Найзрозуміліший шлях – свої технології й виробництво

Ростислав Павленко

У мережі цитують військового аналітика Данського королівського оборонного коледжу Андерса Нільсена. Він змальовує картину, яка лежить в основі сценарію «варення жаби», про який говорять з 2022.

Мовляв, російські ресурси не безкінечні, й чим більше їх вижерає війна, тим швидше економічна машина зламається. Нам радять наповнювати позицію людьми (шляхом мобілізації) та допомагають у межах, які не створюють надмірного навантаження на західні економіки, натомість у росіян формують враження, що варто ще натиснути, вкинути ще більше ресурсів – і станеться прорив.

Українцям відводиться роль не допустити проривів… і все, що зможуть зробити.

Така стратегія інерційна, не передбачає надмірних вимог до західних країн, і не порушує психологічних обмежень щодо «ескалації з росією».

Виклики для України очевидні. Це життя захисників і втрати економіки. Тому нашим інтересом є змінити умови цього сценарію. Просити, а тим більше вимагати від партнерів, а тим більше ображати їх сенсу немає і лише зашкодить. Збільшенню допомоги сприятимуть дії лише українців, які викликатимуть захоплення.

Найзрозуміліший шлях – свої технології і виробництво. Де можливо – із залученням партнерів, але з українською ініціативою. І не заважати тим, хто здатен це робити.

Судячи з бюджетних пріоритетів на наступний рік, до влади 5-6 менеджерів і двох лідерів ця проста думка ще не дійшла. А час спливає…

Автор