Прем’єр-міністр України зустрівся з Президентом та Главою Уряду Грузії (фото)

Україна і Грузія єдині в питаннях захисту територіальної цілісності та засудженні агресії, – зустріч Глави Уряду з Президентом Грузії

Україна і Грузія єдині в питаннях захисту територіальної цілісності обох держав, засудження будь-якого прояву агресії та незаконної анексії територій, передусім Криму. Таку позицію озвучили Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Президент Грузії Гіоргій Маргвелашвілі. Зустріч відбулася у Тбілісі в рамках офіційного візиту Володимира Гройсман до Грузії.

«Хотів би подякувати керівництву Грузії за незмінну позицію та підтримку України. Ми із задоволенням відзначаємо інтенсифікацію політичного діалогу між нашими державами, – сказав Володимир Гройсман. – Хочу підкреслити, що Україна так само послідовно підтримує територіальну цілісність та суверенітет Грузії. Ми зацікавлені у стабільній ситуації у Вашій державі та збереженні проєвропейського курсу».

У свою чергу Президент Грузії підкреслив: “Ми продовжуємо наш діалог і поглиблюємо відносини між країнами”.

Сторони відзначили, що нинішній – ювілейний рік встановлення дипломатичних відносин між Києвом та Тбілісі – відзначився посиленням конструктивних та результативних перемовин, а  відносини двох держав носять стратегічний характер по всіх напрямках.

У цьому контексті, зазначив Глава Уряду України, окрему увагу привертає взаємодія двох країн в питаннях вирішення ситуації на Донбасі, передусім посилення місії ОБСЄ в регіоні та просування дипломатичних рішень щодо запровадження миротворчої місії на Донбасі на майданчику Організації Об’єднаних націй та міждержавних об’єднань, перш за все ГУАМ, де головує Грузія.

Не менш важливою є співпраця в рамках зближення з НАТО та Євросоюзом, а також розвиток двосторонніх торгових відносин. Як підкреслив Володимир Гройсман, наші держави здатні подвоїти річний показник товарообігу і довести його до 1 млрд дол.

 Довідково: Відносини України та Грузії носять характер стратегічного партнерства. Товарообіг між державами за підсумками 2016 року становить  456 млн дол, проте цей показник може бути збільшений вдвічі – до 1 млрд дол. Україна вітає сприяння Уряду Грузії залученню українських компаній до реалізації інфраструктурних проектів у Грузії, і готова поглибити співпрацю у сфері розвитку транзитного потенціалу двох держав, передусім в рамках проекту «Новий Шовковий шлях».  

Окремий пункт порядку денного співробітництва Києва та Тбілісі – продовження політики підтримки суверенітету і територіальної цілісності на двосторонньому рівні і на майданчиках міжнародних організацій, а також зближення з ЄС і НАТО.

Джерело

 

Україна та Грузія поглиблюють співпрацю в різних сферах задля посилення можливостей та міжнародних позицій двох країн, – зустріч глав урядів двох держав.

Взаємовигідний розвиток потенціалу України та Грузії і спільна реалізація проектів у різних сферах, передусім у транспортній та транзитній, посилить співпрацю двох країн, а також дозволить наростити взаємний товарообіг і запропонувати світу нові торгові шляхи. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Главою Уряду Грузії Георгієм Квірікашвілі. Зустріч глав урядів відкрила програму офіційного візиту Володимира Гройсмана до Грузії.

Перемовини розпочалися із данини пам’яті загиблим у недавній трагедії в Батумі. Володимир Гройсман висловив співчуття та готовність України допомогти в подоланні наслідків події. Георгій Квірікашвілі подякував за слова підтримки і відзначив, що Україна завжди була і залишається вірним другом Грузії. Саме це і формує порядок денний співпраці двох держав, який з року в рік стає більш насиченим.

“Ми маємо розвивати співпрацю в багатьох сферах”, – підкреслив Володимир Гройсман.

“Ми надаємо великого значення нашій взаємодії. У нас кріпкий фундамент відносин. І якщо об’єднати наші зусилля, ми можемо багато чого добитися”, – сказав Георгій Квірікашвілі.

Так, одним з найбільш перспективних напрямків роботи є розвиток транзитного потенціалу двох держав. Прем’єр-міністр України підкреслив, що поєднання географічних та транспортних можливостей Києва та Тбілісі може і повинно стати важливою складовою міжнародної ініціативи «Новий шовковий шлях”.

З цим погодився Глава Уряду Грузії. “Новий шовковий шлях неможливий без України. У вас є вихід до Європейського союзу, у нас – до Китаю, з яким діє режим безмитної торгівлі”, – сказав він.

У цьому контексті Володимир Гройсман нагадав, що у вересні поточного року в Одесі підписано Меморандум про співпрацю між ПАТ «Укрзалізниця», АТ «Грузинська залізниця» та ЗАТ «Азербайджанська залізниця», який сприятиме розвитку залізничних маршрутів через Кавказ в напрямку України та Євросоюзу та у зворотному напрямку.

«У нас є попередні домовленості щодо створення спільних транспортних структур, тарифної політики. Треба прискорювати цей процес. Впевнений, що наші перемовини дадуть додатковий імпульс цьому процесу», – зазначив Володимир Гройсман.

Він також запропонував грузинській стороні продумати можливості залучення українських компаній до реалізації інфраструктурних проектів в рамках проекту «Нового шовкового шляху».

Значну увагу сторони приділили і двосторонньому співробітництву – як на рівні запровадження спільних ділових проектів, так і в напрямку обміну досвідом реформ. Як зазначив Володимир Гройсман, Київ цікавить досвід Тбілісі в боротьбі з корупцією, формуванні ринку землі, великій приватизації. Він назвав доцільним формат постійних експертних консультацій по означених питаннях на рівні відповідальних міністерств та відомств, а також посилення роботи Міжурядової комісії по економічному співробітництву.

Володимир Гройсман також підкреслив, що Грузія входить в топ-20 перспективних ринків для українського експорту, і це відображається на показниках взаємної торгівлі. Якщо минулого року товарообіг між державами сягнув майже 500 млн дол, то за 7 місяців поточного року перевищив 345 млн дол.

«Зараз ми ставимо завдання довести товарообіг до 1 млрд дол, – сказав Володимир Гройсман. – Серед перспективних напрямків співпраці – агросектор, туризм, енергетика”.

“Питання економічної співпраці мають великий пріоритет. Вся наша команда готова до конкретних рішень, які будуть сприяти поглибленню стосунків”, – додав Володимир Гройсман.

Довідково: Україна посідає 5 місце серед торгівельних партнерів Грузії. Обсяг українського експорту в Грузію за 9 місяців поточного року становив 296,8 млн дол. США (зростання -9,4%). Основні статті – тютюн та промислові замінники тютюну, чорні метали, м’ясо та їстівні субпродукти, алкогольні та безалкогольні напої, продукти харчової промисловості, цукор і кондитерські вироби з цукру. Обсяг грузинського імпорту в Україну за 9 місяців року становив 49 млн дол. Основною статтею імпорту алкогольні та безалкогольні напої та добрива.

Важливими напрямками співробітництва є паливно-енергетичний сектор, в тому числі розвиток проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), агросектор, транспорт, передусім в сегменті вантажних перевезень, охорона здоров’я, туризм, розвиток малого та середнього підприємництва.

У рамках візиту делегації урядів Грузії та України підписали два Меморандуми – про взаєморозуміння в сфері розвитку систем земельних кадастрів та в сфері контролю обігу лікарських засобів.

Джерело

Автори