Санкції на часі. 16.12.2022

Ростислав Павленко

Агентство France Press повідомляє, що ЄС погодив дев’ятий пакет санкцій проти рф. Чеська Республіка, яка головує в Раді ЄС, пообіцяла підтвердити повідомлення письмовою процедурою в п’ятницю, 16 грудня. Тоді ж будуть відомі і подробиці щодо змісту пакету.

Агентство Reuters додає, що лідери Європейського Союзу завершили свій останній саміт цього року домовленістю про надання Україні 18 мільярдів євро фінансування на наступний рік, а також посиленням санкцій проти Росії.

А тим часом кожен новий пакет прискорює рух росії до дна.

1. За даними мінфіну рф, після введення країнами G7 і ЄС стелі цін середня ціна російської нафти Urals за період з 15 листопада по 14 грудня склала $57,5 за барель проти $71,1 місяцем раніше, впавши на 19%.

2. Газпром за 2022 рік скоротив видобуток майже на 20% і експорт на 45%.

3. Японія в листопаді скоротила обсяги імпорту зрідженого газу з рф на 14,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

4. Розробник програмного забезпечення для будівництва та машинобудування, а також творець програми AutoCAD – компанія Autodesk – прийняв рішення про ліквідацію своєї російської юридичної особи.

5. Зате роздрібні продажі горілки на рф за 11 місяців 2022 року зросли на 6% порівняно з аналогічним періодом минулого року, а лікерних вин – майже в 2,5 рази.

І далі ж буде.

Автори