Що можна придбати за 75 мільйонів гривень? (фото, відео)

Петро Порошенко передав військовим 5 комплексів БПЛА «Poseidon» та мобільні центри управління. Це – 15 безпілотників та спеціально обладнані кунги на базі вантажівок DAF.

Порошенко пояснює: таким чином створюються унікальні можливості для пілотів, операторів, артилеристів, розвідників, командирів. Взаємодія через систему захищеного зв’язку з пунктами артилерії дозволяє робити бойове застосування артилерії максимально ефективним.

У навчальному центрі, який готує операторів безпілотників, закінчився курс підготовки, тож комплекси відправляються у бригади разом із навченими людьми. Тут літають на різних безпілотниках, однак, за словами військових, Poseidon – «пташка» по-справжньому крута, а мобільні комплекси забезпечують швидке пересування.

«Ми щодня робили по три вильоти, і вдень, і вночі, і в не дуже гарну погоду. Цей птах дуже крутий, бо має властивість злітати вертикально, сідати вертикально і летіти далі, аніж інші борти, і більше по часу. В нього одні переваги», – розповідає військовий.

«Зручно, що є місце, куди їх можна скласти і спокійно переїхати з точки на точку. Великий кліренс – я впевнений, що вона ніде не застрягне», – пояснює боєць переваги мобільного центру управління.

Сума цієї партії техніки перевищує 75 мільйонів гривень. Проект реалізується спільно Фондом Порошенка та ГО «Справа Громад».

«Нас мотивує віра в перемогу і віра в наш контрнаступ. Збройні Сили, які ми створили з 2014 року, мають очевидну перевагу – і тактичну, і стратегічну, і оперативну над росіянами, які базуються на стандартах радянської армії. А мотивація українських воїнів, які захищають власні родини, власний народ, власну землю, є просто неспівставною з мотивацією російських чмобіків, вагнерівців та інших нелюдів і бандитів», – переконаний п’ятий Президент.

«Не можна залишатися спокійними, коли бачиш кадри з Умані, де мирні мешканці були вбиті російськими нелюдами. Кадри з Київської області, кадри з Дніпра, з інших міст України. І ми точно цього не забудемо. Ми точно не пробачимо», – говорить Порошенко.

«Ми робимо все 24 години на добу для того, щоб наблизити нашу перемогу, у яку ми віримо і не маємо жодного сумніву», – наголошує Петро Порошенко.

Як відомо, 16 серпня 2022 року Петро Порошенко повідомив про велику угоду з виробниками БПЛА Poseidon. Безпілотники мають дальність роботи до 150 кілометрів, висота – до 4000 метрів. Це – комплекс рівня розвідувального батальйону, який працює на користь усіх бригад зони відповідальності, розвідку та наведення артилерії, коригування вогню великих калібрів.

«Ми викуповуємо всю партію цих безпілотників, які мають стати очима нашої артилерії, аби кожен удар по ворогу був максимально ефективним», – пояснив Петро Порошенко. Він також повідомив, що програма отримала назву «Очі Арти».

14 січня Петро Порошенко передав у війська три комплекси БПЛА «Poseidon» та мобільні пункти управління, які виготовлені на шасі британської вантажівки DAF. «Це – інноваційна розробка, яку придумали технарі «Справи Громад». Усередині машин є абсолютно все, щоб розгорнутися і нищити ворога. І це те, що було потрібно військовим для ефективної роботи – щоб русня горіла в пеклі», – наголошує Порошенко.

Наразі Фонд Порошенка з волонтерами реалізує контракт на постачання понад 20 комплексів (65 «пташок»).

Джерело


Юрій Бірюков

Ви вже напевно бачили ці фото та читали про сьогоднішній захід. Так, був “випускний бал” – 5 екіпажів із 5 бригад закінчили навчання з управління БПЛА Poseidon H10 MkIII. Це 5 комплексів, це 15 літаків, це 75 000 000 гривень. А ще, це головне, це п’ять екіпажів, які дуже скоро почнуть знаходити “жирні” цілі, а потім туди прилітатиме важке та гучне. Ви це сьогодні вже бачили. Але багато що залишилося за кадром.

За кадром залишилося те, що рівно рік тому ми розпочали переговори з постачальником. Ось якраз рік тому — саме зараз. Потім 14 травня був оголошений перший збір коштів на перший комплекс. Ціна здавалася гігантською, сума здавалася непід’ємною. Ми впоралися. А потім ще. А потім ще й ще. Вже пройшли перший десяток виданих.

За кадром залишилося те, що за цей рік було розгорнуто базу підготовки пілотів у навчальному центрі ЗСУ. Зараз триває процес постановки комплексу на озброєння, а у Києві розгортається додатковий центр сервісу та обслуговування.

За кадром залишилося те, що тисячі людей переказували гроші на цей проєкт. Так, половину цієї неймовірної суми у 75 000 000 гривень сплатив Петро Порошенко сам, своїми грошима. А ось другу половину – це ви. Ви, які почули нас і почули прохання військових про допомогу.

За кадром залишилося те, що за півтора місяця новий випуск. І тут краще сісти, бо знову збільшення обсягу — за півтора місяця буде випуск 6 екіпажів! Обсяги наростають, адже наростають запити. Армія готується до ривка, армія готується до визволення нашої землі, армії для цього потрібні “очі”, що прорвуться крізь лінію фронту і підуть глибоко в тил на десятки кілометрів. Вони знайдуть там бази боєприпасів, стоянки техніки резерву ворога, знайдуть там казарми та наметові табори. А потім з неба на їхні голови поллється вогняний дощ.

Я не говоритиму, що для виконання задуму в 6 комплексів нам потрібна ваша допомога. Але я прошу почути те, що й 20 гривень – це допомога! І 5 доларів на пейпал – це допомога.

І репост… ось реально це справді найважливіша допомога. Перевірено.


Олексій Петров

Що можна придбати на 75 мільйонів гривень? (Це на хвилиночку майже два мільйони доларів). Ну, наприклад, можна поставити собі в гараж аааааафігенний спорткар. А то і два. Будинок придбати шикарний. Яхту невеличку…

А можна спочатку придбати п’ять безпілотних розвідувальних комплексів «Посейдон», а потім віддати їх у війська.

І так все швидко. Ось приїхали автівки з комплексами. Ось вони – сімдесят п’ять мільйонів. Поспілкувались. Пофотографувались. Вжуууухххх… І все! Тільки фото залишились на згадку та задоволені мармизи пілотів.

Треба знову збирати гроші на нові комплекси, автівки, пересувні лазні і так далі. Бо список потреб бригад, м’яко кажучи, величезний!

Половина з цієї суми – це ваші донати, друзі. А другу половину традиційно сплатив Петро Порошенко.


Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Ну, певно, всі зрозуміли. Так, я сьогодні бачив, як “Справа громад” і Петро Порошенко особисто передали бійцям бойових бригад зразу П’ЯТНАДЦЯТЬ літаків “Посейдон”. П’ять повних комплексів по три літаки з наземною станцією і вантажівкою DAF Leyland, з наземною станцією в кунгу.

Разом на 75 мільйонів грн. Половину суми надав Фонд Порошенка, а половину – ви. Всі ви. Кожні 20 грн були важливі.

До речі, на останньому етапі літаки намагалися затримати на кордоні. Втручання Порошенка нормалізувало процес.

Як я там опинився? Та просто. Саме у нашій школі БПАК навчають пілотів на “Посейдони”. Служу я тут. Навчають у нас пілотів якісно – дуже вправні інструктори. Передають знання і бойовий досвід.

Коротко. У Севастополі бавовну на резервуарі з паливом бачили? Буде більше. Чим більше у ЗСУ “Посейдонів” з навченими екіпажами, тим сильніше псується настрій у рускіх. Екіпажі готує наша школа. А літаки надає “Справа громад” і Фонд Петра Порошенка. Тобто кожен із вас.

 

Допомогти армії просто:

Варіант через посилання (там далі потрібно буде ввести номер картки).

Окрема сторінка для глобального збору на проєкт лазне-пральних комплексів для всіх бригад ДШВ.

Переказ по Україні за допомогою мобільних застосунків:

ТІЛЬКИ ДЛЯ ПРИВАТ 24
5169 3305 2068 6400

Для ІНШИХ банків:
5375 4115 0177 8331
Отримувач: Антоніна Бузіло

Або безготівковий переказ:
ГО Солідарна Справа Громад
IBAN рахунок: UA193052990000026002016226051
Код ЄДРПОУ/ІПН: 42992954

PayPal

Переказ на: wingman2006@mac.com
Тип переказу: Family/Friends

MoneyGram

Переказ на: ANTONINA BUZILO

Western Union

Переказ на: PAVLO MELNYKOV

SWIFT-перекази

Account owner: Solidarna Sprava Hromad
PLN – IBAN: PL48 1020 1068 0000 1802 0383 6525
CAD – IBAN: PL53 1020 1068 0000 1602 0383 6533
EUR – IBAN: PL58 1020 1068 0000 1402 0383 6541
USD – IBAN: PL64 1020 1068 0000 1902 0383 6673
Bank SWIFT Code: BPKOPLPW
Name of the Bank: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna
Bank’s address: ul. Puławska 15, 02-515 Warsaw
Bank’s country: Poland

Криптовалюти

USDT (TRC20)
THXQSYA2s1bKRBgqQaPjgHqW77834GmuDX
USDT (ERC-20)
0x71DD643bbC2e7257b2Ac39A4D2DAAe51FFd3F45F
BTC (Bitcoin)
1NabqAsWe3zvs33ifQYnm3bwuciFbuSgTq
ETH (ERC20)
0x71DD643bbC2e7257b2Ac39A4D2DAAe51FFd3F45F

Автор