуть безпосередньо взяти участь в обговоренні», – сказав він.

Президент висловив сподівання, що авторитетний міжнародний конкурс визначить «найбільш гідний і професійний проект, який ураховує саму сутність подій, душу подій, сучасні містобудівні тренди, художні якості та громадські запити щодо бачення Меморіалу, який присвячений Героям Небесної Сотні».

«Я від щирого серця зичу плідної та успішної роботи членам журі та всім, хто долучений до цього процесу. Звичайно, як громадянин я чекаю з великим нетерпінням на переможця проекту, бо з першого до останнього дня я також був тут на Майдані. І чекаю, що це мене також зачепить за душу», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави закликав усіх прийняти результат таким, яким він буде і зауважив, що сьогодні свою думку щодо проектів висловлювати не буде для того, щоб це не вплинуло на загальний результат.

«Але я впевнений, що і Меморіал, і Музей, які постануть за кілька років, будуть відображати те, що ми відчуваємо, згадуючи про Героїв Небесної Сотні і про Революцію Гідності», – зазначив він.

Президент запевнив, що зі створенням Музею та Меморіалу вшанування пам’яті про подвиг героїв Революції Гідності не обмежиться. «Я поділяю загальний настрій суспільства, який особливо гостро й болісно відчувається в дні четвертих роковин загибелі Героїв Небесної Сотні. Я як Президент відчуваю велику відповідальність і відкритий до критики, але в той же час маю і чим звітувати за ці роки», – зазначив він.

Петро Порошенко додав, що хоча емоції нагадують про рани і нагадують про важкі випробування, але раціо, холодний розум говорять, що все ж таки відбуваються фундаментальні зміни – хай і не такі швидкі, як очікувалося, але глибо позитивні і незворотні.

«Країна, люди, влада, світ, що нас оточує – всі змінилися вже настільки, що вороття назад немає, і зміни на краще неминучі. Я дуже розраховую на глибоку суспільну дискусію, аналіз і того, що ми змогли зробити за ці роки, і прогнозування пріоритетів на майбутнє. І на дуже об’єктивну оцінку – з урахуванням усіх непростих обставин, за яких країна вижила, збереглася і повернулася на шлях розвитку», – наголосив Президент.

Після огляду презентації Глава держави також поділився враженням із журналістами: «Мені сподобалося те, що абсолютна більшість проектів дивляться в майбутнє, вони сучасні, вони – не з Радянського Союзу, вони не з минулого, що обтяжує, вони кличуть до розвитку». Він підкреслив, що «напрямок думок і ідей більшості проектів є сучасним і європейським. Вони є такими, які будуть органічно відображати те, як ми пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні».

«Я хочу щоби рішення було прийнято громадськістю, архітекторами, родинами Героїв Небесної Сотні, і лише потім, після цього буде зарахований мій голос», – сказав Петро Порошенко.

Джерело

 

Нова європейська країна – головний пам’ятник Героям Небесної Сотні – Петро Порошенко

Україна та весь український народ безумовно мають пам’ятати подвиг Героїв Небесної Сотні, проте найкращою шаною для них буде побудова нової європейської України, переконаний Президент Петро Порошенко.

«Меморіальний комплекс – це надзвичайно важливий мінімум з того, чим ми маємо вшанувати їхню світлу пам’ять. Нова європейська країна – от головний пам’ятник Героям Небесної Сотні. Головне і найвеличніше, чого вони очікують на небесах від нас з вами, і від влади, і від людей – тих, хто залишився доробляти їхню справу на землі», – наголосив Глава держави під час виступу на презентації проектів міжнародного відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію Меморіалу Героїв Небесної Сотні.

Петро Порошенко акцентував увагу на тому, що презентація проектів Меморіалу та Музею відбувається на місці подвигу героїв, за жертовної участі яких змінився не лише розвиток нашої держави. «Без перебільшення можна сказати, що змінився глобальний хід історії – історії Європи, історії світу. Наші Герої Небесної Сотні стали рушійною силою повернення України в сім’ю європейських народів», – сказав Президент.

«Без перебільшення можна сказати, що саме завдяки їм 11 червня минулого року ми отримали безвізовий режим і ворота Європи відкрилися для українських громадян. Без перебільшення можна сказати, що саме завдяки їм восени минулого року, 1 вересня, набула чинності ратифікована Угода про асоціацію. І я абсолютно переконаний, дорогі мої, що це саме завдяки їм – у майбутньому, Україна таки стане членом Європейського Союзу і членом НАТО», – додав він, назвавши зміну ставлення українців до цих двох союзів чи не одним із головних здобутків подій чотирирічної давнини.

«Вони, Герої Небесної Сотні, заслужили те, аби ми, їхні сучасники, належно увічнили пам’ять про революцію – нашу Революцію Гідності, увічнили пам’ять про героїв, які віддали своє життя за соборну, незалежну, вільну, демократичну, європейську Україну», – ще раз підкреслив Петро Порошенко. Він також повідомив, що саме під час зустрічей із родинами героїв та учасниками Революції Гідності й було досягнуто домовленості про спорудження меморіального комплексу «не лише для теперішнього, а й для майбутніх поколінь».

«Щоб всі усвідомлювали і ніколи не забували ціну свободи і цінність європейського вибору. І це не лише моя позиція, як Президента, не лише позиція Парламенту, не лише позиція Уряду. Дуже важливо, що і громадськість, органи місцевого самоврядування взяли участь і прийняли необхідні як законодавчі, так і організаційні рішення, які дають можливість визначити територію, де буде розташований меморіальний комплекс і де постануть ці знакові споруди», – також наголосив Президент.

На публічній виставці на Майдані Незалежності, яку було відкрито сьогодні, представлено дев’ять конкурсних проектів в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні». До підбиття підсумків всі роботи представлені анонімно. З 15 лютого розпочинається їх громадське обговорення. Всі проекти, що подані на конкурс, також будуть представлені на офіційному веб-сайті замовника конкурсу Міністерства культури України.

Територія проектування охоплює Алею Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до вул. Ольгинської, земельну ділянку по Алеї Героїв Небесної Сотні, 3 та частину земельної ділянки по Алеї Героїв Небесної Сотні, 4 (місце, де розташована Каплиця Української греко-католицької церкви Непорочного Серця Марії та Українських Новомучеників).

Також на виставці представлені приклади світових меморіалів, створених за результатами подібних архітектурних конкурсів.

Про проведення конкурсу щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» було оголошено 23 жовтня 2017 року. Загалом на конкурс було подано 66 заявок від 28 учасників з 12 країн світу, у тому числі і з України.

Результати конкурсу в номінації «Музей Революції Гідності» будуть визначені в липні 2018 року.

Джерело

 

Звільнення українських заручників та введення миротворців ООН на окуповану частину Донбасу – Президент України про телефонну розмову з Президентом РФ

Звільнення українських заручників та введення миротворців на окуповану частину Донбасу. Такі теми обговорювались під час телефонної розмови Президента Петра Порошенка з Президентом РФ.

«Мета складалася в основному з двох частин. Частина перша – це було висловлено рівно три роки тому, на початку 2015 року при укладанні Мінська-2. Нам як повітря потрібні миротворці. І якщо тоді моя пропозиція не сприйнята була ніким, то на сьогодні за три роки кропіткої роботи, абсолютна більшість країн – членів Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, плюс ті, хто підтримує Україну, зараз твердо наголошують на абсолютній необхідності миротворчої місії ООН», – повідомив Президент, відповідаючи на питання журналістів про розмову.

При цьому він наголосив, що «миротворча місія має бути на усій окупованій території», і повинна мати право наводити порядок – притягати до відповідальності, роззброювати незаконні збройні формування.

На переконання Глави держави ця «місія може принести мир на українську землю і створити умови для реінтеграції цих територій назад до України».

«Ми ні в якому разі не можемо зупинитися на звільнені наших заручників, у чому активно задіяна Ірина Геращенко (перший заступник Голови Верховної Ради – ред.) та уся моя команда», – підкреслив Президент та нагадав про успішне звільнення 74 українців напередодні Нового року.

«Я обговорював конкретні деталі, списки, конкретні прізвища. При чому як тих, кого ми маємо повернути з окупованих територій, так і тих, кого ми маємо повернути з Росії», – зазначив Петро Порошенко. Водночас, Глава держави не назвав конкретних прізвищ, зауваживши, що не хоче нашкодити переговорному процесу повернення.

«Ми робимо усе можливе для того, щоб повернути наших додому. І наших воїнів, які знаходяться незаконно у в’язницях на окупованій території. І пана Сущенка, і пана Сенцова, пана Кольченка, кримських татар. Усіх, хто незаконно знаходиться на території Російської Федерації», – сказав Президент.

Джерело

Автор