Вісті з фронтів. 22.09.2022

Костянтин Машовець

Поточні новини.

1. Командування зс рб продовжує реалізацію комплексу заходів із підвищення боєготовності та боєздатності підпорядкованих частин та з’єднань. В тому числі, по відношенню до підрозділів, які входять до складу угрупування військ, що виконує завдання з “прикриття та посилення оборони” на державному українсько-білоруському кордоні (загалом – до 7 БТГр). Зокрема:

– Посилений батальон 6-й омсбр протягом кількох останніх днів відпрацював безпосередньо на місцевості (по лінії Нова Гута – Марковичи, Гомельська область, прикордоння ДКУ) проведення оборонного бою в умовах масованого застосування противником артилерійских засобів ураження, масованого застосування ним ударних та розвідувально-ударних БПЛА, відбиття атак противника з кількох напрямків.
– Екіпажі оперативно-тактичної авіації ВПС та ППО зс рб протягом 2-х діб виконали навчально-тренувальні польоти, в тому числі із застосуванням авіаційних засобів ураження на двох полігонах “Брестський” та “Неман”. Всього було виконано 14 літако-вильотів (6 – Су-30СМ\Миг-29 61-а ваб – Барановичи, 4 – Су-25, 2- Л-39, 2 -Як-130 161-а шаб – Ліда).
– В період з 26 вересня по 4 жовтня командування військ противника (Білорусь) планує здійснити ротацію особового складу принаймні 3-х з 7-и БТГр зі складу угрупування, розгорнутого в районі ДКУ. Окрім того, найвірогідніше, протягом найближчого тижня командування зс рб планує довести його чисельність до 8-и БТГр за рахунок одного з батальойнів 120-ї гв. омсбр.

Також, особливо варто звернути увагу на активну діяльність в районі ДКУ принаймні 2-х зведених тактичних груп зі складу 5-ї обр СпП зс рб (особовий склад обох пройшов інтенсивний курс підготовки із залученням інструкторів зі складу російських військ ССО та окремих частин СпП, які мають досвід участі в російсько-український війні). Одна тактична група бригади розгорнута на Волинському напрямку, інша – на Поліському напрямку.

Командування військ противника активно використовує їх для різного роду розвідувально-диверсійної діяльності як з власної території, так і з проникненням на територію України.

2. Нарешті почав свій “сплив” інтернет-відомий 3-й АК противника. З НТЦ “Кузьминський” (Ростовська область, рф) почали висуватися принаймні 2 БТГр зі складу 6-ї мсд цього корпусу – на Новопавлівський напрямок. 1 мотострілецька БТГр (зі складу 54-го мсп 6-ї мсд) зосередилась у районі с. Новомайорське, інша БТГр – танкова, (зі складу 10-го тп 6-ї мсд), вже розгорнулась в районі с. Ольгінка.

Як бачимо, противник продовжує нарощувати своє угрупування в районі Вугледару, тепер до цього процесу, окрім 41-ї ЗВА Центрального ВО, підключились передові підрозділи 3-го АК.

За всіма ознаками, завтра почне завантаження для відправки у цей же район ще одна мотострілецька БТГр 3-го АК (також зі складу 54-го мсп). Довідково – управління корпусу, включно з його ППУ та КП і 7-м обз 6-ї мсд поки з Муліно не тронулись…

Судячи зі всього, Маріупольський напрямок продовжує викликати у російського командування “особливу турботу”, що виливається у намаганні стягнути у цей ОР усі наявні поблизу резерви, навіть не зважаючи на те, що на інших напрямках ситуація для противника виглядає явно “небезхмарно”.

3. Також нарешті намалювалась і 2-а ЗВА ЦВО, яка до цього “зникла з радарів”. Принаймні підрозділи ії 21-ї мсбр були зафіксовані в районі с. Новоайдар, загалом – до 30-и БМП-2, до 17 БТР-80\82А, 13 вантажівок, 4 одиниці спецтехніки, 3 МТ-ЛБ. За всіма ознаками, ці 1.5 БТГр закінчували там своє “відновлення”, хоча після нещодавнього вогневого ураження далекобійними засобами ЗСУ району перебування цих підрозділів 2-ї ЗВА вони будуть вимушені розпочати цей процес заново.

4. Угрупування військ противника, яке відійшло з території Харківської області України на територію Білгородської області рф, продовжує одночасно ведення бойових дій проти Сил оборони України (лінією фронту, по суті, є ДКУ), а також намагається інтенсивно відновлювати рівень своєї боєздатності, формально перебуваючи у “резерві першої черги”.

Зокрема, тут зосереджено до 8-и БТГр зі складу:

– 6-ї ЗВА ЗВО (2 БТГр – 138 мсбр, 1БТГр – 25-ї мсбр,
– 11-го АК бф-у ЗВО (3 БТГр зі складу 18-ї мсд, одна з них – танкова, зі складу 11-го тп),
– 14-й АК (1 БТГр 80-ї мсбр),
– 61-а обр МП пф-у (1 БТГр).

В реальності принаймні половина з них втратила до 30-40% особового складу та штатного ОВТ (особливо постраждали батальйони 11-го АК), тому, скоріше за все, варто вести мову про 5-6 “повноцінних” БТГр противника, розгорнутих на цьому напрямку.

Є ще, правда, до 2-х батальйонів зі складу одного зі сп “мобілізаційного резерву” 1-го АК. Однак, після боїв у північно-східній частині Харківської області вони фактично небоєздатні через вагомі втрати та низький МПС особового складу.

5. Командування військ противника продовжує свої “титанічні” зусилля, аби забезпечити оперативну стійкість свого новоствореного Сватівського угрупування військ. Зокрема нарощуючи обсяги та темпи поставки для його поточних потреб предметів матеріально-технічного забезпечення.

Так протягом останніх 3-х днів, використовуючи залізничну лінію на Старобільськ, противник перемістив не меньше як 110 вагонів з предметами МТЗ (3-ма ешелонами) для потреб частин і підрозділів Сватівського угрупування (Західного ВО), частина з яких прослідувала далі – на Новоайдар. З них не менше як 40 одиниць – паливо-наливні залізничні цистерни (всього поставлено до 2400 тон паливо-мастильних матеріалів).

* * *

На рахунок тактичної ядерної зброї.

Так, певна вірогідність її застосування противником є…

Однак, при цьому слід врахувати певні нюанси:

– це “просто так” противнику не минеться, і я зараз не про реакцію “світової спільноти”, я про інше, і в Кремлі про це знають.
– сам факт застосування Кремлем у конвенціональній війні ядерної зброї проти НЕядерної країни, коли територіальній цілісності та суверенітету самої рф нічого не загрожує, до самого фундаменту руйнує гласну (законну) та негласну системи ядерного стримування та безпеки, які ПОКИ ЩО нині існують у світі.
– з військової точки зору, підрив ядерного боєзаряду до 1 кілотони (максимальний обсяг до 1.5-2 кілотони) НЕ змінить загальної стратегічної ситуації у війні ЗРАЗУ, але безперечно змінить її в подальшому. І явно не на користь Кремля, це очевидно.
– якщо в Кремлі думають, що це не стане досить зручним та відмінним приводом для форсування процесів, скажімо так, “переформатування” самої Росії, то вони помиляються на цей рахунок. Бізнес, звичайно, є бізнес, але коли твого партнера починає “заносити”, то його зазвичай викидають к х*ям із цього бизнеса, особливо тоді, коли доля у нього в цьому бізнесі не те щоб була велика чи вирішальна.

А загалом, цей пост варто співставити з моїм дописом за березень, де я достатньо “близько до теми” описав, в чому сенс цієї війни для Заходу, і як в її сценарій “вкладається” застосування ТЯО.


Шановні читачі!

Якщо вам подобаються мої тексти, то маєте можливість висловити власну прихильність до них у скрутний для автора момент не тільки “лайком”, але й фінансово… За що, буду щиро вдячний.

Ще раз підкреслюю, ЦЕ ВИКЛЮЧНО НА ДОБРОВІЛЬНІЙ ОСНОВІ, я до того нікого не примушую.

Реквізити:

4731 2196 1439 9123 карта ПриватБанку

PayPal: kastet771@gmail.com

 

Фото: Генштаб ЗСУ

Автори