Санкції на часі. 12.11.2022

Ростислав Павленко

США позбавили росію статусу країни з ринковою економікою, який вона отримала ще 2002 року задля пожвавлення торгівлі і зняття ще радянських обмежень.

Тепер США зможуть застосувати антидемпінгове законодавство, щоб усунути “ринкові спотворення” у вартості російського імпорту.

А загалом росії варто звикати до існування на дні у компанії таких самих лузерів і терористів – білорусі, ірану, північної кореї і сирії. Ось такий «брікс», на який вони заслужили.

1. Єврокомісія заявила, що Євросоюз замінив більшу частину газу, що раніше надходив з росії, за рахунок імпорту зрідженого природного газу, основним постачальником якого є США.

2. У росії підвищать податки на енергетичну сферу.

Податкове навантаження на газову та нафтову галузі в росії буде збільшено у 2023–2025 роках. Крім того, пропонується провести коригування податкової ставки при розрахунку податку на видобуток природних копалин на природний газ на півроку раніше – з 1 січня 2023 року.

У 2023-2025 роках у «Газпрому» додатково вилучатиметься по 50 млрд руб на місяць, що у сумі становитиме близько 1,8 трлн руб.

Також у 2023–2025 роках підвищується до 34% податок на прибуток для експортерів зрідженого газу.

3. Російським автодилерам невигідно продавати китайські автомобілі через дефіцит, високі ціни і низьку маржу.

Окрім китайських та російських авто, зараз на ринку нічого немає і китайські компанії користуються цим, сильно завищуючи ціни для дилерів.

Загалом цього року продажі авто на росії впали втричі.

4. Банківський сектор росії за підсумками року буде збитковим, за визнанням навіть центробанку рф.

5. У рф вирішили засекретити статистику споживання електроенергії.

Російська влада продовжує штампувати гриф «таємно» на офіційну статистику, за якою можна побачити, як падає економіка.

Слідом за митною та банківською статистикою, даними щодо золотовалютних резервів, федерального бюджету та видобутку нафти в секретний режим переходять відомості про електроенергетику — ключову галузь, стан якої сигналізує про стан справ у всій е кономіці.

Але приховувати правду про занепад дуже важко – люди бачать її щодня у гаманцях, у магазинах і на вулицях.

І далі ж буде.

Автор