Петро Порошенко дав інтерв’ю американському журналу Newsweek

Порошенко в Newsweek: Західна блокада російського експорту та постачання Україні зброї є найкоротшим шляхом до миру

Порошенко закликав Захід протистояти росії та її очільнику, зміцнюючи антипутінську коаліцію. Країни Євросоюзу та США мають заблокувати життєво важливий для москви експорт. Про це сказав Петро Порошенко в інтерв’ю американському журналу Newsweek.

«Усі країни світу повинні зрозуміти, що вони є членами антипутінської коаліції», — сказав Порошенко.

Він підкреслив, що росія має бути повністю ізольована, так само як Північна Корея, Іран, Сирія та Білорусь.

Видання наголошує: російська армія захопила території України на півдні та сході, викликавши кризу біженців, зруйнувавши українську інфраструктуру та задушивши національну економіку. Окрім цього блокада росією українських чорноморських портів спричинила продовольчу кризу в світі через неможливість вивозити українське зерно. І хоча так звана зернова угода дозволила розпочати експорт, але все це відбувається повільно. Також безпека для суден, що будуть вивозити українське зерно, далеко не гарантована, про що свідчить російський удар по Одеському порту лише через кілька годин після підписання угоди минулого місяця.

Порошенко нагадав з цього приводу, що Організація Об’єднаних Націй заявила про загрозу голоду через російську блокаду від 50 до 100 мільйонам людей.

Він закликавши міжнародних партнерів України розпочати блокаду російських портів: «Ми повинні бути рішучими».

«Якщо Росія заблокує українські порти, глобальна антипутінська коаліція може мати законне рішення для блокування російського експорту», – сказав він.

«Це була б дуже швидка реакція», – додав Порошенко.

«Поєднання санкцій і ембарго, безперечно, є найкоротшим шляхом до миру, якщо це буде супроводжуватися поставками зброї та міжнародною солідарністю», – додав п’ятий Президент України.

Джерело

 

Членство України в НАТО не може бути предметом компромісу з путіним, бо це єдина гарантія безпеки – Порошенко для Newsweek

Єдина гарантія безпеки для України є членство в Північноатлантичному альянсі та його договір про колективну безпеку. Тому країни НАТО не повинні дозволяти путіну шантажувати себе, вимінюючи припинення війни на відмову України стати членом Альянсу. Про це Петро Порошенко сказав в інтерв’ю американському журналу Newsweek.

Порошенко наголосив, що Україна потребує міжнародної підтримки у майбутніх переговорах з росією.

«Я ненавиджу ідею двосторонніх переговорів з путіним. Україна має бути разом зі своїми партнерами»,- сказав він.

Автор статті нагадав, що росія вимагала від НАТО виключити Україну з майбутнього членства, але Альянс публічно залишався відданим своїй політиці відкритих дверей. Крім того, майбутнє членство в НАТО та Європейському Союзі є нормою Конституції України, а понад 70% українців, за даними соціологів, підтримують приєднання до цього трансатлантичного альянсу.

«Ніхто не може нас зупинити», – підкреслив Порошенко.

«Єдиний документ, який може гарантувати нашу безпеку – це п’ята стаття Організації Північноатлантичного договору», – додав він, маючи на увазі зобов’язання НАТО щодо колективної оборони.

«Не дайте, будь ласка, шантажувати росії Захід», – звернувся Порошенко до іноземних лідерів.

«Загалом не довіряйте Путіну і не бійтеся Путіна. Це два головні фактори для встановлення миру та перемоги у війні», – підкреслив п’ятий Президент України.

Джерело

 

Порошенко в Newsweek: Єдність всередині України – одна з головних умов для перемоги над росією, зараз ми усі – солдати

Петро Порошенко в інтерв’ю журналу Newsweek наголосив, що єдність, яку продемонстрували українці після широкомасштабного вторгнення, стала несподіваною для путіна і зламала його розрахунки на дестабілізацію.

Порошенко наголосив: спільною метою для всіх є перемога України у війні та встановлення миру.

Петро Порошенко нагадав, що мав зустріч з президентом Зеленським на початку війни і вони досягли згоди щодо важливості об’єднання зусиль для боротьби з російським агресором.

«Ми зустрілися, і я сказав: «З цього моменту чистий аркуш паперу. Ти – більше не президент, я – більше не лідер опозиції. Ми всі – солдати», – розповів Порошенко.

«Ця єдність здивувала Путіна, і здивувала світ», – додав він.

«Ті два тижні, коли небезпека була дійсно високою і коли, на жаль, значна частина парламенту і уряду була поза Києвом, ми лишалися тут, і ці відносини з чистого аркушу паперу були міцними», – підкреслив п’ятий Президент України.

Водночас видання нагадало, що за останні місяці Порошенку двічі заборонили виїзд з країни.

«Зараз є деякі «корисні ідіоти», які хочуть атакувати, які хочуть грати в політику», – зазначає Порошенко.

«Я вважаю дуже позитивним, коли, маючи можливість або атакувати політичних опонентів, або атакувати російських агентів, українська влада атакує російських агентів. Це означає, що ми можемо йти далі, і я тримаю кулаки за те, що головним пріоритетом є перемога», – сказав п’ятий Президент України.

Джерело

 

Фото: Михайло Палінчак, Київ, березень 2022

Автори