В економіці дуже мало позитивних факторів, і треба чесно це визнати (відео)

Якщо в бюджеті-2024 буде низька спроможність дохідної частини і будуть надалі плануватися нецільові витрати, то нічого не зміниться в економіці. Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна в ефірі Прямого телеканалу.

«Абсолютно очевидно, що відсоток тіньової економіки стрімко зріс, він вже майже в усіх галузях, які схильні до розподілу білого і сірого існування, найбільший відсоток це – 40%, а то і більше. Можемо взяти продаж нафтопродуктів, пального, це і підакцизна група товарів і в багатьох інших галузях, навіть на виробництві вже з’явилася велика доля тіньової економіки, яка поза бюджетом», – сказала Южаніна.

«Крім того, корупція зараз зашкалює в секторі оборони, про це потрібно говорити для того, щоб щось рухалося щодо виправлення цієї ситуації, викриття цих випадків, щоб ці викриті випадки стали початком змін, які можуть собі запланувати інші міністерства», – зауважила депутатка.

«До речі, на єдиному марафоні про ці ж випадки не говорять, про це ми читаємо в інших виданнях, і якщо нашим партнерам це стає відомо з цих джерел, то ганьба, що цього не бачить влада», – додала вона.

Южаніна також звернула увагу на недоліки держбюджету на наступний рік.

«Зараз будемо розглядати бюджет-2024, в якому виділяється 50 чи 100 млрд грн на виробництво, наприклад, БПЛА. Навіщо виділяти стільки коштів, якщо в нас зараз достатньо приватних компаній, які можуть виробляти БПЛА без вливання туди коштів. Але вони потребують сертифікації, яку необхідно пройти, і це надскладний процес в нашій країні», – зазначила депутатка.

Вона переконана, що треба говорити про ті речі, які підрізають можливості в оборонній промисловості, а натомість країна продовжує рухатися шляхом, як би розкрасти якомога більше грошей.

«Якщо ми бюджет 2024 року у зв’язку з низькою спроможністю дохідної частини будемо і далі планувати з такими нецільовими витратами або можливістю розкрадання, то, звісно, в нас нічого не зміниться в економіці», – констатувала депутатка.

«Коли ми говоримо, що 60% опитаних відчули погіршення свого фінансового стану, то зверніть увагу, що у нас зараз відбувається із зайнятістю. Це пов’язані речі. І коли в аналізі Нацбанку йдеться про зростання ВВП, про позитивні фактори, то насправді реально в економіці дуже мало позитивних факторів. Ми маємо про це говорити, тому що словами не нагодуєш людей», – сказала депутатка.

Вона вважає, що особливо треба звернути увагу на внутрішньопереміщених осіб в Україні, чи можуть вони прожити на допомогу 2 тис грн в місяць, і як надалі надавати їм можливість заробляти кошти для власної родини.

Джерело