Санкції на часі. 03.09.2022

Ростислав Павленко

Канцлер Німеччини Шольц підтримав попередні висловлювання міністра закордонних справ Бербок, яка обіцяла зберегти санкції проти рф, навіть якщо взимку в Німеччині розпочнуться протести.

Офіційний представник уряду Німеччини Хебестрайт сказав, що у цьому питанні “канцлер дуже близький до міністерки закордонних справ та всіх інших міністрів”.

Відключення росією північного потоку, газовий і ядерний шантаж, загальне намагання взяти Європу і світ «на слабо» приносять плоди. І так до самого дна.

1. Євросоюз може запровадити «граничну ціну» на російський газ, – заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Встановлення граничної ціни на трубопровідний газ із росії можуть обговорити на загальноєвропейському рівні. Ще кілька днів тому така перспектива з ходу відкидалася.

2. Альтернативу російському газу знаходять у сусідніх з ЄС регіонах.

Азербайджан має намір подвоїти потужність Трансанатолійського газопроводу до 32 млрд куб. м на рік, – заявив президент республіки Ільхам Алієв. Він зазначив, що уряди понад 10 країн звернулися до влади Азербайджану з проханням про старт чи збільшення постачання газу після початку повномасштабної війни рф проти Україні.

3. G7 має намір запровадити граничний ліміт цін на нафту з рф з 5 грудня, а на російські нафтопродукти – з 5 лютого 2023 року.

Рішення про обмеження цін на трубопровідний газ альянс має намір ухвалити згодом.

4. Тим часом російський банківський сектор показав збитки вперше за сім років.

За пів року російські банки втратили $25 млрд. 40% найбільших банків у росії зазнали збитків. За весь час розкриття детальної статистики з 2012 року фінансовий сектор вперше зафіксував такі значні збитки.

5. Найбільша у світі китайська платіжна система UnionPay обмежила прийом у росії своїх карток, випущених за кордоном.

Компанія побоюється вторинних санкцій. Пастка закривається.

І далі ж буде.

Автор