В Україні має бути створена окрема судова антикорупційна вертикаль – Президент (фото,відео)

В Україні має бути створена окрема судова антикорупційна вертикаль в складі окремого Антикорупційного суду, Касаційної інстанції антикорупційної палати у Верховному суді України і представництвами антикорупційного суду на місцях. Про це Президент Петро Порошенко заявив під час зустрічі з колективом Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Шевченка.

«Базовим для старту судової реформи став Закон, який також прийняла Верховна Рада – Закон «Про судоустрій та статус суддів». Хочу нагадати, що то був також мій проект, внесений як невідкладний. І я своїми руками вписав до проекту норму про створення антикорупційного суду. І, до речі, кошти на фінансування антикорупційного суду у проекті бюджету на 2018 рік вже передбачені, повірте, теж не випадково», – підкреслив Президент.

«Нам дійсно всім потрібно, щоби всі суди в Україні були антикорупційними. Всі без виключення. Для цього ми з вами робимо реформу», – наголосив Глава держави.

«Але має бути створена окрема суддівська антикорупційна вертикаль в складі окремого Антикорупційного суду, Касаційної інстанції антикорупційної палати у Верховному суді України і, як визначить Верховна Рада, представництвами антикорупційного суду на місцях, щоб із Сєвєродонецька або із Закарпаття люди не вимушені були прямувати до однієї антикорупційної інституції», – заявив Петро Порошенко.

За його словами, зараз вже розроблено кілька законопроектів, хоча вони недосконалі і певною мірою то піар-проекти певних політичних сил, бо ключове слово – лише слово «антикорупційний суд». «Звичайно, всі «за». Але диявол в деталях. І тому надзвичайно важливо зараз зібрати голоси під них у Верховній Раді», – зауважив він та додав, що під вже запропоновані законопроекти поки що неможливо знайти підтримку.

Петро Порошенко закликав Верховну Раду до роботи над узгодженим проектом Закону. «Я хочу звернутися до Парламенту із пропозицією негайно створити робочу групу чи то в комітеті з правової політики, чи то при Голові Верховної Ради, чи то міжфракційну групу. Це компетенція Парламенту. І якнайшвидше напрацювати узгоджений законопроект, який здатний здобути підтримку всього складу Верховної Ради. Бо лише цей шлях є єдино можливим», – зазначив він.

За словами Президента, коли буде, так само як це відбувалось з проектом змін до Конституції, знайдений консенсусний законопроект, він має негайно бути презентований йому. Петро Порошенко наголосив, що проект повинен мати підтримку і владних, і коаліційних, і опозиційних фракцій. «Я наголошую, що готовий прийняти цей проект, спільно з групою завершити його опрацювання або якщо я буду повністю згоден – підтримати і внести від свого імені в український Парламент як невідкладний», – запевнив Глава держави.

Водночас, Петро Порошенка підкреслив, що жодному разі не хотів би, щоб це питання використовувалося як предмет політичного піару чи політичних спекуляцій. «Бо річ не в тому, хто повісить на себе лаври. Питання – в створенні справді ефективного і незалежного судового органу, який спеціалізуватиметься на боротьбі з корупцією та допоможе пришвидшити розгляд справ проти корупціонерів. Ким би ці корупціонери не були викриті», – зазначив він.

Джерело

Автор