Вісті з фронтів. 02.08.2023

Костянтин Машовець

Сьогодні виключно інфа без оцінок і висновків.

1. На Куп’янському напрямку підрозділи 15-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр) противника почали перегрупування в район с. Райгородка та південніше. Очевидно, після відходу з с. Надія командування військ противника все ж таки збирається продовжити атаки у бік с. Першотравневе й з цією метою підсилює цю ділянку. Думаю, й висоти західніше с. Паталахівка воно також збирається використати у цьому ж самому сенсі.

Підрозділи 30-ї омсбр противника доукоплектовуються особовим складом та ОВТ в районі с. Нововодяне. За нашою інформацією, до 2-х мотострілецьких рот (мср) противник перемістив у смугу відповідальності цієї бригади. Можливо, мова йде про так звані “штурмові роти-Z” (хоча саме це варто ще уточнити).

2. На Василівському напрямку передові підрозділи противника відійшли до с. Жереб’янки з півночі. Однак, очевидно, що противник при будь-яких обставинах у районі східніше с. Кам’янське на цьому напрямку все одно спробує утримати свої позиції вздовж дороги Т-08-12 до її перехрестя з дорогою М-18 (район газової станції). Окрім нього ключовими пунктами на цьому напрямку є власне с. Жереб’янки, с. Лугове та с. Верхня Криниця, кожне з них противник на даний момент досить суттєво укріплює.

У передпілля м. Василівка противник, ймовірно, переміщає не тільки підрозділи 810-ї окремої бригади морської піхоти (обр МП), десь приблизно до батальйону, а й підрозділи зведеної тактичної групи 4-ї військової бази (ВБ). Окрім того, за певними даними, підрозділи 429-го мотострілецького полку (мсп) противника готуються контратакувати позиції передових підрозділів нашої 128-ї огшбр західніше с. П’ятихатки.

3. Протягом 2-х минулих діб підрозділи 247-го десантно-штурмового полку (дшп) противника, підтриманні підрозділами його 60-ї омсбр, на Бердянському напрямку намагалися не меньше 2-х разів “відновити попереднє положення” в районі нещодавно звільненого с. Старомайорське. Поки безуспішно для себе.

Принаймні 2 тактичні групи (ТГр) зі складу 305-ї артилерійської бригади противника почали висування у нові позиційні райони (ближче до ЛБЗ), це десь на південний захід від с. Старомлинівка та південніше неї. Хто забув, нагадаю, ця бригада озброєна такими цікавими й крупнокаліберними “іграшками” як 2С4 (він же 240 мм СМ “Тюльпан”), 2С5 (вона ж 152 мм СГ “Гиацинт-С”), 2С7 (вона ж 203 мм СГ “Пион”), 9К57 (220 мм РСЗВ “Ураган”).

Можете самі подумати над тим, у яких саме випадках армійську артбригаду (а це штатна артбригада 5-ї загальновійськової армії\ЗВА) підтягують “поближче” до лінії фронту.

4. Південніше м. Бахмут, наскільки я розумію, передові підрозділи 72-ї та 57-ї омсбр противника майже на всьому відтинку між містом та с. Курдюмовка відійшли за залізницю.

Таким чином с. Кліщіївка та с. Андріївка, скоріше за все, знаходяться у так званій “сірій зоні”, принаймні формально.

На цьому напрямку протягом останніх 2-х діб, кажуть, трапились дві речі:

– командування противника таки ввело у бій по напрямку на с. Кліщіївка 1307-й мсп ТрВ (це той, який зосереджувався в районі с. Зайцеве).
– й нібито у південній частині м. Бахмут розгортаються підрозділи 141-го спеціального моторизованого полку внг “Россгвардия” ім. А. Кадирова (як на мене, це ще треба перевірити).

На мою думку, це не зовсім “нормально”.

На сьогоднішній день лише перелік з’єднань, частин та підрозділів, які противник зосередив у південній частині м. Бахмут та південніше міста, нагадує якесь ударне угрупування оперативного масштабу. Ну, судить самі:

– 72-а омсбр,
– 57-а омсбр,
– 4-а омсбр 2-го АК,
– 11-а окрема десантно-штурмова бригада (дшбр),
– 83-а дшбр,
– 102-й мсп,
– 80-й танковий полк (тп),
– 68-й тп,
– 1307-й мсп ТрВ,
– 141-й смп внг “Россгвардия”,
– 14-й окремий мотострлецький батальйон територіальної оборони (об ТрО) “Призрак” 2-го АК,
– “добровольчий” батальйон БАРС – 13 “Русский легион”,
– 374-й окремий стрілецький батальйон мобілізаційного резерву (осб МР) 2-го АК.

… і це я ще не вказую артилерійську “складову”.

Й тим не менше, на цьому напрямку противник продовжує відходити, одночасно стягуючи сюди усе, що можливо й навіть “не можливо”.

У зв’язку з цим у будь-якого адекватного військового постає цілий ряд відповідних запитань. Але про них якось іншим разом.

 

Фото: Генштаб ЗСУ

Автор