Вісті з фронтів 21.01.2023

Костянтин Машовець

Приймаю запитання для відповіді під час завтрашньої передачі на ютубі “5 каналу”, а поки трохи коротких новин:

1. Судячи зі всього, командування противника продовжує процес підсилення на Старобільському напрямку та в районі Кремінної, вбачаючи цей оперативний напрямок достатньо перспективним у плані власного наступу або небезпечним у сенсі можливих активних дій ЗСУ, зокрема:

– З Новопавлівського напрямку у другий ешелон угрупування військ (УВ) “Запад” (на Куп’янський напрямок) противник розпочав перекидання підрозділів 31-ї окремої десантно-штурмової бригади (одшбр). Скоріше за все, бригада складатиме резерв цього угрупування разом із двома батальйонами 138-ї мсбр, переміщення яких у цей район також розпочнеться незабаром (район с. Кармазинівка).

– Після невдалих спроб прорватися у с. Макіївка з напрямку Площанки та Червонопопівки, очевидно, противник знову вирішив “дещо скорегувати” напрямки своїх атак у бік Торського та Лиману. Зокрема, він вирішив знову трохи “зміститися південніше” і повертається до спроб прорватися по напрямках Діброва – Торське та Кремінна – Серебрянське лісництво. На мій особистий погляд, не саме краще рішення…

– По рубежу Тавільжанка – Богданівське фіксується поява найманців із загону спеціального призначення пвк “вагнер” (приблизно до 40-45 бійців). Скоріше за все, противник прагне організувати диверсійно-розвідувальний пошук у напрямку на Дворічне (Дворічна) та Національний природничий парк “Дворічанський” вздовж річки Оскіл. Зважаючи на той факт, що у цей же район раніше були додатково переміщенні сили 4-ї мсд 1-ї гв. ТА (до 2-х тбн), можливо цілком сміливо вважати, що на Куп’янському напрямку противник готує “не тільки оборону”.

– Починаючи з 20.01.2023 підрозділи 56-го та 108-го дшп 7-ї дшд отримали наказ щодо переміщення на Лиманський напрямок (район зосередження уточнюється, скоріше за все, це Кремінна – Рубіжне або північніше). Зосередження додаткових підрозділів пдв зс рф у смузі відповідальності УВ “Запад” разом із переміщенням сюди ж підрозділів 2-ї мсд та 4-ї тд 1-ї гв. ТА причому у достатньо “товарній кількості та обсягах” особисто мене наштовхує на певні роздуми.

2.На території тимчасово окупованого півострова Крим противник продовжує заходи з накопичення резервів та підготовки “району перешийків” до оборони. Зокрема:

В районі селищ Передмістне та Медведівка противник складує озброєння та військову техніку (ОВТ) основних типів загальною чисельністю близько 5 БТГр (2 – танкових, 3 – мотострілецьких, на БМП), не менше 3-4 ТГр\дивізіонів артилерії (2С7, 2С5, 9К57, 2С4, 2А36, 2А33) та однієї тактичної групи військової ППО (1 дивізіонний комплект ЗРК “БУК-М2”).

Враховуючи той факт, що схожі по обсягу та типу комплекти ОВТ зосереджуються ним у районі м. Джанкой та північніше Армянська, то цілком можливо припустити, що противник це робить не тільки заради постачання ОВТ для потреб свого УВ “Днепр” (49-а ЗВА) та Мелітопольського угрупувань військ (58-а ЗВА і з’єднання 36-ї ЗВА), а й прагне створити повноцінний корпусний комплект ОВТ для розгортання у найближчий час якогось відповідного корпусного формування.

 

Фото: Генштаб ЗСУ

Автор