Чи можливий прорив із білорусі та новий наступ на Київ

Олександр Коваленко / Інформаційний спротив

Варто було білоруському Гаюну написати про те, що ЖД Білорусі готуються до перекидання якихось сил і засобів, як понеслася чергова хвиля паніки “наступ на Київ 2.0″, “Лукашенко прогнули, і він віддав армію путіну!”.

Власне, цій пісеньці вже третій рік, і після того, як основні сили РОВ покинули Білорусь, вона звучала з дюжину разів, як заїжджена платівка. Хоча третій рік на території Білорусі все гранично стандартно.

На сьогоднішній день на території Білорусі відсутнє ударне угруповання, здатне таке вторгнення здійснити і захопити Київ. Формування такого угруповання немає.

У прикордонній зоні з боку Білорусі концентрація сил і засобів має такий вигляд:

  • 38-й ОДШБр у районі с. Ужово та м. Пінськ, Брестська обл.;
  • 5-й ОБр СпП – Іваново, Брестська обл. та Приболовичі, Гомельська обл.;
  • 317-й ПДБ 103-й ОВДБр – с.Лельчиці, Брагін та Зябрівка-2, Гомельська обл.;
  • 336-а РеАБр (Зябрівка);
  • 51-й АБр – м. Гомель.

Загальна чисельність вбирається у 1,8 тис к.с.

Російський контингент представлений операторами, які обслуговують, і технічним персоналом засобів ППО, комплексів РЕБ, а також авіаційної компоненти. Також на території Білорусі залишаються близько 400 найманців ПВК «Вагнер», які беруть активну участь у підготовці білоруських військових.

Сумарна чисельність боєздатної частини білоруської армії (не більше 15 тис л.с.), а також російського контингенту у нинішньому вигляді не дозволяють у короткостроковій та середньостроковій перспективі сформувати ударне угруповання для прориву кордону та ліній оборони на північному плацдармі. Формування такої групи, якщо, звичайно, метою буде саме наступ на Київ, вимагатиме щонайменше кількох місяців перекидання сил і засобів, яке здійснити неможливо і яке зараз не фіксується.

Крім того, росія зараз не має вільного ресурсу, щоб сформувати ударне угруповання для “походу на Київ 2.0”. Вони через відсутність достатніх сил забуксували у Вовчанську та під Липцями, через що гальмується наступ на Куп’янськ, оскільки в групах, що діють на півночі Харківської області, задіяні підрозділи ГВ «Захід», зокрема підрозділи 1-ї та 47-ї ТД 1 ТА. А тому… який наступ на Київ?

Хоча, на тлі перформансу, що відбувається в Харківській області, тема про “наступ на Київ 2.0″, що готується, заходитиме через ЛСДшників і панікерів “на ура!”

Проте це не применшує небезпеку диверсійної та терористичної діяльності у прикордонній смузі, що, з іншого боку, самому Лукашенку невигідно, оскільки може цілком непередбачувано закінчитись для його режиму.

Коротше, видихайте.

Джерело

Автор