Порошенко на Парламентській асамблеї НАТО в Болгарії 27.05.2024 (фото, відео)

Порошенко: На Парламентській асамблеї НАТО ми закликали країни Альянсу зняти обмеження на удари по цілям у росії

Петро Порошенко, який бере участь у Парламентській асамблеї НАТО в Софії, у коментарі журналістам повідомив, що Генсек Альянсу Єнс Столтенберг підтримує право України використовувати західну зброю для ударів по легітимних цілях у російській федерації. Порошенко наголосив, що на цьому наполягала українська делегація під час переговорів і це зафіксовано у Декларації, присвяченій Україні.

«Перше, що відбулося тут, в Софії, – змінилася назва. І це не просто зміна назви, а це зміна сутності. Два роки я боровся за те, щоб змінити позицію наших партнерів по НАТО зі слів, що «ми будемо з Україною, скільки потрібно» на слова «до нашої перемоги». І на сьогоднішній день назва Декларації – «Підтримуємо Україну до перемоги». Це зміна філософії, це не просто слова, це дії, які будуть ухвалені на саміті НАТО», – зазначив п’ятий Президент.

«Друга позиція, яка також була визначальною – і під час вчорашньої, і сьогоднішньої зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, якого я знаю десять років, який є дуже великим другом України. Саме Столтенберг сформулював редакцію пункту в Декларації, присвяченій Україні в ПА НАТО, де було зазначено: Україна має право використовувати зброю, яка надається західними партнерами, для легітимних цілей на території рф», – сказав Порошенко.

«Ми заохочуємо членів НАТО зняти будь-які обмеження, сьогодні це було майже одноголосно проголосовано з пропозиції української делегації з урахуванням саме слів Столтенберга. І слова Генерального секретаря, безумовно, дозволили провести це так блискуче», – розповів Порошенко.

«Україна, по-перше, має право на самозахист. Україна є об’єктом агресії з боку рф. Що таке легітимні цілі? В той час, коли вона б’є по супермаркетах, по Епіцентру, по електростанціях? Ми говоримо, що в першу чергу ми будемо вражати аеродроми, ракетні пускові майданчики і накопичення військ на кордоні з Україною для подальшого вторгнення. Це – право і відповідальність ЗСУ. Додатково це мотивує надати Україні ракети з великим радіусом дії. Це означає, що як би не пересувала росія свої кораблі, свої літаки, ми будемо діставати їх і за 300, і за 400, і за 500, і за 1000 км. І дуже сподіваємося, що на саміті НАТО буде почуто потужний голос Парламентської асамблеї НАТО», – зазначив Порошенко.

«Вже задля цього варто було б битися, боротися, шукати підтримку. Саме тому Україна має бути присутня, ми маємо використовувати парламентський діалог, ми маємо використовувати парламентську дипломатію», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело

 

Порошенко на ПА НАТО: Україна зробила багато для запрошення в Альянс, сподіваюсь, на саміті у Вашингтоні це почують

Декларація Парламентської асамблеї НАТО, яка відбувається у столиці Болгарії Софії, констатує: Україна багато зробила для того, щоб отримати запрошення в Альянс. Про це в коментарі журналістам повідомив Петро Порошенко, який бере участь у роботі ПА НАТО. Він вкотре наголосив – членство України в НАТО є головною передумовою перемоги у війні.

«Ми провели зустрічі з представниками десятків делегацій. І можу сказати, що Україна сьогодні точно має підтримку в усьому світі», – констатує Петро Порошенко.

«Що є для України формулою перемоги, в чому є перемога? Тут, на Парламентській асамблеї НАТО в Софії я сформулював це так: першочергова, необхідна складова нашої перемоги – це членство України в НАТО. І тому в текст Декларації включена важлива деталь, з’явилося слово «запрошення». І констатується, що Україна багато зробила для того, щоб отримати запрошення», – повідомив п’ятий Президент.

«Це – не лише позиція Порошенка, і не лише позиція української делегації. Сьогодні це позиція всіх без винятку членів НАТО, які надсилають відповідний сигнал на саміт у Вашингтон. Дуже сподіваюся, що це буде почуто», – наголошує лідер «Євросолідарності».

Він також нагадав про потреби України у засобах ППО, винищувачах, бронетехніці і снарядах. «Дуже важливими є інвестиції в оборонну промисловість України. Я дуже вдячний, що також цей пункт увійшов в Декларацію», – зазначив Порошенко.

«Не менш важливе – це санкції. Я наголошую, що не треба забувати про санкції. Наша стратегія – перекрити для путіна можливість фінансування війни за рахунок доходів, які він заробляє російським експортом. Ми маємо перерізати і знищити російський експорт. Ефективність буде вимірюватися тим, на скільки десятків мільярдів нам вдасться обмежити росію», – переконаний Порошенко.

Джерело

 

Порошенко у Софії обговорив із Чавушоглу посилення безпеки Чорноморського регіону та звільнення українців з російського полону

Петро Порошенко під час Парламентської асамблеї НАТО у столиці Болгарії обговорив із колишнім міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу посилення безпеки Чорноморського регіону, звільнення з російського полону українських громадян та підтримку запрошення України в НАТО.

«Нас обʼєднують години зустрічей, місяці роботи над реалізацією проектів та роки спільного зміцнення дружніх відносин між Україною та Туреччиною. От і цього разу під час нашої зустрічі ми говорили про те, що справді важливо – про безпеку в Чорноморському регіоні та першочергові заходи на цьому шляху. Про важливість звільнення українських заручників російським агресором та сприяння з боку Туреччини. Про обʼєднання зусиль задля досягнення перемоги, справедливого миру та відповідальності росії. І звісно ж говорили про критичну важливість запрошення України до переговорів про членство в НАТО, адже лише це здатне забезпечити надійні мир, безпеку і стабільність на роки», – наголосив п’ятий Президент.

«Дякую тобі, друже, за цікаву розмову і багаторічну підтримку нашої держави!», – написав Порошенко у соцмережах.

Джерело


Петро Порошенко

Ці дні на Парламентській асамблеї НАТО в Болгарії дають надію, попри всі труднощі. І поспілкувавшись з міжнародними друзями України, я хочу нею поділитися.

Головна тема нашої роботи, як завжди, — військова допомога Україні. Нарешті маємо чітке рішення, внесене Єнсом Столтенбергом, що Україна має право вражати легітимні цілі на території росії зброєю, яку надають партнери. Для нас це перш за все: аеродроми, пускові майданчики та скупчення військ на кордоні з Україною, підготовлені для подальшого вторгнення.

Також продовжуємо активно готуватися до саміту у Вашингтоні цього літа, аби зробити все можливе, щоб отримати запрошення в НАТО. Ще один крок до цього — поява слова «запрошення» в тексті декларації на підтримку України. А сама декларація називається «Підтримуючи Україну до Перемоги». Не «скільки потрібно», а «до перемоги». Радий, що нарешті вдалося цього досягти. У дипломатії не буває дрібниць, кожна деталь дуже важлива.

Користуємося кожною нагодою просунути на міжнародці формулу Перемоги України, яка складається зі зброї, інвестицій та санкцій. Боєприпаси, коаліція винищувачів, коаліція РЕБ — ось над чим ми активно працювали в ці дні в Болгарії.

Найближчі 6 тижнів будуть надзвичайно важливими. На нас чекають саміт НАТО, саміт G7, саміт миру в Люцерні та інвестиційна конференція в Берліні. Маємо зробити все, аби досягти так необхідних для України результатів.

У ці непрості дні на фронті хлопці та дівчата ведуть дуже важкі бої. Продовжують тримати навалу ворога. Ми зі свого боку намагаємося показати таку ж ефективність та відданість справі на міжнародній арені, аби нарешті разом рванути штангу і переломити хід війни. Робимо все, аби Україна перемогла.

 

 

Автор