Виступ Петра Порошенка на Київському Безпековому Форумі-2023 (фото, відео)
Порошенко закликав НАТО на саміті у Вільнюсі запросити Україну в Альянс: якщо двері відкриті – дайте нам зайти
Петро Порошенко під час виступу на 15-му щорічному Київському Безпековому Форумі «За Нашу і Вашу Свободу / Fighting for NATO» заявив, що саміт НАТО у Вільнюсі не повинен повторити помилку Бухаресту-2008 і має оголосити про запрошення України в Альянс.
«Я буду дуже розчарований, якщо з Вільнюського саміту українська делегація привезе ксерокопію Бухарестського саміту 2008 року. Я не хочу більше про це чути. Я не хочу більше в резолюції чути про відкриті двері. Відкриті двері – дайте нам зайти. А якщо ви не даєте заходити, то двері не відкриті», – зазначив п’ятий Президент.
Він наголосив, що тільки членство України в ЄС і НАТО є тим сценарієм, який гарантує сталий мир.
«Питання стоїть, як нам виграти війну і не програти мир. І в цій ситуації у нас є три сценарії. Перший сценарій – це єдиний, в який вірить вся Україна. Це членство в ЄС і членство в НАТО. Це означає демократію, це означає реформи, це означає інвестиції, це означає повоєнну відбудову. Це означає, що Україна інтегрована в найбільшу безпекову організацію світу. І це називається «сценарій ЄС і НАТО», – вважає Порошенко.
Він констатував, що сьогодні близько 90% українців підтримують це. «Хочу нагадати, що ще на початку повномасштабної війни мене звинувачували, що війна почалася тому, що ми внесли зміни в Конституцію разом з нашими партерами в 2019 році, які передбачають обов’язкове членство в ЄС і НАТО», – сказав Порошенко.
«Є другий сценарій, який також нам пропонують. Це так звані «гарантії безпеки». Що б ми там не робили, це буде ксерокопія Будапештського меморандуму. І на що вона вийде? Вона вийде на проект, який умовно кажучи, називається Ізраїль. Ізраїль теж має безпекові гарантії. Безпекові гарантії в найкращому випадку будуть в постачанні Україні зброї для того, щоб українські Збройні Сили воювали. Але це означає війну, яка ніколи не закінчиться і за яку українці будуть платити велику ціну. Тільки Ізраїль воює з Газою, а ми воюємо з другою найбільшою ядерною державою світу», – наголосив Порошенко.
«Ціна і жертви будуть іншими. Тому ніякі безпекові гарантії не можуть зараз нами розглядатися як проукраїнський сценарій», – впевнений п’ятий Президент.
«Але є ще третій сценарій, про який мріє росія. І цей сценарій називається «Афганістан»: коли в Україні сформована диктатура, коли Україна не є членом НАТО, коли нам не дають безпекових гарантій і нам не дають зброї. І це той сценарій, який є мрією путіна», – застерігає Порошенко.
«Дуже важливо, щоб сьогоднішні наші меседжі почули під час Вільнюського саміту НАТО. Бо коли ми говоримо про те, щоб захистити демократію – захист демократії відбувається в рамках нашого руху в ЄС і НАТО. Бо НАТО – це і є демократія», – резюмує Порошенко.
Київський Безпековий Форум був започаткований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році. Форум є щорічним заходом, дискусією на високому рівні щодо актуальних питань національної безпеки України, Чорноморського регіону, питань безпеки у Європі та глобальної безпеки у світі.
Порошенко на Київському безпековому форумі закликав зміцнювати внутрішню єдність
Петро Порошенко під час виступу на 15-му щорічному Київському Безпековому Форумі «За Нашу і Вашу Свободу / Fighting for NATO» закликав зміцнювати внутрішню єдність.
«Тема єдності сьогодні є пріоритетом. Українці об’єдналися в перші хвилини війни. Вони об’єдналися навколо України. Вони об’єдналися навколо ЗСУ. Я сюди приїхав одразу після зустрічей в Люксембурзі і Брюсселі, які ми проводили разом з іншими членами делегацій ПА НАТО. І коли ми виступаємо єдиним фронтом на зовнішній арені, робляться дива», – заявив Порошенко. Він навів як приклад резолюцію ПА НАТО, яка за наполяганням української делегації визнала російську ідеологію рашизму, а ПВК Вагнера – терористичною організацією.
«Це не просто резолюція, яка була змінена в день голосування, що Вагнер – терористична організація, що ідеологія росії – рашизм. Ключове, що ПА НАТО закликає країни-члени, і це є політичне рішення, запросити Україну до НАТО під час саміту. І це поправка, за яку ми боролися найбільше», – пояснює п’ятий Президент.
«Єдність назовні має кореспондуватися і з єдністю всередині. Ми маємо два фронти – відсіч російському агресору і захист демократичної стійкості всередині держави. «Корисні ідіоти», які будуть пропонувати закривати засоби масової інформації, виключати їх з ефіру, переслідувати опозицію, не давати слово і руйнувати парламентський плюралізм, не давати забезпечувати верховенство права, забезпечувати тиск правоохоронних органів на нелояльних до влади людей – це все шлях в «Афганістан», – застерігає Порошенко.
«Війна України і росії – це війна росії проти вільного демократичного світу. Після подій в Афганістані вони вважали, що тепер диктатура буде перемагати завжди. Україна зруйнувала це. Це війна волелюбного українського народу проти народу-раба. Бо це не лише відповідальність путіна. Це відповідальність всього російського народу, який веде себе як раб. І вільні люди мають перемогти. Я в цьому не маю жодного сумніву», – наголосив Порошенко.
Наступний тиждень має бути проривним у виконанні критеріїв членства в Європейському Союзі – Порошенко
Наступний тиждень має ключове значення для виконання Україною умов членства в Європейському Союзі – про це сказав Петро Порошенко під час 15-го щорічного Київського Безпекового Форуму «За Нашу і Вашу Свободу / Fighting for NATO».
«Наступний тиждень буде критично важливим для нашої євроатлантичної інтеграції. Це стосується і президента, і уряду, і парламенту. Йдеться про свободу висловлення поглядів, особисті свободи людей, Конституційний Суд, верховенство права. Все, з цим пов’язане, буде поставлене на голосування. Ми маємо об’єднуватися і працювати разом», – наголосив Порошенко.
Він зазначив, що треба забезпечити чіткий графік щодо членства в Євросоюзі: «жовтень – це завершення оцінки українських здобутків, по початку переговорів, і грудень – це рішення Європейської Ради щодо початку переговорів. Це надзавдання для нас, і ми не маємо іншого варіанту. Вікно можливостей дуже вузьке, ми маємо почати переговори про членство за цього Європарламенту, за цієї Єврокомісії і за цієї Ради Європейського Союзу. Буде безвідповідально, якщо ми не вийдемо на цей результат», – застерігає п’ятий Президент.
«Переговори завершаться, коли ми станемо членами Євросоюзу, тому давайте крок за кроком будемо виконувати вимоги і рекомендації Венеційської комісії та Євросоюзу», – закликав Порошенко.