Більшість біженців висловлюють сподівання повернутися додому
Більшість українських шукачів притулку, які залишили країну внаслідок російської агресії, висловлюють намір або сподівання повернутися додому. Про це свідчать результати останнього опитування Агентства ООН у справах біженців.
Так, 76% опитаних українців, які наразі перебувають у країнах ЄС і Молдові, заявили про свої плани або сподівання назавжди повернутися на Батьківщину.
Причому українці, які перебувають у сусідніх з Україною країнах Європи, мають вищі надії на повернення додому, ніж ті, хто виїхав до більш віддалених країн європейського континенту, – 71% проти 57%.
Крім того, з моменту переміщення понад третина українських шукачів притулку (39%) вже здійснили короткострокові візити до рідних регіонів. Це допомагає людям підтримувати зв’язок із родинами та громадами, а також ухвалювати рішення щодо умов можливого повернення.
Тим часом у громадянській мережі «ОПОРА» підрахували, що станом на червень 2023 року за кордоном перебуває 8 млн 177 тис. громадян України, тобто близько 20% населення нашої держави до 24 лютого 2022 року. Причому понад половину українців перебуває лише в трьох країнах:
▪️ Польщі — 22%,
▪️ Німеччині — 14,6%,
▪️ США — 11%.
Також багато громадян України знайшли прихисток у Чехії — 7,9%, Італії — 5%, Канаді — 4,9%, Іспанії — 3,4% та Ізраїлі — 2,75%.
Про те, що неповернення вимушених мігрантів в Україну коштуватиме економіці $113 млрд недоотриманого ВВП за 10 років, я писала тут.