Не пропустити шанс на перелаштування
![](https://tverezo.info/wp-content/uploads/2023/11/sohar-oboz.jpg)
Китай змінює політичну тональність, – стверджує Bild, аналізуючи, що відбувалося за лаштунками зустрічі Байдена та Сі.
Сі прагне покращити відносини з країнами-експортерами, особливо — зі США. Термін його ліцензії на зовнішньополітичну агресію вичерпався.
Торік Пекін не лише виступив на боці кремлівського деспота володимира путіна у війні в Україні, але й “намутив” глобальний альянс проти західних демократій.
Та нещодавно рівень зухвалості Сі почав вщухати: китайська економіка “заїкається” через наслідки Covid і боргову кризу. Це головна і важлива мотивація для Пекіна покращити відносин з глобальними ринками та політиками, котрі їх контролюють.
За словами інсайдерів, під час чотиригодинної розмови Сі підтвердив, що принципово хоче “стабілізувати” відносини між США та Китаєм. Це звучало як знак послаблення напруги.
“Це погана новина для кремлівського деспота Володимира Путіна, який місяцями теребить Пекін, зокрема, енергетичними угодами на мільярди, і який зацікавлений у збільшенні розриву між супердержавами”, — Bild.
Саме тому Байден поводився трішки зверхньо і ніби хотів закарбувати занепад Китаю, мовляв: “Ось що буває, коли американське лідерство у світі зміцнюється, – тепер у них великі проблеми!”.
Звісно, що з цих окремих пазликів повне розуміння ситуації не складається. Але подібні факти картинку світу доповнюють гарно.
![](https://tverezo.info/wp-content/uploads/2020/03/28161149_pavlenko_rostyslav3_large-150x150.png)
Обмін стримано-оптимістичними коментарями Байдена і Сі, констатація важливості самого факту відновлення переговорів/контактів безпосередньо на найвищому рівні, слова Байдена про конструктивність розмови і образна фраза Сі про «достатньо великий» світ, щоб у ньому обом досягти успіху, – поки достатньо багатообіцяюча атмосфера розмови між США і Китаєм.
Україні тут дуже важливо не потрапити в тінь «східного блоку», не стати «сферою впливу».
Засіб – почати зʼявлятись у новинах на Заході як історія успіху не лише у стримуванні переважаючого агресора, але й внутрішніх змін.
Як минулого року захоплення світу викликала стійкість українців і провал московського бліцкригу, так найближчим часом потрібні яскраві позитивні новини з переоблаштування і ефективності самої України.
Звичними для влади засобами цього не досягти. Ритуальні заклинання «ми боремось, боремось з корупцією, повірте нам» не працюють, бо непереконливі.
Потрібен не просто яскравий, а змістовний крок. Нова якість. Рішуча демонстрація змін.
Наприклад, формування Уряду національної єдності, незалежного від Банкової. Демонстративна зустріч основних політсил із проголошенням спільного порядку денного для Перемоги та Інтеграції до ЄС і НАТО. Позбавлення впливу на прийняття рішень решток опзж.
Однак поки нічого не вказує на здатність влади до таких кроків. Навпаки, мріють про самоподовження і «справи, як завжди». А тоді не треба бути Касандрою, щоб передбачити невтішні наслідки.
Якщо не змінювати способу – не зміниш результат.
Несемось…
Фото: скриншот відео