Чому китайці бояться американських санкцій?

Антон Швець

Ви часто можете чути, що Китай допомагає рф. І Китай дійсно допомагає, ну, як країна. І є певна державна політика компартії по взаємодії з рф. Але насправді десь половина, а може, навіть більше, того, що отримає російський ВПК, – це просто комерційні інтереси китайських виробників та китайських і російських посередників.

Їм не наказувала це робити компартія. Хоча в них можуть бути промити голови, і вони можуть бути ідейними комуністами, маоїстами, антизахідниками, фанатами російсько-китайської дрючби або ще кимось. Тим не менш вони постачають щось рф в першу чергу через гроші.

Але тут виникає проблема. Посереднику, контрабандисту, схемачу і самому російському заводу Красний Говнарь на санкції пофіг. Красний Говнарь має санкції по дефолту, посередники перереєстровують фірми на фунтів за два дні, контрабандисти поза законом і так. Для них ризик санкцій – це саме ризик, і він впливає лише на їх націнку та прайс.

А ось безпосередній китайський виробник санкцій дуже боїться. Бо росія загалом і російське ВПК конкретно – це мала та дуже мала частина ринків збуту для великого китайського виробника. На сотню (в кращому випадку, а так зазвичай 5-6) російських заводів-клієнтів є десятки тисяч великих і малих виробництв, фабрик, ремонтних ательє, СТОшек, клубів авіамоделювання і т.д., і т.і в ЄС, Японії, Південній Кореї, Філіппінах, Малайзії та, звісно, у США. Є сотні тисяч приватних клієнтів, обсяги закупівель в них менші, регулярність відсутня, але це все ж такі сотні тисяч клієнтів. І ось це все відлітає в той момент, коли тобі прилітають американські санкції, і все твоє підприємство треба якось фіктивно продавати, викопувати з фундаментом, перевозити на нове місце і там відкривати заново на нових людей.

Для прикладу. Невідомі патріоти нанили Державному Департаменту США на компанію Mornsun Guangzhou Science & Technology Co., Ltd. Вони виготовляють певні електричні деталі, чипи, перетворювачі, елементи живлення тощо. Де вони там конкретно стоять, Держдеп прямо не розписував, просто авіація. Ну, то і я не буду, просто додам, що було за що.

Результат можете бачити на скрині.

Там тіп пише, що його улюблений Морнсан чомусь пропав звідси, і він не міг зрозуміти чому, а тут от зрозумів. Бо санкції цілющі.

Всі американські посередники миттєво прибрали зі сторіз всю продукції Морнсан (я так називаю, бо я так розумію це Морнінг Сан), зупинили всі поставки, які були в плані. Ну, і загалом сказали “до побачення, Євробачення”, в смислі Морнсан. Америка в цьому плані вміє в порядочєк. Тепер американський ринок у Морнсан відпав, а може, ще якийсь відпаде. Так це компанія зі світовим представництвом.

Морнсан – це компанія, яку заснував у 1998 році George Yin. Стояковий тіп, входив в топ-200 передових науковців Міністерства Науки Китаю (так, у них є такі рейтинги, і це прям круто в них потрапити). Я не достатньо в темі, що сказати у Морсана власне еренді (як вони розповідають), чи вони піратять західне (як зазвичай і буває). Але Морнсан мала представництва у Британії та Німеччині. Чималенька компанія, насправді. Вона постачає свою продукцію (джерела живлення) Хуавеям для вишок 5ж і насправді всім взагалі, бо рішення непогані. Тепер серед клієнтів залишиться тільки Хуавей, а може, і Хуавей викине Морнсан, бо санкції від США просто та санкції за постачання в рф – це різні санкції, з різними наслідками.

Морсан вже почистив власний сайт. Ховають інфу про керівництво та власників, скоро, я думаю, вичистять і Вікіпедію. Принаймні частина новин, на які спиралася стаття у Вікіпедії, видалена.

Саме тому, коли я кажу, що китайський бізнес дуже обережно дивиться на роботу з рф, мене не дуже розуміють, на фоні зростаючих обсягів постачань із Китаю в рф. Ну, типу, ось ти кажеш, що бояться, а ось постачання зростають.

Це все так, ви просто не уявляєте собі розмір китайської промисловості. Десять відмовились, один взяв заказ, півроку пропрацював – отримав санкції. Але рф, скоріше за все, знайде нового. Тим не менше так продовжуватися довго не може, а вище керівництво Китаю не може рятувати сотні й тисячі таких морнсанів з Шеньчженю та Гуанчжоу. Тупо фізично не встигнуть. Це ж не Хуавей.

Тому відповідно і заробити є бажання, але і наслідки в Китаї розуміє все більше і більше людей. Тому зараз контракти, за якими можуть стояти росіяни, перевіряють все ретельніше. За умов, що влада Китаю і далі буде займати таку позицію, як зараз, а не буде проактивно будувати якісь механізми захисту від санкцій, рано чи пізно США знищать бажання у китайського бізнесу працювати з рф.

Ну, і звертаюся до співвітчизників, які як навчилися з алі тягати, так і тепер не бажають купувати нічого і ніде крім Китаю. Ну, і до секти “НЕ ЧІПАЙТЕ ХІКВІЖН”. У SND листі Морнсану тепер стоїть «Secondary sanctions risk» по Executive Order 14114. Це означає, що купувати продукцію Морсан ще можна, а от продати США щось, в чому є продукція Морнсан, скоріш за все, не вийде. Ну, і бути їх офіційним дистриб’ютором також не варто. Впишуть в повʼязані, і потім до кінця життя не відмиєтесь.

До скорих зустрічей.
Ну і подякуйте невідомим патріотам 😉 за їх роботу.

Автор