Терези на фронті

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Здається, все пояснив в інтерв’ю виданню «Швидко та точно». Але продовжують питати про події на фронті й особливо в Курській області. Тому розтлумачу окремо.

Для початку. Обстановка наразі така. Якщо фронт от просто стабілізується, для Москви це буде ніяк не успіх. Це буде величезна проблема. Бо захід ЗСУ в Курську область справді сильно вдарив по залишках громадської думки в Росії. У них воєнкори та ведучі у Соловйова вже накидаються на керівництво Росармії. Про що це говорить? Про сильне незадоволення політичного керівництва РФ діями військових. Що у свою чергу свідчить – захід ЗСУ в Курську область сильно збурив російську громадськість, якій роками розповідали про «другу армію світу», і яка не розуміє, що відбувається. Очевидно, Москва мусить вибивати ЗСУ з Курської області, але вибити не може, бо бракує сил.

Виходячи з цього, я даю два варіанти подальших подій.

Перший – командування ЗСУ, стукаючи по цьому болісному курському нерву, таки добивається того, що Москва зупиняє наступ на Покровському напрямку й перекидає значні сили на Курський напрямок, їхній фронт на Донбасі й біля Запоріжжя слабне. Далі ЗСУ цілковито можуть піти в контрнаступ, прорвати фронт і повторити успіх Харківщини 22-го. Не питайте мене, як, – не скажу. Повторю лише те, що пишуть Z-блогери, резерви у нас все ще є.

До речі, спеціально для гіпотетичного «товариша майора», який читає, – я знаю. Якщо свого розуму додуматися до такого бракує, використовуйте ідею. Дарую. Питання в тому, як витягти російські війська з Донбасу. ЗСУ наразі під Курськом активно маневрують – це чудово.

Варіант другий. Москва переграє нас, забиває на Курську область, досягає успіхів на Донбасі й примушує нас там витратити свої резерви, а потім займається Курською областю. В такому разі у нас все дуже-дуже погано.

Оцінити, який з варіантів спрацює, я не можу. І більшість журналістів не можуть. Аби таке оцінювати, треба мати стільки інформації, скільки мають Сирський з Баргилевичем. Я стільки не маю. Але й того, що я бачу, мені вистачає, аби припустити можливість військового успіху для ЗСУ. І чорт забирай, як би я не ставився до чинної влади, але успіху армії моєї країни я бажаю щиро і відверто.

Проте. Якщо проєкт наступу в Курську область спрацює, відволіче ворожі сили і дасть результат, – це буде грандіозний успіх із усіма витікаючими. Тоді влада стане красунчиками, а всі, хто нині критикує наступ на Курськ, перетворяться на балаболів і зраднюків. А от якщо не спрацює, – наступ у Курську область зразу стане авантюрою і практично зрадою, яка зжерла резерви й ресурси та зумовила втрату чималих територій. Реальність така – збільшенням обмінного фонду втрату значних територій Донбасу виправдати не вийде. А владі й без цього пригадають дуже багато, не сумнівайтеся.

Це теж для «товариша майора», аби розуміли міру ризику і можливі наслідки. Краще я скажу це зараз.

От така моя оцінка в кольорах і барвах. Або – або. Ситуація зараз у нас, як на терезах, щось переважить, а щось ні.

Гіркін віщував, що у жовтні ЗСУ здійснять наступ на Чонгар? Ну, не факт, що на Чонгар, але шанси існують. Чи будуть вони реалізовані, скоро побачимо.

Що робити нам? Те, що й робимо. Працювати. Кожному на своєму місці. На перемогу.

 

Фото: Костянтин і Влада Ліберови

Автор