ЗСУ встановили фізичний контроль над островом Зміїний – Генштаб (фото, відео)

Усі українські військовослужбовці, які залучались до виконання завдання на острові Зміїний, повернулися в пункти свого призначення

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ розповів заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов, коментуючи заяву російських ЗМІ про начебто загибель українських військових, які встановили український прапор на острові Зміїний.

«Ми дійсно встановили контроль над островом Зміїний. Минулого тижня ми встановили вогневий контроль над островом, не дали можливості противнику забрати залишки своїх підрозділів, озброєння і військової техніки з острова. На даний час військовослужбовці фізично встановили контроль над островом Зміїний. Я можу вам сказати, що всі військовослужбовці, які залучались до виконання цього завдання, всі повернуті в пункти свого призначення», – зазначив Громов.

Як повідомляв Укрінформ, на початку липня підрозділи ЗСУ завершили військову операцію із зачищення острова Зміїний від техніки та озброєння російських загарбників, що втекли до тимчасово окупованого Криму. На острів було доставлено прапор України.

За даними Forbes, росіяни втратили на Зміїному і в навколишніх водах техніки та озброєння майже на 1 млрд дол. Найбільшою втратою ворожої армії став флагман чорноморського флоту – ракетний крейсер “москва” вартістю $750 млн. Він брав участь у захопленні Зміїного, став “героєм” поштової марки, а 13 квітня був вражений ракетами і затонув через день.

6 липня на острові Зміїний спецпризначенцями підтверджено знищення 30 одиниць ворожої техніки, виявлено покинуту амуніцію і суцільні руїни.

Джерело

 

Спецоперація «Зміїний»: ексклюзивні подробиці від ССО України

Вночі 7 липня до острова Зміїний на підводних носіях підійшли бойові плавці 73-го морського центру СпП ім. кошового отамана Антіна Головатого ССО України. За допомогою спеціального обладнання вони обстежили прибережну зону на наявність протичовнових та протидесантних мін. Після встановлення проходу для човнів основної групи вони подали сигнал для продовження операції.

Першими на острів зійшли інженери, які розчищали прохід від мінних загороджень та пасток для решти групи.

Після виходу на плато острову група приступила до виконання завдань: огляду місцевості, фіксації та збору даних про ворожу техніку, озброєння та матеріально-технічні засоби противника, завезені ним на Зміїний.

Під час виконання завдання зведена група встановила українські прапори у різних частинах острову. Також над Зміїним замайорів стяг 73-го центру спеціального призначення ССО України.

В той час, коли наші воїни виконували завдання, російські судна почали маневрування в напрямку Зміїного.

Виконавши задачу, зведена група покинула острів. Після цього росіяни нанесли ракетний удар по Зміїному, влучивши у пірс. Група українських воїнів у повному складі неушкодженою повернулася на базу.

Планування та керівництво операції здійснювало командування 73-го окремого морського центру спеціального призначення. Воїни цього центру склали основну частину зведеної групи. Також до безпосередньої участі в операції були залучені інженери 59-ї окремої мотопіхотної бригади, бійці ГУР МО та 801-го окремого загону ВМС України.

До вашої уваги – ексклюзивні кадри зі спеціальної операції на острові Зміїний.

Джерело

Автори