Чи змусить владу думати стратегічно ця кривава війна?

Володимир Омелян

Вчора багато хто смакував новину Bloomberg про закриття компанії Hyperloop One. Ця компанія була однією з тих, хто займалася сучасними транспортними рішенням.

Водночас, банкрутство Nokia в 2012-му не означало, що епоха смартфонів завершилася. Чи банкрутство SAAB не означає зникнення автомобілів.

Ми в 2018 році підписали угоду з іншою компанією – Hyperloop Transportation Technologies, яка у цьому році отримала 800 млн євро від ЄС на побудову комерційної системи Гіперлуп в Італії. Хоча спершу планувалося, що ми це будемо робити у нас на кошти Єврокомісії.

Проте ми в Україні спершу весело сміялися, а тепер люто бʼємося – не на часі.

Причому підозрюю, що ті самі люди, які раніше збиткувалися з Гіперлупу, потім зверхньо називали мавіки «весільними дронами», тепер гучно повідомляють, що замість мільярду дерев і тисяч кілометрів доріг буде мільйон дронів.

На жаль, «ці люди» знову «запіздали». Бо мільйон fpv – це було важливо ще у 2022. І тисячі РЕБів, щоб зупинити декілька мільйонів російських fpv, – ще важливіше у 2023.

У 2024 на полі бою зʼявляться дрони зі штучним інтелектом і машинним навчанням – і всі наші РЕБи втратять свою ефективність, а ми будемо змушені відступати, щоб зберегти техніку і людей.
Штучний інтелект бойових роботизованих модулів, автономні БПЛА великого радіусу дії, лазерні комплекси ППО – хто їх першим масово запровадить, той і виграє війну.

Хочеться вірити, що бодай ця кривава війна змусить владу думати стратегічно, на декілька кроків вперед.

А тоді, можливо, в високих кабінетах зʼявиться нарешті розуміння: лише інновації роблять націю успішною і сильною.

І прийде наступне одкровення: щоб перемагати, не обовʼязково воювати – на сильних нападають набагато рідше, аніж на слабких.

 

Автор