Сезон багнюки (фото)

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Після публікації в мережі цих фото і відео в приватному у мене 100500 питань: “Що на фронті таке насправді? Оце в таких умовах наші воюють?!”.

Так. Отак – насправді. Підтверджую. Прийшла зима, прийшов сезон багнюки. В багнюці зараз тонуть всі. В багнюці тоне техніка, рвуться кардани і зчеплення. В багнюці тонуть люди. Пройдіться по вулиці з мокрими ногами, ви дізнаєтеся, що відчувають солдати ЗСУ.

Взагалі, навіть здивований. А що в попередні роки ніхто не помітив, що війна зимою – це в першу чергу багнюка? Що забули, як у попередні роки Юрій Бірюков збирав кошти на гумові чоботи? Ви забули, скільки багна було вилито на Бірюкова і Полторака, коли вони казали, що фронт потребує в першу чергу вантажівок, здатних долати багнюку, а не 100500 легковушок, які нині стоять зламані? Вантажівку тоді фронту дали – “МАЗ-Богдан” – стараннями “свинарчуків”. Зараз ці вантажівки вкалують на передку. Нині у владі “свинарчуків” нема, транспорту теж.

До речі, як ви гадаєте, ЧОМУ Фонд Порошенка ще влітку почав закуповувати НОВІ пікапи і вантажні Ліленди? Часом не тому, що Бірюков ДУЖЕ гарно знає, що таке війна зимою? Чому ще наприкінці літа “Справа громад” і Фонд Порошенка повезли на фронт генератори, екофло і буржуйки? Часом не для того, аби солдат, який виліз із багнюки, мав змогу обсушитися і зігрітися?

Що зробила в той час правляча команда? НІ ФІГА. Навіть формою ЗСУ вона ще не забезпечила. І тут теплий одяг на фронт везуть “Справа громад” і Фонд Порошенка.

Так, ЗСУ воюють от так. Так, допомогу ЗСУ мають переважно від волонтерів. Ще солдати самі скидаються грішми з зарплатень – на ремонти техніки ті самі. Як воюють тонучи в багні, розповідати не буду, тут в кожній роті окремі враження і засоби.

Єдине, що треба знати, – от так кується наша перемога. Ви без світла, тепла і води? Розкажіть солдатам ЗСУ, що у вас проблеми.

І так. Просто не забувайте, що у ворога проблеми всі ті самі. Він так само мерзне і тоне в багнюці. У нього так само виходить із ладу автотранспорт. Я вже чекаю повідомлень про епідемії в їхніх частинах. Грип і коронавірус нікуди не зникли.

А ЗСУ роблять свою роботу. Навіть в таких нелюдських умовах.

(фото кликабельні)

Фото: Десь під Бахмутом. Facebook Віктор Борінець