Міністр оборони України тримає на постійному контролі питання якості харчування військовослужбовців ЗСУ (брифінг)
Міністр оборони України тримає на постійному контролі питання якості харчування військовослужбовців ЗС України.
Про це 20 жовтня на брифінгу для ЗМІ повідомив начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України полковник Дмитро Марченко.
— За дорученням Міністра оборони України Головним управлінням розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України було значно посилено контроль за якістю надання послуг з харчування та продуктів, які постачаються до частин та підрозділів ЗС України, — зазначив він.
Дмитро Марченко також повідомив, що тільки з червня 2017 року Головним управлінням та підпорядкованими підрозділами було перевірено організацію харчування у 58 військових частинах та установах, з них в районі проведення антитерористичної операції — 15. Під час виявлення порушень, усі матеріали одразу передають до Генеральної Прокуратури України.
За його словами, оборонним відомством було проведено ряд перевірок та службових розслідувань щодо організації неякісного харчування. За їх результатами було притягнуто до відповідальності більше 20 посадових осіб. Так, днями Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, підписав наказ про притягнення до відповідальності, а саме — звільнення з лав ЗС України начальника центральної лабораторії.
— На сьогоднішній день у ЗС України триває запровадження нової системи харчування особового складу. Поряд з цим, існує поки що і так звана «стара система», яка діє у відповідності до Закону, прийнятому ще у 1997 році. Ця система не дає права оборонному відомству здійснювати будь які дії щодо перевірки якості послуг, які надають підприємства — постачальники, зокрема здійснювати виїзди на підприємства та склади і проводити відбір продукції. Тому свої дії ми поки що обмежуємо лише вимогою підписанням договорів, які зараз Постачальники «саботують», — наголосив полковник Дмитро Марченко.
Також під час брифінгу представники Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України презентували і розповіли громадськості про новий «сухий» пайок і чим він відрізняється від попереднього. Як вони повідомили, продукти, які включено до пайка не містять консервантів, і є готовими стравами. Також в новому пайку є додаткові продукти, яких не було в старому пайку.
Він повідомив також, що в поточному році для ЗС України було закуплено 112 тисяч нових пайків, які були передано в район проведення АТО, та апробовано військовослужбовцями. Дмитро Марченко підкреслив, що представники Головного управління розвитку та супроводження провели опитування серед військовослужбовців щодо якості нових пайків та отримали схвальні відгуки. Бійці, які виконують бойові завдання на передовій розповіли, що нові пайки дуже зручні, та задоволені якістю продуктів.
— Міністром оборони України прийнято рішення та доручено фахівцям Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення переглянути вимоги до старого пайка і отримати якісний продукт. То ж , якщо у наступному році ми і будемо закуповувати пайок старого зразка, то це вже буде геть інший продукт, — повідомив він.
У 2017 році на нову систему харчування із застосуванням Каталогу продуктів харчування планується переведення 23 військових частин ЗС України.
Про це під час брифінгу 20 жовтня повідомив начальник Управління продовольчого забезпечення Збройних Сил України Тилу ЗС України полковник Микола Куклюк.
— На сьогодні харчування військовослужбовців Збройних Сил України здійснюється як у пунктах постійної дислокації (за системою аутсорсингу), так і в районі АТО. Там ми також залучаємо аутсорсинг, однак лише для підвозу продуктів, а приготування їжі в АТО та на полігонах, де наші військові частини проходять відновлення боєздатності, здійснюється штатними військовими кухарами на наших штатних технічних засобах, — повідомив полковник Микола Куклюк.
— Разом з тим, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України та наказу Міністерства оборони України, ми розпочали у 2017 році переведення визначених 23-х військових частин на нову систему харчування із застосуванням Каталогу продуктів. При цьому приготування їжі із застосуванням Каталогу також здійснюється військовими кухарами.
На сьогодні, на нову систему харчування переведено 12 військових частин та 19 їдалень. Серед 12-ти частин, які вже переведені — Західна Військово-морська база в Одесі, Навчально-тренувальний центр у Бердичіві, Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові, Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації у Києві та інші. Також, з 1 жовтня на нову систему перейшли Навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею ім. Івана Богуна у Боярці та столичний Національний університет оборони України ім. Івана Черняховського. Окрім того, 15 жовтня на нову систему харчування перейшов й 199 Навчальний центр ВДВ у Житомирі.
— До кінця 2017 року у Збройних Силах України сплановано перехід на нову систему продовольчого забезпечення із застосуванням Каталогу ще 11 військових частин та установ, серед яких авіаційні та лікувальні їдальні, — розповів полковник Микола Куклюк.
Він також повідомив, що для військових частин, які переходять на систему харчування за Каталогом, у 2017 році закуплено сучасне обладнання на близько 50 млн грн, у тому числі: пароконвекційні печі, сучасні лінії роздачі, термоконтейнери для перевезення готових страв, диспенсери для соків, сучасні посудомийні машини купольного та тунельного типу, тістоміси, слайсери, камери холодильні, інше сучасне обладнання. У військових частинах, де отримали таке обладнання спрощується робота кухарів, зменшено енерговитрати.
Щодня за новою системою харчується від 6 до 8 тисяч військовослужбовців.
Про це повідомив Начальник Управління продовольчого забезпечення Збройних Сил України Тилу ЗС України полковник Микола Куклюк під час брифінгу.
— Каталогом продуктів харчування, затвердженим Міністром оборони України у квітні 2017 року, визначено 355 найменувань. Наприклад, овочі — 67, крупи — 28, спеції та соуси — 27, м’ясо та м’ясні вироби — 65, мед, джем, шоколад — 20, напої — 32, фрукти, ягоди, горіхи — 30 тощо. Цим Каталогом ми також наближаємося до стандартів, які прийнято в арміях країн-членів НАТО, — розповів офіцер.
Полковник Микола Куклюк повідомив, що середня кількість осіб, які щоденно харчуються за новою системою, в залежності від умов бойової підготовки, становить 6 — 8 тисяч осіб. Причому, Порядком організації харчування особового складу ЗС України із застосуванням Каталогу продуктів харчування визначена кількість Ккал на 1 військовослужбовця на добу в межах 3500 — 6000 Ккал і більше.
Офіцер розповів, що в умовах бойових дій та за різних погодних умов, одним з пріоритетних напрямків продовольчого забезпечення є створення належних умов зберігання харчових продуктів в польових умовах. З цією метою Тилом Збройних Сил України протягом 2016-2017 років організовано децентралізовану закупівлю військового майна номенклатури продовольчої служби та видано у війська близько 9 млн комплектів одноразового посуду — для забезпечення потреб військових частин в АТО, та у місцях відновлення боєздатності у польових умовах, понад 600 газових примусів тощо.