Дана ламає корупцію

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Останніми днями спостерігаю просто епічну картину, ботоферми (ніяк не Порошенка) натхненно і системно валять одну єдину людину. І людина ця – Дана Ярова, яка задалася метою викорінити корупцію на закупівлях у Міноборони.

Обмовлюся відзразу. Чому я КАТЕГОРИЧНО не вірю у всі ті дурниці, які поширюють про Дану Ярову її противники? По-перше, тому що давно знаю Дану Ярову і мав нагоду переконатися, свої слова Дана може підтвердити з документами на руках. На відміну від багатьох скандальних блогеринь, які періодично у бік Дани дзьоб роззявляють.

По-друге, я знаю, що Дана ніколи не підлаштовувалася під громадську думку. Ще влітку 2022 р. Дана (сама підприємець-швейник) здійняла галас про те, що держава взагалі не готує армію до зими. Дана Ярова з цифрами на руках доводила, що Міноборони ім. міністра Резнікова не закупило зимову форму вчасно. Результат всі відчули відзразу ж, як вдарили холоди. Швейники тоді розповідали, як замовлення на військові однострої вони отримували зі швидкістю по 1000 комплектів на годину!!! Чи спробувала влада якось розрулити цю проблему? Так спробувала. Штани з полістеру, які горіли, плавилися від вогню (тобто обпікали шкіру) і, головне, скрипіли так, що чути було метрів за 20, я не забуду ще довго. Їх мені видали прямо на фронті. Невдовзі мене перевели в інструктори, і я побачив масово такі самі штани і бушлати на українських солдатах. Сидячі в ЗСУ, на фронті (у 72-й ОМБР) та у Школі БПАК, я щодня бачив підтвердження заявам Дани власними очима.

А ще влада спустила на Дану депутата Безуглу. У своїй чорноротій манері Поліграфа Шарікова Безугла накинулася на Дану Ярову, бо… Дана має дорогий одяг. Ну так, коли ти крутишся у серйозному бізнесі, ти й одягаєшся недешево – дві третини «Слуги народу» Безуглій можуть те підтвердити. Але Безугла того не чує, коли ідеться про людей, що викривають оборудки влади.

Скандал про яйця по 17 грн. примусив Міноборони створити антикорупційну наглядову раду при Міноборони – надто гучним було обурення. Проте. Чиновники МО явно хотіли, аби рада існувала виключно для відводу очей. Тому, коли до ради обрали Дану Ярову, результати голосування намагалися відмінити через… поліцію. Те, що це не збіг, стає очевидним, якщо подивитися, що сталося далі. Дана Ярова добилася, аби торги по забезпеченню армії харчами були проведені через «ПроЗорро», систему впроваджену за президента Порошенка і яка довела свою ефективність.

В процесі торгів на «ПроЗорро» ціни на закупівлі відзразу ж бабахнулися на 25%. Зрозуміло, скільки переплачував кожен українець в часи, коли відбувалися Мощун, Лисичанськ, Кремінна і Бахмут? Що сталося далі?

Далі торги почали блокувати через суди. А на Дану Ярову потекли потоки бруду. Неймовірні потоки бруду. Писати про неї почали відверті нісенітниці. Дана вичищала список учасників торгів від компаній, чисельність працівників яких зросла в десятки протягом одного місяця, – про неї писали, ніби вона виписувала тендерні умови під певні компанії. І далі за переліком.

Я бачив уже таке. От так само вивалювали в бруді генерала Марченка, коли він заходився боротися з постачанням до ЗСУ неякісної форми. Ще тоді – за Порошенка.

Водночас компанії, які намагаються опротестувати результати торгів, програють суд за судом. Інакше й бути не могло. Дана Ярова уміє працювати так, аби прискіпатися не було до чого.

Я пишу все і думку гадаю. Коли людина аж так піднімається на боротьбу з корупцією, вона може сподіватися на що завгодно, крім одного – не буде вдячності суспільства. Суспільство радісно повірить, що у Дани «діти від різних депутатів», і що вона «захищає інтереси Пашинського». Але суспільство не помітить, що яйця, що коштували по 17 грн (і вся ЗЕботва волала, що можна тільки так, бо…), тепер коштують 4,30 з ПДВ максимум. Можна, коли треба.

Суспільство не подякує, але подякуємо ми. Ті, кому не байдуже. Ті, хто справді хоче, аби зелена корупція була роздушена. Тому Дані Яровій я бажаю успіхів. Сучасники не оцінять – нащадки подякують.