НБУ спростив умови для залучення кредитів від міжнародних фінансових організацій

Національний банк спростив порядок одержання резидентами кредитів від міжнародних фінансових організацій для пожвавлення співпраці українського бізнесу з МФО і більш активного притоку боргового капіталу в Україну.

Зокрема, зміни передбачають:

  • По-перше, звільнення кредитних договорів в іноземній валюті з МФО від реєстрації в Національному банку;
  • По-друге, надання резидентам можливості залучати кредити від МФО за договорами, що містять особливі умови – коли валюта кредиту визначається в гривнях, а всі операції між МФО та резидентом-позичальником проводяться в іноземній валюті.

Загалом, операції за кредитним договором з МФО уповноважений банк буде проводити відповідно до умов самого договору, а трансграничні операції (у тому числі за рахунок купленої іноземної валюти) буде дозволено проводити без реєстрації Національного банку.“ЄБРР вітає удосконалення режиму отримання фінансування українськими підприємствами від МФО. Це дозволить розширити спектр і збільшити кількість проектів, які фінансуються, в тому числі в гривні, за рахунок більш гнучкого структурування та адміністрування як з боку МФО, так і українських позичальників. В цілому рішення сприяє поліпшенню інвестиційного клімату і залученню іноземних інвестицій в реальну економіку”, – зазначив директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

Окреслені зміни затверджено постановою Правління НБУ від 07 вересня 2017 року № 88 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”. Постанова набуває чинності з 13 вересня 2017 року.

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії