Санкції на часі. 10.12.2022

Ростислав Павленко

росія відмовилась продавати нафту за стелею у 60$, тому продає по $44. Саме до такої ціни обвалилась вартість нафти Urals, яка займає близько 60% російського нафтового експорту по морю.

Це сталось після того, як Велика Сімка у координації з ЄС ввела стелю на російську нафту 60 доларів за барель, а Китай, Індія та інші великі покупці вичавлюють з рашистів все більші знижки.

Падіння на дно прискорюється. Певно, тому путін знову заговорив про ядерну зброю. Світовим лідерам знову доведеться пояснювати болєзним, чим персонально для них обернеться подібна витівка. І після кожного повторення тиск на агресора зростатиме, а допомога Україні – збільшуватиметься.

1. США запроваджують нові санкції проти росії і Китаю.

Щодо Китаю санкції більш символічні і стосуються рибальства в Тихому океані.

Що ж до росії, обмеження стосуватимуться блокування активів у США високопосадовців та військових чиновників, а також представників ділових кіл, причетних до корупційних схем та порушень прав людини. Серед іншого їм обмежать в’їзд до США і заборонять вести там бізнес.

Нові санкції вплинуть і на здатність російських урядовців та підприємців подорожувати за кордон. Крім того, передбачаються обмеження проти кількох російських підприємств оборонної промисловості та ЦВК рф.

Такі санкції є певним «трампліном» для перешкоджання росії обходити раніше накладені санкції через торговельні схеми.

2. У США планують запровадити масштабні санкції проти російського золота.

Експорт золота з росії – це друга за продажами стаття російського експорту після енергоресурсів.

Новий законопроект передбачає санкції проти іноземців, які беруть участь у таких операціях, якщо у них є якась власність чи інтереси в США. Тим, хто потрапив під санкції, також буде відмовлено в американських візах.

Введення повномасштабних санкцій може змусити росію продавати золото з великою знижкою.

3. Bloomberg повідомив, що премʼєр-міністр Індії Нарендра Моді скасував очну зустріч із путіним, яка мала відбутися у грудні.

Як вважають аналітики, причиною є погрози путіна щодо застосування ядерної зброї. З такими розмовляти немає про що.

4. Китайці захоплюють російський авторинок після відходу західних брендів.

На російському автомобільному ринку до кінця 2022 року залишилося всього 14 брендів із 60, одинадцять з яких – китайські.

5. Мінфін росії суттєво скоригував оцінку дефіциту бюджету у 2022.

Тепер він прогнозується на рівні близько 2% ВВП замість очікуваних у вересні 0,9% ВВП. Таким чином, дефіцит за підсумками року може становити близько 2,9 трлн руб замість 1,3 трлн.

Це лише перша подібна корекція – попереду їх чимало.

І далі ж буде.

 

Карикатура: Vasco Gargalo

Автори