Нашого робота звуть «Журавель» (фото, відео)

 

Петро Порошенко презентував унікальну зброю майбутнього – бойового робота, призначеного для евакуації поранених бійців з поля бою, а також транспортування боєкомплектів та виконання інших військових задач. Порошенко наголосив: сьогодні всі українці тримають кулаки і моляться за бригади, які беруть участь у контрнаступі.

«Саме сьогодні ми хочемо побажати великого успіху нашим воїнам. Останній місяць наша команда говорила, що кожен українець має зробити максимум від нього залежного для того, щоби зробити успішним контрнаступ. Тримаємо кулаки за наших воїнів», – закликав п’ятий Президент.

«Сьогодні ми привезли в Україну зброю майбутнього. Це унікальний бойовий робот, який керується дистанційно. Це військова машина, яка стоїть на озброєнні трьох армій країн-членів НАТО – Естонії, Німеччини та Норвегії. Спільне виробництво Німеччини і Естонії. І сьогодні вперше ця бойова техніка майбутнього з’явилася в Україні. Ми думаємо, вона зробить потужний внесок для нашої перемоги», – говорить Порошенко.

Такий робот здатний забезпечувати і розміщення автоматичної 30-ти міліметрової гармати, і протитанкової системи включно з Стугною або Джавеліном, і розвідувальної системи включно з радаром.

«Але саме цей варіант – евакуаційний. Ми спільно з «Госпітальєрами» хочемо започаткувати проект «Журавель» на честь загиблого українського морпіха. Для того, щоб в умовах небезпеки для лікарів-евакуаторів робот міг під’їхати, забрати бійця, привезти за півтора, два чи п’ять кілометрів, щоб надати необхідну допомогу, коли рахунок йде на хвилини, і врятувати життя», – пояснює Петро Порошенко.

Засновниця батальйону «Госпітальєри», медик-доброволець, народна депутатка Яна Зінкевич говорить: «Ми будемо вивчати можливості цього робота евакуйовувати поранених з поля бою, з тих місць, які є важкодоступні і до яких важко добратися медикам як на транспорті, так і пішки. Будуть навчання для операторів цього робота, і сподіваємося, що наш проект вдасться реалізувати».

«Кожен з нас за останні тижні робив максимум можливого для того, щоб забезпечити бригади, які беруть участь у контрнаступі», – зазначає Порошенко.

«Сучасна військова техніка конче потрібна нашій армії. Ми пам’ятаємо, скільки радості у нас викликало відео корегування вогню з БПЛА Poseidon, які є дуже необхідними для фронту. Сучасна і високотехнологічна зброя та техніка береже життя наших українських воїнів», – говорить військовослужбовець, відомий блогер Олексій Петров.

З 24 лютого структури Порошенка спрямували на підтримку ЗСУ понад півмільярда гривень. За ці кошти були придбані тисячі бронежилетів та кевларових шоломів, зброя, сотні автомобілів на потреби фронту, серед них бронемашини, вантажівки та пікапи, тепловізори, сотні дронів, електрогенератори, цифрові радіостанції, старлінки, військовий одяг, турнікети, натівські аптечки, системи очистки води, засоби для будівництва фортифікаційних споруд, пальне, продукти харчування.

Нещодавно п’ятий Президент повідомив про новий багатомільйонний контракт на закупівлю БПЛА оперативного рівня «Очі Арти». Перший комплект БПЛА вже надійшов у війська. Один з батальйонів ДШВ вже отримав 11 нових італійських бронемашин, куплених спрільно з волонтерами ГО “Справа Громад”. Для підрозділів ЗСУ також купили 350 дронів Autel. У Великій Британії законтрактовані понад дві сотні вантажівок Leyland DAF, перші партії вантажівок вже надійшли у бригади на передову.

Джерело


Юрій Бірюков

Тут такое дело – теперь у нас есть робот. В каких-то других, более юмористических, условиях мы бы его как-то назвали ласково. Но робота зовут “Журавель”. Ибо был бы он в строю в июле 2020 года…

Техническими характеристиками грузить не буду, я там в них сам не до конца разобрался. Тянет тонну, скорость 20 км/ч, связь военная, 6 камер (круговой обзор), устойчив к РЭБу, и вообще – симпатяшка. Главное для меня тут то, что это самый натуральный образец техники “НАТОвского образца” – он на вооружении в армиях нескольких стран Альянса.

И там два посадочных гнезда под носилки, помимо всего прочего. Яна Зинкевич сходу предположила два участка фронта, где возможно его и задействует, бо там раненных на руках носят больше километра.

Безусловно эффективный. И, наверное, дорогой…

Тут отдельный абзац о том, что Петр Порошенко его купил самостоятельно, без участия Справы Громад. Ибо наш баланс так перегружен текущими проектами, что мы просто уже не вытягиваем, что грустно. Но робот все равно тут, а это главное!

* * *

Допомогти армії просто:

Донат-платформа з сувенірами.

По Україні

ТІЛЬКИ ДЛЯ ПРИВАТ 24
5169 3305 2068 6400

Для ІНШИХ банків:
5375 4115 0177 8331
Або за посиланням.

Або переказ на рахунок:
Найменування отримувача: ГО СОЛIДАРНА СПРАВА ГРОМАД
IBAN рахунок: UA193052990000026002016226051
Код ЄДРПОУ/ІПН: 42992954
Призначення платежу: благодійна безповоротна допомога на користь ГО

PayPal

Переказ на: wingman2006@mac.com
Тип переказу: Family/Friends

Western Union / MoneyGram

Переказ на: ANTONINA BUZILO

SWIFT перекази

Account owner: Solidarna Sprava Hromad
PLN – IBAN: PL48 1020 1068 0000 1802 0383 6525
CAD – IBAN: PL53 1020 1068 0000 1602 0383 6533
EUR – IBAN: PL58 1020 1068 0000 1402 0383 6541
USD – IBAN: PL64 1020 1068 0000 1902 0383 6673
Bank SWIFT Code: BPKOPLPW
Name of the Bank: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna
Bank’s address: ul. Puławska 15, 02-515 Warsaw
Bank’s country: Poland

Автори

,