Міжнародні резерви зросли на 20% з початку 2017 року

Міжнародні резерви України на 01 жовтня 2017 року становили 18 637.5 млн. дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними – це максимум з початку 2014 року. Сьогодні резерви на 20% перевищують рівень початку поточного року. Зокрема, за підсумками вересня резерви зросли на 602 млн. дол. США або 3.3%.

Збільшенню обсягів резервів протягом минулого місяця сприяли надходження на користь Уряду від розміщення єврооблігацій у сумі 1 318.1 млн. дол. США.

Водночас з міжнародних резервів було спрямовано 165.6 млн. дол. США на валютні інтервенції, які Національний банк здійснював для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку під дією тимчасових факторів. У тому числі 69.0 млн. дол. США було спрямовано на продаж валюти через інтервенції у формі запиту найкращого курсу.Також 521.4 млн. дол. США було спрямовано з резервів на платежі Уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. З них 505.4 млн. дол. США – з метою обслуговування і погашення суверенних єврооблігацій.

Станом на 01 жовтня обсяг міжнародних резервів покриває 3.7 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії