Відбулось офіційне відкриття Франкфуртського книжкового ярмарку та Національного стенду України (фото)

У м. Франкфурт (Німеччина) розпочинається один з найбільших та найпрестижніших книжкових форумів світу – Міжнародний Франкфуртський книжковий ярмарок.

Традиційно, старт форуму, який демонструє фінальні приготування, дала офіційна урочиста церемонія відкриття. До заходу долучилися представники книжкової галузі з усього світу, менеджери культури, дипломати. Відкрили захід Канцлер ФРН Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон, адже у 2017 році саме Франція є країною-гостем, а ключовою темою визначено франкофонну літературу та культуру.

Під час своєї промови європейські лідери говорили про важливість культурного контексту у світовій політиці. Ангела Меркель підкреслила, що, попри усі розбіжності, конфлікти та війни, між Німеччиною та Францією у минулому, культура обох держав взаємно збагачувала одна одну. “Європа ніщо без культури”, – додав в свою чергу Емануель Макрон.

Цьогоріч Україна представлена національним стендом, організаторами якого є Міністерство культури України у співпраці з НКММК “Мистецький Арсенал” та Міністерством закордонних справ України. На стенді, площею 100 кв м представлені 17 українських видавництв, а також кращі книги, відзначені різноманітними преміями. Основною темою національного стенду обрано “Understanding Ukraine, Understanding Europe”.

Міністр культури України Євген Нищук відзначив, що гідне представлення України на такому масштабному міжнародному книжковому форумі є важливою частиною культурної дипломатії.

«Франкфуртський книжковий ярмарок – це важлива іміджева подія. Надзвичайно важливо гідно презентувати нашу країну на таких визначних міжнародних заходах, адже це найкраща культурна дипломатія, яку лише можна собі уявити», – сказав Євген Нищук.

«Тему цьогорічного Національного стенду України обрано надзвичайно актуальну, адже і справді – ми сьогодні знаходимось в новому європейському вимірі, знайомимо світ з новою, сучасною Україною. Впевнений, що спільними зусиллями держави та мистецької спільноти ми зробили наш Національний стенд ще потужнішим, модерновим та актуальним, продемонструвавши найкращі зразки досягнень вітчизняного книговидання».

Франкфуртський книжковий ярмарок проходить вже у 69 раз поспіль. До нього долучилися учасники з майже 100 країн, представлено понад 400 тисяч друкованих видань, а також актуальної продукції у відео, та цифровому форматі.

Джерело

 

Сьогодні, 11 жовтня делегація з України на офіційному заході відкриття  представила Національний стенд на Франкфуртському книжковому ярмарку.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко  під час свого виступу відзначив  важливість тієї уваги, яка приділяється  світовими лідерами  розвитку  культури і книговидавництва, зокрема,  розглядаючи його як елемент національної безпеки в кожній країні, у тому числі, в умовах гібридної війни.

«Було дуже приємно чути від керівництва виставки, що протягом останніх років український стенд стає  все кращим. Ми пройшли великий шлях від маленького, виключно представницького стенду,  до досить широкої експозиції можливостей України. Це стало можливим завдяки  злагодженій співпраці Міністерства культури, Українського Консульства у Франкфурті та НКММК «Мистецький арсенал», –  сказав Павло Розенко.

«Україні є що показати, ми можемо пишатися українськими авторами, книгами та фільмами, адже нам є що продемонструвати світу, українська культура стрімко розвивається»

Також Віце-прем’єр-міністр України поділився своїми очікуваннями від діяльності Українського інституту книги.

«З одної сторони серед основних завдань цієї інституції  має бути виконання бюджетних програм, а з іншої – формування державної політики у книговидавництві і просуванні української книги. Іноземні партнери зацікавлені у перекладі різножанрових українських авторів, вони переконані, що нас чекає успіх. Але це потребує активізації наших спільних  зусиль», – сказав він.

Міністр культури України Євген Нищук  підкреслив, що сьогоднішній  Національний стенд на Франкфуртському книжковому ярмарку  є результатом  партнерської злагодженої роботи  – Міністерства культури, Міністерства закордонних справ, НКММК «Мистецький арсенал», а також багатьох креативних  дизайнерів, архітекторів та авторів.

«Ми відчуваємо гордість за наш стенд, який має свій стиль з фантастичним змістом і формою. Дуже важливо, що збільшується кількість видавництв, які представлені саме на Національному стенді цього престижного книжкового форуму», – розповів Євген Нищук.

«Участь  України в такому високому міжнародному представленні повинна мати динаміку, адже це найкраща можливість говорити про себе, про свою відкритість для світу, показати свій потенціал, різноманіття та мислення в контексті європейського розвитку. Звичайно, що ця культурна дипломатія є доброю нагодою долати негаразди і всередині країни, долати агресію і разом рухатися до того, що нас будуть краще знати та розуміти у с віті  через літературу, поезію та культуру».

Директорка Українського інституту книги Тетяна Терен розповіла, що 2017 рік став дуже важливим кроком до запуску Українського інституту книги, та запросила гостей на презентацію Інституту, під час якої будуть представлені основні напрямки діяльності цієї новоствореної інституції.

«Перш за все, наше завдання – консолідувати учасників українського  книжкового ринку, а нашим пріоритетним завданням на найближчий час – є просування та промоція української книжки та літератури за кордоном. І Український інститут книги і Мінкультури мають амбітний план – найближчим часом презентувати міжнародну програму підтримки перекладів від Українського інституту книги. Я сподіваюсь, що у  найближчій перспективі ця програма дозволить нам не тільки представляти на цьому масштабному заході український стенд, а й згодом  стати почесним гостем  Франкфуртського книжкового ярмарку», – повідомила Тетяна Терен.

Один із партнерів Національного стенду, генеральний директор  НКММК «Мистецький арсенал» Олеся Островська, розповіла про концепцію національного стенду та концепт програми, яка буде представлена під час Франкфуртського книжкового ярмарку.

«Мистецький арсенал» був відповідальний за  комунікацію з видавцями, а також за саму концепцію національного стенду та концепт програми, яку ми матимемо нагоду почути впродовж цих найближчих днів. Коли ми разом з  колегами працювали над програмою,  то ставили перед собою запитання – що важливо сьогодні в світі. І ми подумали, що ми живемо в надзвичайно турбулентному світі, зараз відбуваються надзвичайно стрімкі  зміни, ми повинні  використовувати будь які можливості аби досягти позитивних змін, аби подолати якісь негативні  виклики стосовно нашої країни. Ми бачимо Україну та її знання як  потенціал для розуміння глобальних викликів, і саме тому наша перша дискусія на  міжнародній сцені називається «Як Україна може допомогти зрозуміти світові виклики», – повідомила Олеся Островська.

За словами головного редактора і співзасновника «Видавництва Старого Лева» Мар’яни Савки, учасника виставкового Національного стенду, Український стенд демонструє величезний  потенціал для розвитку та обрання  свого шляху.

«Ми дуже сподіваємось, що через якийсь час матимемо щастя бути запрошеними гостями, а українські видавці будуть робити все можливе, щоб українські книжки були достойні, були на рівні  світового книжкового маркетингу, були гідно прийняті і мали найкращі відгуки», – додала вона.

Джерело

Автори