Не витрачаймо нерви на дурниці

Тетяна Кохановська

Слухайте, а чого всі перезбудилися від слів чиновника НАТО про можливе прийняття України без звільнення всіх територій? Чомусь його всі трактують як “мир в обмін на території”. Але ж це не так.

По суті, воно означає одне: НАТО готове приймати Україну і з неврегульованими територіальними суперечками. Не більше – і не менше.

До речі, це ж приблизно те саме, що понад рік тому пропонував старий рептилоїд Кіссінджер. Він при чому свою думку пояснював більш розлого. Йшлося в нього про те, що Україну треба приймати, щойно буде якась пауза у війні, з умовою, що П’ята стаття поширюється на ті території, які під контролем України на момент вступу, а на спірні ні, якось так. Тобто певного штибу гарантії. Тоді це прозвучало екстравагантно, а тепер – ноуменально. На мою думку, непоганий результат.

Але ми вже знаємо, що українська дипломатія миттю відкинула цю пропозицію. І МЗС, і ОП виступили суголосно.

Чи це неправильно? Ні, правильно. Україна дотримує максимально непоступливої позиції, заявляє її при кожній нагоді, і це абсолютно слушно. Бо по суті ніякий переговорний процес ще не починався, а якщо ми почнемо зсуватися зі своєї позиції ще до початку переговорів, можна лише припустити, як далеко від наших інтересів відсунуть нас різноманітні миротворці.

Не кажучи вже про те, що воєнні можливості посунути ситуацію на свою користь далеко не вичерпані. І Захід хоч і бубонить, і мнеться, але заговорив вже про постачання необхідного на наступну ітерацію наступу, в наступному році.

Тому зберігаємо незворушність, донатимо, не витрачаємо нерви на дурниці. Зрештою, нашій дипломатії опірність надає саме суспільна підтримка. Дипломатичний курс влади може бути настільки твердий, наскільки міцна рішучість українців, принаймні не більшою мірою.


Андрій Шор

По поводу заявления натовского чиновника на местной конференции про размен каких-то территорий на членство в НАТО как один из вариантов – теорема Эскобара.

И те, кто бросился возмущаться, якобы Запад уже сдал Украину.
И те, кто кинулся опровергать, мол, ничего такого он не говорил.

Заявление помощника Генсека, которому на должности остался максимум год, а потом искать другое место, – было. На местечковом собрании, посвященном обсуждению вариантов решения мировых проблем, от изменения климата и снижения уровня кинематографа до Украины. Как вариант.

Следует ли что-либо из этого, кроме необходимости сказать – “Нет, такой вариант нас не устраивает даже теоретически?”. Нет.

 

РБК-Україна: “Це була помилка” – чиновник НАТО виправдався за слова про здачу територій України

“Моя заява з цього приводу була частиною ширшої дискусії про можливі сценарії майбутнього в Україні”, – пояснив чиновник. Він додав, що не повинен був так говорити. “Це була помилка”, – сказав Єнссен.

Автори
, ,