Вісті з фронтів. 06.09.2023
Напередодні…
1.На Токмацькому напрямку, не дивлячись на всі зусилля російського командування щодо намагання зупинити просування передових підрозділів ЗСУ, досягти позитивного результату йому поки що не вдається.
Очевидно, що на даному етапі українське командування вирішує завдання з розширення свого вклинення у першу позицію головного рубежу оборони противника та стабілізації своїх флангів. Судячи з реакції російського командування, це очевидно не тільки нам з вами, шановні читачі, а й йому.
Дуже показово, що й в цьому питанні на даний момент противник не може протиставити ЗСУ щось більш-менш ефективне. Зокрема, по напрямку на с. Вербове підрозділи 417-го окремого розвідувального батальйону (орвб) противника, батальйони типу БАРС-1, БАРС-11, рештки 1429-го “мотострілецького” полку територіальних військ (мсп ТрВ) вимушені вже вести бойові дії на західній і північно-західній околиці села.
Таким чином, ширина смуги прориву першої позиції головного рубежу оборони противника українськими військами вже сягнула позначки більше 4.5 км.
Більше того, очевидно, що ситуація на протилежному боці “клину” також розвивається для противника не кращим чином. Підрозділи 201-го мсп противника, які закріпилися на східній околиці с. Новопрокопівка, у взаємодії з підрозділами 71-го мсп та батальйонами БАРС-3 та БАРС-14 “Сармат”, намагаються одночасно не допустити розширення цього вклинення у західному напрямку й не дати можливості передовим підрозділам ЗСУ просунутись далі на південь.
По суті, с. Новопрокопівка, перетворене противником на потужний вузол оборони на Токмацькому напрямку, українські війська вже обійшли з північного сходу й продовжують рухатись вздовж першої позиції головного рубежу оборони противника.
Думаю, що найближчим часом противник таки введе у бій на ділянці оборони або 71-го мсп, або 201-го мсп в якості підсилення підрозділи 291-го та 210-го мсп. Інакше охоплення його Новопрокопівського вузла оборони зі сходу стане неминучим.
Стосовно флангів…
Вчора я написав, що рішення російського командування розгорнути на цих ділянках (по суті, на обох флангах своєї 42-ї мотострілецької дивізії, мсд), у смузі оборони якої, власне, й відбувся український прорив, частини й підрозділи двох десантно-штурмових дивізій (дшд) – 7-ї та 76-ї, МОЖУТЬ МАТИ (а можуть і не мати) “далеко идущий” сенс.
Так ось, в цьому відношенні, як ви пам’ятаєте, я висловив певний сумнів щодо реального існування у російського командування такого штибу наміру. Хоча виключно з формально-“наукової”точки зору, продиктованої положеннями радянсько-російської військової “школи” військового мистецтва, від нього варто очікувати саме його.
На даний момент якщо противник і готує серію атак на флангах ділянки прориву ЗСУ, то явно дуже неспішно й дуже кострубато. Адже:
– Підрозділи 104-го десантно-штурмового полку (дшп) 76-ї дшд, введенні у бій у смузі оборони 810-ї окремої бригади морської піхоти (обр МП) противника, примудрилися по напрямку с. Роботине – с. Копані втратити декілька важливих позицій, чим об’єктивно погіршили вихідне положення для проведення наступальних дій по напрямку на Новоданилівку.
– В свою чергу, у смузі оборони 7-ї дшд, на ділянці оборони її 56-го дшп передові підрозділи ЗСУ також мали просування по напрямку південніше дороги Н-08, у бік с. Новофедорівка. Причому досить вагоме (воно склало трохи менше 2 км), чим також створили певні складнощі для 7-ї дшд у плані організації та проведення наступальних дій у бік с. Мала Токмачка. До того ж ускладнивши положення підрозділів сусіднього 108-го дшп північніше, в районі с. Новопокровка, у сенсі її утримання.
Підсумуємо по напрямку…
Очевидно, найближчим часом на Токмацькому напрямку противнику доведеться ОДНОЧАСНО вирішувати два основних завдання:
– Займатися фланговими районами, інакше, якщо “пустить всё на самотёк”, це досить суттєво полегшить завдання для українських військ на Токмацькому напрямку.
– Спробувати “купирувати” український прорив між с. Роботине та с. Вербове. У цьому сенсі варто зазначити, що у разі втрати противником контролю над с. Вербове або с. Новопрокопівка загальна ситуація на цьому напрямку для противника РІЗКО загостриться. Причому з явною тенденцією розростання з тактичного рівня до оперативного.
Але є маленький “нюанс”…
Для всього цього російському командуванню потрібні ДОДАТКОВІ сили й засоби (до речі, поки окрім 104-го дшп 76-ї дшд інші полки цієї дивізії НЕ фіксуються на цьому напрямку, щось дуже довго їдуть).
Тому ну-у дуже цікаве питання – звідкіля воно їх візьме?
2. “Робота над помилками”.
За повідомленнями з місць, у більш ранніх оглядах виправимо деякі неточності.
– Щодо Волноваського напрямку. 155-а обр МП обороняється в районі с. Микільне лише одним батальйоном (основні сили відведені у тактичний тил, ймовірно, для формування резерву). Район місцевості, який прийнято йменувати як “Дачі”, все ж таки займають підрозділи противника (приблизно на 2\3), а саме 95-го стрілецького полку мобілізаційного резерву (сп МР), а не 116-го.
– Щодо Токмацького напрямку. Зокрема 76-ї дшд. Як з’ясувалося, поки інформація про наявність на Токмацькому напрямку її 234-го дшп виявилась “дещо перебільшеною” (за нього були прийняті підрозділи 104-го дшп).
– Щодо Бердянського напрямку, північніше с. Приютне. Противник таки дещо потіснив наші передові підрозділи (силами 247-го дшп). Тому особливих передумов до звільнення с. Приютне поки що не склалося.
Й останнє, інформація про наступ українських військ в районі с. Новодонецьке та с. Новомайорське, яку зараз активно розганяють деякі “канали” та “джерела”, а за ними й окремі ЗМІ, ще потребує дуже ретельного “опрацювання”. Базувати свої поспішні оцінки та висновки виключно на повідомлення сбу-шного ренегата Ходаковського, думаю, поки що не варто.