Закон зобов’язує громадян призовного віку прийти до призовної дільниці навіть без повістки

Закон зобов’язує громадян призовного віку прийти до призовної дільниці навіть без повістки.

На цьому сьогодні, 1 листопада, під час брифінгу наголосив начальник відділу комплектування і призову – заступник начальника управління призову та комплектування Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Дендебера Валерій Вікторович.

Закон України “Про військовий обов’язок і військову службу” зобов’язує призовників, після набрання чинності Указу Президента України про проведення чергового призову та після надходження повістки районного (міського) військового комісаріату прибути до призовної дільниці для проходження призовної комісії. Прибути потрібно у строк, зазначені в повістці. У разі якщо за будь яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний термін з дня початку чергового призову.

– Усіма призовними комісіями проводиться системна профілактично-роз’яснювальна робота про відповідальність призовників за порушення законодавства України щодо виконання військового обов’язку. На сьогоднішній законодавчо встановлено низку чинників щодо надання відстрочки або взагалі звільнення від призову. Так в статті 17-й Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” зазначено 33 причини за яких призовна комісія може надати громадянинові відстрочку від призиву, – зазначив полковник Валерій Дендебера.

Адже за порушення правил військового обліку, неявку за викликом на призовну комісію або військового комісаріату без поважних причин, рішенням призовної комісії громадяни притягуються до адміністративної або, за ухилення від призову на строкову військову службу, до кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

– Призовники мають дотримуватися своїх зобов’язань відповідно до Конституції України та Законів України. Під час чергової призовної кампанії, що триває у жовтні-листопаді та квітні-травні, якщо призовник не отримав повістку, він зобов’язаний самостійно прибути до районної призовної дільниці (військового комісаріату) щоб з’ясувати свій статус відносно призову на строкову військову службу, – підсумував він.

Джерело

 

Призов громадян до Збройних Сил України та інших військових формувань виконано на 70 відсотків.

Про це сьогодні, 1 листопада, під час брифінгу розповів начальник відділу комплектування і призову – заступник начальника управління призову та комплектування Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Дендебера Валерій Вікторович.

Цієї осені на укомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань планується призвати та направити 10460 юнаків, яким виповнилося 20 років та які не досягли 27-го віку. Зокрема до лав Збройних Сил – 6360 осіб, Національної гвардії – 3500 осіб, Державна спеціальної служби транспорту – 600 осіб відповідно.

З 2 жовтня розпочали роботу призовні комісії і завершать її 30 листопада 2017 року.

– Призов на строкову військову службу здійснюється з метою накопичення в державі військово-навченого мобілізаційного ресурсу. Військовослужбовці строкової служби ЗС України до виконання завдань в АТО не залучаються. Наразі план призову уже виконано на 70 відсотків, – зазначив полковник Валерій Дендебера.

Для проведення призову в районі (місті) утворюється призовна комісія, яку очолює голова комісії – заступник голови райдержадміністрації. Членами комісії є: військовий комісар; заступник керівника районного органу управління освітою, заступник начальника районного органу Національної поліції; лікар, який організовує роботу медичного персоналу щодо медичного огляду призовників, а також психолог державного (комунального) закладу, секретар комісії тощо.

Відправлення молодого поповнення для комплектування Збройних Сил України здійснюється виключно через навчальні центри Збройних Сил України. Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО не залучаються.

Джерело

 

Додатково

По ситуации с обысками в клубе проведут “разбор” и выяснят – были ли нарушения в действиях военных, отметил замначальника управления призыва Генштаба.

Автор