Жахливий совок «Європа»

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Опитування проведене польським виданням “Rzeczpospolita” показало, що в разі вторгнення Росії добровільно піти до війська готові лише 15% поляків. Тобто кожен сьомий. Ще 29% готові стати волонтерами, 11,9% втечуть за кордон, а 25,5% втечуть у безпечне місце в Польщі. Тобто за кордон зразу ж, як російські калібри впадуть на Щецин і Зелену Гуру. А вони впадуть, Польща за площею менша за Україну. Ще 22% поляків не будуть робити нічого, тобто їм в принципі пофіг, окупація так окупація. 11,6% не готові відповідати.

Іншими словами, якби Москва у 2022-му з території Білорусі напала не на нас, а на Польщу, все могло б піти дуже погано для поляків. Звісно, можна говорити про незламний гонор польських шляхтичів… Ну, ми теж просторікували про те, як у нас прокинувся дух козаків і бандерівців. А зараз змушені мобілізувати, жорстко.

Як кажуть окремі читачі, а давайте проаналізуємо, чому такі цифри? Чому поляки масово не хочуть захищати свою країну?

Певно, це тому, що польська армія огидно забезпечується. Мабуть, це тому, що теплими речами в перший рік війни військо польське доведеться забезпечувати волонтерам. А ще, певно, це тому, що польським солдатам мало платять. У них недостатні соцгарантії.

Пишу це все і регочу. Українській армії наразі мріяти доводиться про забезпечення як у поляків. От вже точно вам кажу, там нереально, аби інструктор із БПЛА навчав зовнішніх пілотів для армії за ЗП трохи більшу за ЗП солдата тилової роти охорони, ще й сам себе забезпечував пальним і навчальними матеріалами. А це я пишу про себе. Інструкторську доплату, обіцяну Зеленським, не бачив ніхто з моїх колег. Взагалі.

Доречне питання, що зробила би Польща в разі війни за таких от настроїв населення? Сказала б, “Ну якщо громадяни не хочуть Польщу захищати – нехай гине”? Чи вдалися б до мобілізації набагато більш крутої, ніж у нас? Щось мені підказує, що там через “бусики” не переймалися б – їх би там легалізували. Поляки взагалі багато питань вирішують дуже жорстко. Там, де це треба їм.

“Але ж Польща – країна НАТО! НАТО не допустить вторгнення!”. Запитаю у відповідь: точно? Ми вже побачили, як НАТО не допустило війни в центрі Європи. Як воно примусило Росію до миру пекельними санкціями, певно, тому російські ракети, що летять у нас, складають із західних комплектуючих. Правда?

Звісно, статися може все, але я переконаний, на нас чекає ще багато відкриттів. Не даремно Туск вже збирає Раду безпеки, бо гарно бачить, Україну підводять до перемир’я, а тому Польща під загрозою. Думаю, Туск здогадується, скільки громадян Німеччини, Франції та Іспанії готові воювати за Польщу в разі вторгнення Росії на її терени.

Але знову таки. Чому ж так мало поляків готові захищати свою Батьківщину, і так багато вже зараз потенційних ухилянтів? Відповідь на поверхні, і ухилянтам вона сильно не сподобається. Справа в тому, що апріорі ухилянти бувають там, де є демократія. Де є свобода слова, і де заявляти про небажання воювати безпечно.Бо за логікою ухилянтів, вже зараз Польща – то совок і диктатура. Так само як совок і диктатура – Британія, Німеччина, Франція. Бо там скрізь ухилянти є.

А межею мрій ухилянтів мають стати Китай, Куба та В’єтнам, – там ухилянтів не буває. Бо якщо виникають, то зразу не буває. Ухилянти не там, де все погано, ухилянти там, де бути ухилянтом безпечно. Де небезпечно – там ухилянти мовчазні.

Тут, все те саме. Армія – місце малоприємне. Війна – місце взагалі жахливе. Нормальна людина не може хотіти там опинитися. Тому нема нічого дивного, що в суспільстві, де це усвідомлюють (а не забивають мізки громадян пропагандою “почесної смерті” та “імперської величі”), є певна частина людей, які не хочуть воювати.

Але є ще й питання “треба”. Буча, Маріуполь і Бородянка показали, пересидіти під окупацією не вийде. Питання стоїть “або – або”. Або Україна існуватиме, або ні. Влада в цих умовах мусить зробити все, аби зберегти державу. Подобається це комусь чи ні. Бо не сподобається багатьом.
Поляки підтверджують.

 

inPoland: У Польщі підготували для видачі понад 200 тисяч повісток

Незабаром 230 тисяч осіб отримають повістки на комісію, яка визначатиме їх придатність до військової служби. Кваліфікаційні комісії проходитимуть з 1 лютого до 30 квітня 2024 року.

Автор