«Європейська Солідарність» вимагає звіту в парламенті від очільників СБУ та ОГПУ

Ірина Геращенко

Наша фракція Європейська Солідарність єдина голосувала ПРОТИ призначень силового блоку нинішньої влади, усвідомлюючи, що вони базуються не на професійних якостях, а виключно на лояльності. А їх ключовим завданням було не верховенство права і безпека країни, а виконання «політичних доручень» проти опозиції.

Разом з тим, нічні недільні укази президента Зеленського про відсторонення своїх найближчих друзів і соратників з високих посад виглядають, на жаль, як черговий крок до диктатури і прямо суперечать законам і Конституції України.

В ч. 2 статті 11 Закону «Про правовий режим воєнного стану» передбачено, що Президент України у період дії воєнного стану може прийняти рішення про відсторонення від займаної посади посадової особи, призначення на посаду та звільнення з посади якої віднесено до його повноважень, та покладення на відповідний період виконання обов’язків на іншу особу.

Згідно статті 106 Конституції України Президент України:

11) призначає на посаду та звільняє з посади за згодою Верховної Ради України Генерального прокурора;
14) вносить до Верховної Ради України подання про призначення на посаду та звільнення з посади Голови Служби безпеки України.

В той час як згідно статті 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить:

12-1) призначення на посаду та звільнення з посади за поданням Президента України Голови Служби безпеки України;
25) надання згоди на призначення на посаду та звільнення з посади Президентом України Генерального прокурора; висловлення недовіри Генеральному прокуророві, що має наслідком його відставку з посади.

Хочемо нагадати, що Україна – парламентсько-президентська республіка, а Зеленський – не Путін і не Лукашенко, аби своїми указами звільняти своїх вчорашніх друзів, які займають посади голови СБУ та Генерального прокурора.

Прикметно, що почалася ця кадрова вакханалія з незаконного звільнення Уповноваженої з прав людини, де парламент слухняно натицьнув кнопку «за» всупереч ряду законів. Тепер же Банкова взагалі усунула парламент з процесу прийняття рішень, фактично ліквідовуючи парламентаризм.

Зазначимо, що як І. Баканов, так і І. Венедиктова мають надати звіти про свою роботу, за результатами яких і відбувається голосування за відставку. Наша фракція буде вимагати таких звітів, адже в неділю увечері з’ясувалося, що всі питання, які ми задавали щодо підготовки країни дати відсіч агресору, були актуальними і на часі.

Ми вважаємо вкрай небезпечним прецедентом порушення Конституції і повне «множення на нуль» парламенту, що є прямим шляхом до диктатури російського штибу.

Автори